CN 2019 -VARIANTE

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Dan Mitranescu »

gor965 scrie:
vasilescu.alin scrie:.....
E doar parerea unui pasionat ce pescuieste 7 8 sesiuni de 7 zile intrun an .......
Mai bine ramai la pasiune...pescuieste din placere...tambalaul din CN nu mai are legatura cu pasiunea sau placerea. Sunt prea multe discutii, certuri, amenintari, deconturi, acuzatii, interese, etc....si toate pleaca de la bani. :(
Eu stiam ca toate pleaca de la cap. :D

Aceste discutii, contrar parerilor si valabil in absolut orice sport, conduc la vizibilitate si ambitii, aspecte ce cresc nivelul oricarei competitii.

Asta este motivul pentru care am ajuns la cel mai puternic campionat de pescuit la crap din lume.

Asa ca, liber ... ! Sa nu stopam evolutia ! :D

vasilescu.alin
Mesaje: 15
Membru din: Joi Iun 08, 2017 15:13

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de vasilescu.alin »

Liber?
Daca tu prin evolutie intelegi ca trebuie sa jignesti sa minti sa furi si mai ales sa nu accepti o simpla parere inseamna ca ai reusit sa convingi pe toata lumea ca acel “liber” pe care tu l ai folosit intareste spusele de mai sus!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Dan Mitranescu »

vasilescu.alin scrie:Liber?
Daca tu prin evolutie intelegi ca trebuie sa jignesti sa minti sa furi si mai ales sa nu accepti o simpla parere inseamna ca ai reusit sa convingi pe toata lumea ca acel “liber” pe care tu l ai folosit intareste spusele de mai sus!
Nu stiu ce inteleg eu, dar e clar ce ai inteles tu.

Ma refeream la discutii contradictorii de forum in cazul nostru si la scandalurile din presa in cazul altor sporturi. Ca se discuta aprins peste termeni academici, este ca asa se poarta in sport, mai ales in cele de barbati, in care barbatii nu sunt ... fete .
Cine minte si cine fura in discutiile de aici ?!

Si sa-ti mai spun ceva. Cand intri in casa cladita de unii cu multe zile din viata, in zeci de ani, cu nervi consumati, pasiune si multe zeci de mii de euro investiti, ... si te apuci sa le tii teori cum e bine ce fac sau nu , este o jignire mult mai mare ca ce isi baga aia intre ei.

Un punct de vedere este bine venit oricand, dar cand ii iei pe stanga pe toti de la intrare, nu cred ca e frumos. Cu toate astea, chiar nu ma deranjeaza aspectul. Il discut numai ca teorie.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de gor965 »

Dan Mitranescu scrie: Eu stiam ca toate pleaca de la cap. :D

Aceste discutii, contrar parerilor si valabil in absolut orice sport, conduc la vizibilitate si ambitii, aspecte ce cresc nivelul oricarei competitii.

Asta este motivul pentru care am ajuns la cel mai puternic campionat de pescuit la crap din lume.

Asa ca, liber ... ! Sa nu stopam evolutia ! :D
Dane, daca erau ambitii si discutii legate strict de pescuit, iti dadeam dreptate 110%. Din pacate tot timpul iese circ dupa ce se face "autopsia" bugetului.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Dan Mitranescu »

gor965 scrie:
Dan Mitranescu scrie: Eu stiam ca toate pleaca de la cap. :D

Aceste discutii, contrar parerilor si valabil in absolut orice sport, conduc la vizibilitate si ambitii, aspecte ce cresc nivelul oricarei competitii.

Asta este motivul pentru care am ajuns la cel mai puternic campionat de pescuit la crap din lume.

Asa ca, liber ... ! Sa nu stopam evolutia ! :D
Dane, daca erau ambitii si discutii legate strict de pescuit, iti dadeam dreptate 110%. Din pacate tot timpul iese circ dupa ce se face "autopsia" bugetului.
Incerc sa vad numai partea pozitiva a lucrurilor. Nu am discutat niciodata despre bani.
Iar daca le aduc aminte ca le-am rupt franele la prima etapa pescuind in 60m , sunt prea suparaciosi ca sa deschidem subiecte din astea. :D

vasilescu.alin
Mesaje: 15
Membru din: Joi Iun 08, 2017 15:13

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de vasilescu.alin »

Dan Mitranescu scrie:
vasilescu.alin scrie:Liber?
Daca tu prin evolutie intelegi ca trebuie sa jignesti sa minti sa furi si mai ales sa nu accepti o simpla parere inseamna ca ai reusit sa convingi pe toata lumea ca acel “liber” pe care tu l ai folosit intareste spusele de mai sus!
Nu stiu ce inteleg eu, dar e clar ce ai inteles tu.

Ma refeream la discutii contradictorii de forum in cazul nostru si la scandalurile din presa in cazul altor sporturi. Ca se discuta aprins peste termeni academici, este ca asa se poarta in sport, mai ales in cele de barbati, in care barbatii nu sunt ... fete .
Cine minte si cine fura in discutiile de aici ?!

Si sa-ti mai spun ceva. Cand intri in casa cladita de unii cu multe zile din viata, in zeci de ani, cu nervi consumati, pasiune si multe zeci de mii de euro investiti, ... si te apuci sa le tii teori cum e bine ce fac sau nu , este o jignire mult mai mare ca ce isi baga aia intre ei.

Un punct de vedere este bine venit oricand, dar cand ii iei pe stanga pe toti de la intrare, nu cred ca e frumos. Cu toate astea, chiar nu ma deranjeaza aspectul. Il discut numai ca teorie.
ok

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de gor965 »

Dan Mitranescu scrie: Incerc sa vad numai partea pozitiva a lucrurilor. Nu am discutat niciodata despre bani.
Prin natura activitatii desfasurate si eu am tot vazut in principal partea pozitiva a concursurilor de anvergura. Am vazut, am fotografiat si am vorbit in principal despre pescari si despre pescuit. N-am stat niciodata sa aprofundez dedesubturile organizatorice si cheltuielile bugetare iscate de CN. Lucrurile legate de acest din urma aspect s-au inflamat de curand si nu par in regula.

p.s
Eu cica n-ar trebui sa am opinii, insa imi mai dau cu parerea pe ici pe colo. La un moment dat imi voi vedea de drum ...
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de Vladut Mateianu »

O vorba batraneasca zice asa : "Spune-mi cu cine te aduni ca sa iti spun cine esti ! ".

In alta ordine de idei, si eu cred ca s-a ajuns prea departe. Daca s-a ajuns ca dl Orhei (din cadrul Agvps)sa fie amenintat de catre membrii echipei care ne vor reprezenta la CM, zic ca ar trebui luate masuri.Nu este normal.
Plus ca nu inteleg cum de capitanii acestui lot, artizanii victoriei de la CN din punctul meu de vedere, au fost lasati in afara lotului ! Asta e, poate nu au valoare.... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

vasilescu.alin
Mesaje: 15
Membru din: Joi Iun 08, 2017 15:13

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de vasilescu.alin »

gor965 scrie:
Dan Mitranescu scrie: Incerc sa vad numai partea pozitiva a lucrurilor. Nu am discutat niciodata despre bani.
Prin natura activitatii desfasurate si eu am tot vazut in principal partea pozitiva a concursurilor de anvergura. Am vazut, am fotografiat si am vorbit in principal despre pescari si despre pescuit. N-am stat niciodata sa aprofundez dedesubturile organizatorice si cheltuielile bugetare iscate de CN. Lucrurile legate de acest din urma aspect s-au inflamat de curand si nu par in regula.

p.s
Eu cica n-ar trebui sa am opinii, insa imi mai dau cu parerea pe ici pe colo. La un moment dat imi voi vedea de drum ...

vasilescu.alin
Mesaje: 15
Membru din: Joi Iun 08, 2017 15:13

Re: CN 2019 -VARIANTE

Mesaj de vasilescu.alin »

multi isi vor vedea de drum iar restul care nu sunt pe el il vor ocolii.
ar fi pacat ca la un mom dat la startul unei manse de calificare sa fie doar un pescar si patronul lacului care face si pe arbitru
asta ar fi o caricatura buna despre ce ar putea sa insemna cn pe viitor

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”