CN TINERET 2013

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Radu Gherman
Mesaje: 12
Membru din: Lun Iun 03, 2013 17:56

Re: CN TINERET 2013

Mesaj de Radu Gherman »

GClaudiu scrie:
Radu Gherman scrie:poate chiar sa incercam noi sa producem bile.

Suna bine, amenintator de bine. Si oricat ciortan ar fii fost, fir de 0.18 doar pe varga. ;)

Era de asteptat ca o balta ca Corbu sa inghita multe bile, daca au prins 800kg de bile, v-a dati seama cate mai puteau sa inghita.

Sunt curios ce bile au folosit baietii de la Cluj.



Respect baieti !!!
Asa au fost pregatite mulinetele noastre de catre Remus, el s-a gandit ca o sa avem nevoie sa iesim cat mai in fata, si ca o sa prindem cat mai mult ciortan 2-3 kg, conditii in care intradevar era suficient 0.18, dar la crapi de 6-7 kg si cu stuf stanga dreapta, prag in fata era aproape imposibil sa-l aduci pe mal.

Cat despre bile, nu cred sa conteze foarte mult, spun asta deoarece si noi avem niste bile de carlig solubile, pe care le-am terminat inainte cu vreo 24 ore de final si am bagat altele mult mai ieftine si modeste, am prins la fel de bine si la alea, am dat cu 3 tipuri de bile pe carlig si la toate am prins pot sa zic aproape in mod egal. Chiar nu am vazut diferente intre ele.
Ca sa nu mai zic ca ni s-a terminat si pasta, am ajuns sa facem noi pasta din bile sfaramate si framantate :))

Avatar utilizator
Stanescu Mircea
Mesaje: 320
Membru din: Lun Mar 14, 2011 14:14
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN TINERET 2013

Mesaj de Stanescu Mircea »

Radu Gherman scrie:
GClaudiu scrie:
Radu Gherman scrie:poate chiar sa incercam noi sa producem bile.

Suna bine, amenintator de bine. Si oricat ciortan ar fii fost, fir de 0.18 doar pe varga. ;)

Era de asteptat ca o balta ca Corbu sa inghita multe bile, daca au prins 800kg de bile, v-a dati seama cate mai puteau sa inghita.

Sunt curios ce bile au folosit baietii de la Cluj.



Respect baieti !!!


stai linistit si noi am ramas fara pasta si plumbi dupa 2 zile la fel foloseam si noi bilele sfaramate ca pasta asta este din pacate este o perioada grea si cam plange buzunaru :))
Asa au fost pregatite mulinetele noastre de catre Remus, el s-a gandit ca o sa avem nevoie sa iesim cat mai in fata, si ca o sa prindem cat mai mult ciortan 2-3 kg, conditii in care intradevar era suficient 0.18, dar la crapi de 6-7 kg si cu stuf stanga dreapta, prag in fata era aproape imposibil sa-l aduci pe mal.

Cat despre bile, nu cred sa conteze foarte mult, spun asta deoarece si noi avem niste bile de carlig solubile, pe care le-am terminat inainte cu vreo 24 ore de final si am bagat altele mult mai ieftine si modeste, am prins la fel de bine si la alea, am dat cu 3 tipuri de bile pe carlig si la toate am prins pot sa zic aproape in mod egal. Chiar nu am vazut diferente intre ele.
Ca sa nu mai zic ca ni s-a terminat si pasta, am ajuns sa facem noi pasta din bile sfaramate si framantate :))

ghitighiusan
Mesaje: 341
Membru din: Vin Ian 23, 2009 15:55
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia- Cluj Napoca

Re: CN TINERET 2013

Mesaj de ghitighiusan »

andrei vladeanu scrie:
Imi amintesc concursul de care zici. Un esec total... :(
Ei vezi, tocmai despre asta este vorba. :wink:
Oricine poate sa aiba un moment prost, datorat conjuncturii.Baietii(la fel ca toti ceilalti prezenti) au mers acolo sa castige...nu s-a putut, nu e nicio problema, mai sunt si alte concursuri, unele le vor castiga, altele le vor pierde..... mergem inainte.Nu am dat nici vina pe loc, desi, din cate am vorbit cu alti pescari care au picat acolo, nu e chiar deloc grozav.Au avut ghinion, strategia a fost proasta, nada la fel...se intampla.Dar, de aici pana la caracterizarea de kkt, aproape fara nicio legatura cu munca lor de acolo....e cale lunga. :wink: Mai ales ca baietii au facut sacrificii foarte mari ca sa participe la acest concurs. :wink:
Numai bine. :wink:
Imagine

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN TINERET 2013

Mesaj de andrei vladeanu »

ghitighiusan scrie: Au avut ghinion, strategia a fost proasta, nada la fel...se intampla.Dar, de aici pana la caracterizarea de kkt, aproape fara nicio legatura cu munca lor de acolo....e cale lunga. :wink:
de cacat a fost afirmatia ta, cateva pagini mai sus, cum ca baietii urmeaza sa involueze la Nexgen. o mitocanie.

in rest, respect baietilor si felicitari pentru efortul depus atat pentru a participa cat si in concurs.
The One Team

ghitighiusan
Mesaje: 341
Membru din: Vin Ian 23, 2009 15:55
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia- Cluj Napoca

Re: CN TINERET 2013

Mesaj de ghitighiusan »

andrei vladeanu scrie:
ghitighiusan scrie: Au avut ghinion, strategia a fost proasta, nada la fel...se intampla.Dar, de aici pana la caracterizarea de kkt, aproape fara nicio legatura cu munca lor de acolo....e cale lunga. :wink:
de cacat a fost afirmatia ta, cateva pagini mai sus, cum ca baietii urmeaza sa involueze la Nexgen. o mitocanie.

in rest, respect baietilor si felicitari pentru efortul depus atat pentru a participa cat si in concurs.
Mitocana a fost oferta ta ! O jignire la adresa cluburilor de la care provin tinerii.Adica, ceva de genul...haideti la noi daca vreti sa ajungeti pescari, cu fraierii aia nu aveti nicio sansa.
Hai pa, ca deja am pierdut destul timp.Mi se rupe de ce mai scrii, la fel cum mi se rupe si de tine. :wink:
Imagine

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN TINERET 2013

Mesaj de andrei vladeanu »

nu mai am nimic de zis. :(
The One Team

Vasilica Baboieru
Mesaje: 500
Membru din: Dum Feb 07, 2010 19:51

Re: CN TINERET 2013

Mesaj de Vasilica Baboieru »

Cred ca Andrei Vladeanu a demonstrat de-a lungul timpului ca din mana lui au iesit multi pescari buni ,restul sunt rautati gratuite.
vreau sa pescuiesc in ape limpezi

pilbak levente
Mesaje: 676
Membru din: Mar Sep 21, 2010 20:37
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: CN TINERET 2013

Mesaj de pilbak levente »

Sunt curios ce bile au folosit baietii de la Cluj.

Bilele folosite sunt facute de ei :wink: ,fiind producatori de bile marca Target Baits.Daca se considera reclama rog moderatorul sa stearga postul :!:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN TINERET 2013

Mesaj de andrei vladeanu »

pilbak levente scrie:Sunt curios ce bile au folosit baietii de la Cluj.

Bilele folosite sunt facute de ei :wink: ,fiind producatori de bile marca Target Baits.Daca se considera reclama rog moderatorul sa stearga postul :!:
asa este.
The One Team

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN TINERET 2013

Mesaj de Claudiu Garlea »

pilbak levente scrie:Sunt curios ce bile au folosit baietii de la Cluj.

Bilele folosite sunt facute de ei :wink: ,fiind producatori de bile marca Target Baits.Daca se considera reclama rog moderatorul sa stearga postul :!:

Am aflat pana la urma si eu, prin altcineva. Dar mi-a zis sa nu spun nimic,acum, asta este. Mult mai meritata victoria :)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”