CN2012: clasament final - mansa I - corbu lake

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

CN2012: clasament final - mansa I - corbu lake

Mesaj de Dan Mateianu »

1. ENERGY CARP - Brasov 5p
2. Carping - Bucuresti 7p
3. AVPS Bucuresti / Baricada 7p
4. Ovidius Constanta 18p
5. Green Lake Bucuresti 20p
6. Carp Zone Bucuresti 20p
7. Planet Carp Piatra Neamt 22p
8. Crap Corbu CCC Constanta 22p
9. Pelicanul - Bucuresti 35p
10. Senzor - Bucuresti - 36p
11. Planet - Iasi - 36p
12. Free Carp - Deva 37p
13. Acvila Bucuresti - 38p
14. Profesional Fishing - Craiova - 38p
15. Extrem Carp - Ploiesti - 41p
16. Overten Bucuresti - 42p
17. Lufarul Constanta - 43p
18. Mr Fish Bucuresti - 46p

clasament detaliat -> http://www.crapimari.ro/index.php?id_ca ... lasament=1

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CN2012: clasament final - mansa I - corbu lake

Mesaj de Vladut Mateianu »

Sincere felicitari cluburilor aflate pe podium, cred ca oricare dintre ele ar putea reprezenta cu onoare Romania la CM !


Felicitari Brasov, felicitari Carping, felicitari Baricada ! :wink:

Din pacate, lotul Senzor nu mai are sanse la podium, dar vom lupta pana la capat, poate reusim macar mansa a doua sa o castigam ! :D Acum, cu toate ca am avut o grila excelenta si pescari de nota 10, am reusit o clasare mediocra, vina fiind 100% a mea , capitanul lotului. Sper insa ca mansa viitoare sa ma recompensez in fata baietilor, am reusit sa formam unul dintre cele mai unite si sudate loturi, fara greseala mea sigur ne-am fi luptat ptr podium.... :oops:

PS de apreciat si loturile Ovidius , Green Lake si carp Zone, loturi care au in lot multi pescari valorosi si care pot face oricand un rezultat de exceptie !

Felicitari tuturor loturilor participante ptr fair play, organizatorilor Agvps si Corbu ptr desfasurarea impecabila a etapei, arbitrilor ptr o prestatie mult mai buna decat in mansa trecuta.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CN2012: clasament final - mansa I - corbu lake

Mesaj de oanavictor »

Felicitari Energy,Carping ,Baricada ....de departe cele mai valoroase loturi ,cele mai sudate si cu pescarii cei mai experimentati .
In mod clar campioana nationala se va decide dintre cele 3 loturi .
Felicitari celorlalte loturi pentru prestatia avuta ,munca depusa si corectitudinea cu care au abordat competitia ,demonstrand inca o data ca se poate respecta regulamentul .
Cat priveste arbitrajul cred ca mai este mult pana departe atata timp cat fiecere arbitru in parte interpreteaza in stil propriu aplicarea lui ......este clar ca experienta se acumuleaza intr+o perioada lunga de timp iar viitorul in acest domeniu trebuie accentuat si valorificat prin tineri .
Parerea mea este aceea ca nu ne putem prezenta la campionatul mondial cu aceasta brigada de arbitrii iar arbitrajul la campionatul mondial trebuie asigurat de cluburi prin pescarii care au participat la competitii ,pescari care stiu cu ce se mananca aceasta disciplina si care stiu sa interpreteze regulamentul in spiritul lui .......iar aceasta implicare sa se faca numai prin voluntariat ,fara costuri si diurne .Eu cred ca exista foarte multi pescari dintre loturile participante care i+si doresc sa ajute Romania prin implicarea lor in organizare si arbitraj .
Cat priveste lotul Pelicanul ......lipsa de timp ,de experienta,mijloacele financiare si antrenamentul in asemenea tip de competitie au avut un cuvant greu de spus .In mod sigur valoarea lotului este aceasta iar o eventuala clasare mai sus decat sa obtinut va insemna un real succes .
FELICITARI AGVPS PENTRU DESCHIDERE .....FELICITARI DOMNULUI CARSTOCEA PENTRU MINUNATUL EFORT FINANCIAR SI CALITATEA PISTEI DE CONCURS ,FELICITARI GABI CALOTA PENTRU EFORTUL SI DORINTA DE A IESI TOTUL BINE IN ARBITRAJ ........FELICITARI STAFULUI TEHNIC RIG SERVICE PENTRU CALITATEA INFORMATIILOR ........FELICITARII CELUI CE A FACUT PROGRAMUL DE AFISARE A REZULTATELOR .........FELICITARI TEO PENTRU MINUNATELE INSTANTANEEE DE PE BALTA ....!!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
teo44
Mesaje: 808
Membru din: Lun Apr 18, 2011 11:26
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: CN2012: clasament final - mansa I - corbu lake

Mesaj de teo44 »

Multumesc Domnu Victor Oana! si eu iti urez Fire Intinse in fiecare stand cu Pelicani din 50 in 50 de secunde :wink: in ultima etapa.

Dublu B
Mesaje: 77
Membru din: Lun Dec 05, 2011 8:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN2012: clasament final - mansa I - corbu lake

Mesaj de Dublu B »

In privinta arbitrajului sunt de acord cu Nea Victor,chiar daca arbitri au avut intenti foarte bune si au muncit foarte mult,multi dintre ei nu au
cunostinte tehnice despre pescuitul de competitie la crap.
Pentru CM ma ofer voluntar din partea Clubului Pelicanul pentru a ajuta la arbitraj sau la orice este nevoie.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”