COMPETIȚIILE SPORTIVE OFICIALE ALE ROMÂNIEI

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: COMPETIȚIILE SPORTIVE OFICIALE ALE ROMÂNIEI

Mesaj de Val »

Revin si spun , din pacate nu ne va avantaja pe viitorul lui Popescu , a starnit multi zei si si-a luat-o ! Altfel , nebunul poate orice .... in vechime ii spunea bufon si nu era executat , doar pentru ca era bufon !
Bravo Andrei ! Ce s-a intimplat astazi arata ca nu traim chiar intr-o tara de rahat ....si inca exista dreptate . Pe raportul Comisiei Europene , chestia asta face diferenta intre o tara africana si Romania .Urmeaza o alta etapa .... dar o rezolvam si pe aia . :wink:

Si pentru toti cei care au probleme de viata si de comportament - Andrei si APCR au dovedit astazi ca sunt o INSTITUTIE SERIOASA , bazata legal si cu personalitate . Cred ca multi dintre voi , care sunt fani de Forum si nu va pasa de nimic , ar trebuii sa intelegti odata pentru totdeauna ca sistemul se creaza usor - usor , trecind peste tot soiul de astfel de mutatii ..., gen Popescu , si lasind tonul mai jos pe Forum , poate vom ajunge acolo unde ne dorim cu totii , cei care care iubesc fenomenul .
Ultima oară modificat Vin Feb 10, 2012 17:26 de către Val, modificat de 2 ori în total.

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: COMPETIȚIILE SPORTIVE OFICIALE ALE ROMÂNIEI

Mesaj de Genes Florin »

Val scrie:Revin si spun , din pacate nu ne va avantaja pe viitorul lui Popescu , a starnit multi zei si si-a luat-o ! Altfel , nebunul poate orice .... in vechime ii spunea bufon si nu era executat , doar pentru ca era bufon !
Bravo Andrei ! Ce s-a intimplat astazi arata ca nu traim chiar intr-o tara de rahat ....si inca exista dreptate . Pe raportul Comisiei Europene , chestia asta face diferenta intre o tara africana si Romania .Urmeaza o alta etapa .... dar o rezolvam si pe aia . :wink:
sa te vedem cat te implici :wink:
Balta Puiesti

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: COMPETIȚIILE SPORTIVE OFICIALE ALE ROMÂNIEI

Mesaj de Val »

Cit este nevoie Genes ...daca ma intrebi pe mine si a-si putea face de capul meu , pe timpul meu ... deschid un proces impotriva AGVPS vs de CN de anul asta . Trebuie motivatie pentru ruperea protocolului ... si asta justitia trebuie sa o vada .
Si l-as duce la urgenta . Dar pentru asta ... nu am timp . Altfel ...il sun pe Liviu Mihaiu si ii spun ce s-a intimplat anul asta ..cind AGVPS isi ia banii si a dat o competitie mondiala la o firma particulara , fara caiet de sarcini , publicat im M.Of. , samd , samd , samd . .... Mai cititi si voi prin lege ..
Dar , off , asta este ce ma gandesc eu , la culcare .... NU am timp ! Sunt mizerii . Poate iese bine si asa . Dar ce vreau sa spun ca in clipa de fata cel mai mare dusman al pescarilor de orice fel este AGVPS-ul .... dar vazut altfel decit l-a vazut Popescu --- chestie de nuanta !

d p-c
Mesaje: 77
Membru din: Lun Apr 13, 2009 22:23

Re: COMPETIȚIILE SPORTIVE OFICIALE ALE ROMÂNIEI

Mesaj de d p-c »

Val, a scris : ,,Dar ce vreau sa spun ca in clipa de fata cel mai mare dusman al pescarilor de orice fel este AGVPS-ul ..''
Ai mare dreptate Val !


Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: COMPETIȚIILE SPORTIVE OFICIALE ALE ROMÂNIEI

Mesaj de Val »

Stai ca trebuie sa fac o precizare - eu gandeam astfel de deznodamint vizavi de Popescu si Federatie si ma bucur ca am avut dreptate - dar meritul , si toate laudele acestei realizari de a starpi un parazit dintre noi este acela al APCR - in speta presedintele Vladeanu si secretarul Stanila . Indiferent de ce spune lumea ... ei au initiat procesul de capul lor , bine sfatuiti si nu de mine sau de alticena ci de competentele din organizatie . Au castigat pentru ca asa era normal . Inca o data bravo !

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: COMPETIȚIILE SPORTIVE OFICIALE ALE ROMÂNIEI

Mesaj de RazvanG »

Lasati omu sa aibe dreptul la replica...DOM POPESCU TE-N CIUF,AI CUVANTUL
PAI NU TE TORN O DATA PE BALTA LAKIOIULE ,SA VEZI BATAIA PISICULUI CE-TI TRAG SI TE MAI SI ARUNC IN BALTA.
MARTALOG BATRAN SI ESCROC
NU TI-AR FI RUSINE SA-TI FIE
HUOOOOOO HAHALERO COMUNISTO-HITLERISTA CE ESTI :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: COMPETIȚIILE SPORTIVE OFICIALE ALE ROMÂNIEI

Mesaj de Genes Florin »

Diaconita Petru scrie:eu nu mai inteleg nimic http://portal.just.ro/InstantaDosar.asp ... MDAxNTU0Ng**
Petru, la cat te-a impachetat popescu nu ma mira cu nu intelei nimic :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
e bine ca a reusit si el ceva(este mai cunoscut decat Orhei)
Balta Puiesti

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: COMPETIȚIILE SPORTIVE OFICIALE ALE ROMÂNIEI

Mesaj de miyagi »

Cristi Y scrie:
Popescu Stefan scrie:Toata lumea este in viata? Asteptati cu interes. :lol: :lol: :lol:
PS Marius Grasu (este langa mine) iti trimite salutari. Si Costica Buhac, presedinte sucomisie crap! :lol: :lol: :lol:
petrecere frumoasa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , si mai este o vorba in targ , cine se aseamana se aduna :wink: :wink: :wink: ,

AI URLAT IN GURA MARE (INCLUSIV LUNI LA RADIO) CA AZI ARATI CIS-UL , UNDE ESTE CIS-UL ESCROCULE ????
Poate ca nu l-am inteles noi Tata. El avea propriul lui C( at de )I( diot )S( unt ) si n-avea cum sa ni-l arate :lol: .
Urban culture.

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: COMPETIȚIILE SPORTIVE OFICIALE ALE ROMÂNIEI

Mesaj de Popescu Stefan »

Azi, cand am depus sentintele prin care ANST este obligata sa elibereze CIS-ul si documentatia pentru avizul la afiliere CIPS, m-am tavalit pe jos de ras cand am vazut dosarul AGVPSR pentru a i se elibera CIS-ul. Atasat era nota pe care FRPS a inaintat-o politicos AGVPSR de a se autoriza ca structura sportiva. Asa cum ma asteptam, juristii ANTS nu au pus botul la amenintarile lui Selaru si i-au recomandat ca daca vrea CIS sa faca bine sa separe vanatoarea de pescuitul sportiv, sa-si ia CIS si sa faca cerere de afiliere la FRPS. Bineinteles ca AGVPSR nu v-a renunta la vanatoare si va ramane fara CIS. Graba de a lua CIS nu este generata de vreo sclipire de inteligenta, ci de termenul din 12 martie cand, daca nu au CIS, vor fi dizolvati. Odata tot trebuiau sa-si dea obstescul sfarsit. Bineinteles ca si juristii ANTS au observat ca AGVPSR a incetat sa mai existe din 2006. Ramane ca si o instanta sa consemneze acest lucru. Cautati-va alt organizator al CM. FRPS deja se orienteaza catre lotul national.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”