competitii oficiale 2014 ......cine e oficialul !

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: competitii oficiale 2014 ......cine e oficialul !

Mesaj de Val »

Stefan Popescu scrie:Pai aici este problema. Eu cred ca v-ati retras retras prea devreme din APCR. Nu ati dus la bun sfarsit un proiect sportiv. Parerea mea este ca era un paliativ si nu putea rezista decat pana la aparitia federatiei.

PS Indiferent de ce va urma, eu tot am sa raman in istoria pescuitului sportiv din Romania. Dar cred ca nu mi-am spus ultimul cuvant. Mai am inca multe de facut. Cel mai important lucru pe care cred ca l-am demonstrat cu prisosinta este ca o federatie sportiva nu poate fi condusa la fara frecventa. Va garantez ca sunt mai sanatos ca oricand si nu iau medicamente decat atunci cand sunt racit!
:D
Apreciez folosirea corecta a cuvintului paliativ . De apreciat !
Totusi , raminerea Dvs in istoria pescuitului din Romania este certa .... dar depinde de cum privesti la ea . Deocamdata , sunteti intr-o secventa de vis ))) , laolalta cu Pacala , Gepetto , Hagi Tudose , Despot Voda , Bastos ( dacul ! ) , Plutonier Capsuna , samd .
Depinde numai de Dvs , ca prin dialog si lipsa de aroganta sa va castigati si parteneri de dialog ... In acest moment incep sa cred in Zamolxe si in durabilitatea lucrului facut prin jertfa personala . Sunteti mai mult decit patetic cu acest simulacru de dialog ...

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: competitii oficiale 2014 ......cine e oficialul !

Mesaj de Stefan Popescu »

Sunteti la fel de convins ca si mine ca dialogurile serioase nu se poarta pe acest forum!
Si apoi, cine nu are dusmani, inseamna ca nu a facut niciodata nimic. Despre detractorii mei am cel mult o senzatie de mila!

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: competitii oficiale 2014 ......cine e oficialul !

Mesaj de Cristi Y »

Val scrie: Apreciez folosirea corecta a cuvintului paliativ . De apreciat !

cred ca , solutia tranzitorie care voia sa o exprime prin termenul paliativ , a fost o inertie a familiarizarii cu termenul respectiv , provenita din recomandarea ( de catre psihiatru ) tratamentului paleativ care sa-i aduca o situatie paliativa in patologia care-l chinuie :wink: :wink:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: competitii oficiale 2014 ......cine e oficialul !

Mesaj de Val »

Stefan Popescu scrie:Sunteti la fel de convins ca si mine ca dialogurile serioase nu se poarta pe acest forum!
Si apoi, cine nu are dusmani, inseamna ca nu a facut niciodata nimic. Despre detractorii mei am cel mult o senzatie de mila!
Sunteti la fel de convins ca si mine ca in acest caz spiritul de casta si discretie , familiar mie , nu este oportun . Nu trebuie sa conving eu pe nimeni , Dvs trebuie sa convingeti daca nu pe cei existenti organizati deja in cluburi sau clanuri , macar pe cei noi care isi doresc altceva sa puna mina sa se organizeze si sa va imbratiseze ideea , pentru ca le oferiti ceva ce acum le lipseste .
Unde este aceasta secventa a dialogului Dvs ?
Este OK , cu martalogi ca mine si altii de pe aici nu aveti succes , dar ce facem cu ce vine din spate ? Asta e model de urmat - persoana Dvs?
Cu dialogul asta ?
Ce ati propus viabil in pescuitul crapului ? In afara de zeci si sute de jigniri si desconsiderare a tuturor persoanelor ?
Observati ca va asum prezumtia de persoana bine intentionata . De aici si intrebarile mele !

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: competitii oficiale 2014 ......cine e oficialul !

Mesaj de Cristi Y »

presedintele p..ii , dai banii lui Taman escrocule , cu nen-tu Vasile ai rezolvat divergentele ????? care tot miros de bani au !

cum faci cum nu faci , cine-ti intra raza de actiune pleaca ciufulit de bani :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

lasa lozincile comuniste si da banii celor pe care i-ai escrocat VAGABONDULE :oops: :oops: :oops: :oops:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: competitii oficiale 2014 ......cine e oficialul !

Mesaj de Val »

Cristi Y scrie:
Val scrie: Apreciez folosirea corecta a cuvintului paliativ . De apreciat !

cred ca , solutia tranzitorie care voia sa o exprime prin termenul paliativ , a fost o inertie a familiarizarii cu termenul respectiv , provenita din recomandarea ( de catre psihiatru ) tratamentului paleativ care sa-i aduca o situatie paliativa in patologia care-l chinuie :wink: :wink:
Eu cred ca si cu placebo merge ... numai sa ii spuna cineva lucrurile pe nume . Cum le spui tu , nu le spune nimeni bobocule .... )))

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: competitii oficiale 2014 ......cine e oficialul !

Mesaj de Cristi Y »

Val scrie:Cum le spui tu , nu le spune nimeni bobocule .... )))

daca tot i-l faci pe nenea Iancu sa sughita acum , seara , sa-ti dau si eu una din Kiritescu ( gaitele ) :

" n-am blestemat si nu voi blestema , dar focul sa-l arda , sa-l ingroape descult ..... " :lol: :lol: :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: competitii oficiale 2014 ......cine e oficialul !

Mesaj de Stefan Popescu »

Val scrie:
Stefan Popescu scrie:Sunteti la fel de convins ca si mine ca dialogurile serioase nu se poarta pe acest forum!
Si apoi, cine nu are dusmani, inseamna ca nu a facut niciodata nimic. Despre detractorii mei am cel mult o senzatie de mila!
Sunteti la fel de convins ca si mine ca in acest caz spiritul de casta si discretie , familiar mie , nu este oportun . Nu trebuie sa conving eu pe nimeni , Dvs trebuie sa convingeti daca nu pe cei existenti organizati deja in cluburi sau clanuri , macar pe cei noi care isi doresc altceva sa puna mina sa se organizeze si sa va imbratiseze ideea , pentru ca le oferiti ceva ce acum le lipseste .
Unde este aceasta secventa a dialogului Dvs ?
Este OK , cu martalogi ca mine si altii de pe aici nu aveti succes , dar ce facem cu ce vine din spate ? Asta e model de urmat - persoana Dvs?
Cu dialogul asta ?
Ce ati propus viabil in pescuitul crapului ? In afara de zeci si sute de jigniri si desconsiderare a tuturor persoanelor ?
Observati ca va asum prezumtia de persoana bine intentionata . De aici si intrebarile mele !
Fiti convins ca asta si fac. Altfel nu cred ca Tata Nitu, impreuma cu Irinel, fiul sau, se legitimau la cluburile din federatie. Si alti multi pescari de crap au facut acelasi lucru. Nu este de neglijat ca primii care s-au inscris la cursurile de antrenori de pescuit sportiv provin dintre crapisti (A. Vladeanu, S. Rudeanu, Ciprian Ene, Sandu Podaru, Tibi Manascu, iar altii au aflat prea tarziu de aceste cursuri si vor fi inscrisi anul viitor).
Pe mine ma intereseaza mesajele pe care le primesc pe privat sau prin telefon, nu laturile ce ies pe gura lui Cristi Y si altii ca el. Din disputa intre mine si el, primul va ceda el, nu eu. La cate zoaie am luat in cap, am devenit imun. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PS Stiti la fel de bine ca mine ca 90% dintre cluburile actuale sunt niste glume ieftine. Si stiti exact la ce ma refer!

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: competitii oficiale 2014 ......cine e oficialul !

Mesaj de doru_croc »

Stefan Popescu scrie:La cate zoaie am luat in cap, am devenit imun. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Asta nu-i o forma de imunitate, asta-i nesimtire in toata regula. :lol:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: competitii oficiale 2014 ......cine e oficialul !

Mesaj de Cristi Y »

Stefan Popescu scrie:La cate zoaie am luat in cap, am devenit imun.
in cap le-ai luat dar pe unde au intrat acolo ????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”