Concluzii CN AGVPS 2018

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concluzii CN AGVPS 2018

Mesaj de Albert »

Stiu, eram ironic :)

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Concluzii CN AGVPS 2018

Mesaj de Lucian SV »

catalinSM scrie:are treaba cu caracterul, omenie, cinste, coloana vertrebrala etc.
Și totuși care este legătura între lotul Baricada și părăduitorii la un concurs organizat pe Sărulești de Dan Constantin. Insinuezi că organizatorul le-a ținut tira? Sau ai dat-o așa să înțeleagă fiecare ce vrea? :wink:

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Concluzii CN AGVPS 2018

Mesaj de gor965 »

Albert scrie:...Cat poa' sa coste sa-i induplece pe agramatii de la Calarasi? Sau sa gaseasca un sponsor al echipei castigatoare care sa vrea expunere (si) aici?
...
Vladut a creionat aspectele pozitive legate de partea competitionala, insa, la general, problema principala e legata de lipsa fondurilor necesare ptr. un CM, lipsa sponsorilor, lipsa reclamei, lipsa mediatizarii potrivite unui asemenea eveniment. Anul asta, cu mici exceptii, orice lot ar fi castigat campionatul, s-ar descurca destul de greu in a gasi fonduri necesare ptr. 2 capionate mondiale. Asa ca pe langa aspectele legate de competitia in sine, daca se vrea dezvoltarea ei si sustinerea de catre aceasta a lotului calificat la mondiale, trebuie facut ceva si in directia asta...sponsorizari, reclama, publicitate, bla, bla, bla. Daca ne uitam pe valorile de trafic, s-au cam facut niste pasi inapoi fata de anul trecut...si nu vorbim doar de vizualizarile de pe Crapmania...pur si simplu, n-am mai vazut interes pe nicaieri legat de acest campionat. La finala, pe balta n-am vazut nici un cameraman...asa ca n-o sa fie nici o emisiune cu imagini de la aceasta, si-atunci la ce sponsorizari viitoare sa te mai astepti ? Te duci la Shimano ori Daiwa sa ceri o sponsorizarea si cei de acolo te intreaba unde vad si ei pe ce dau banii...ce sa le spui, ca s-ar putea sa vina un baiat sa faca poze si sa le puna pe un sit, undeva, candva...rad aia de noi. In 2017, topicul cu desfasurarea finalei face 46.000 de vizualizari iar in 2018 face 11.000...galeria foto de la finala 2017 are adunat (topic Shimano + topic Daiwa) 22.500 de vizualizari, anul asta are 3300...deci ...interesul publicului e in scadere si cel mai probabil, la fel va fi si in cazul sponsorilor. Insa, daca totul se desfasoara pana la final asa cum s-a stabilit la inceput de catre concurenti, ce se comenteaza dupa, e apa de ploaie. Multi poate nu-si doresc publicitate, ori poate si-ar dori o competitie mai discreta...cine stie... :D
Vizualizari-CN 2017jpg.jpg
Vizualizari-CN 2017jpg.jpg (120.97 KiB) Vizualizat de 3902 ori
Vizualizari-CN 2018jpg.jpg
Vizualizari-CN 2018jpg.jpg (94.46 KiB) Vizualizat de 3902 ori
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concluzii CN AGVPS 2018

Mesaj de cornelserbu »

[quote="gor965"] Multi poate nu-si doresc publicitate, ori poate si-ar dori o competitie mai discreta...cine stie... :D[quote]
care sunt aia multi ???
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concluzii CN AGVPS 2018

Mesaj de Albert »

cornelserbu scrie:
gor965 scrie: Multi poate nu-si doresc publicitate, ori poate si-ar dori o competitie mai discreta...cine stie... :D
care sunt aia multi ???
Aia de la Calaraș, marii campioni nationali de anul asta care vor merge in Serbia si Africa de Sud...daca le gasesc pe harta ca daca citesc precum scriu comunicate mi-e ca incurca trenurile si ajung dreq stie unde :)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Concluzii CN AGVPS 2018

Mesaj de gor965 »

cornelserbu scrie:
gor965 scrie: Multi poate nu-si doresc publicitate, ori poate si-ar dori o competitie mai discreta...cine stie... :D
care sunt aia multi ???
Nu stiu !...de-aia am scris "poate" ... "multi poate nu-si doresc"...ma gandesc ca deciziile sunt luate in sedinte cu acordul majoritatii, ori daca ne trezim cu un CN atat de "discret" in materie de sponsori si publicitate, deduc ca respectiva majoritate asta doreste! ... pare logic ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concluzii CN AGVPS 2018

Mesaj de cornelserbu »

oricum, sunt mari campioni, mai ales ca s-au batut cu o tara itreaga (39 de loturi)
cred ca surpriza va veni din serbia cu un loc 1 de poveste...eu asta le urez !!!
in ce priveste faptul ca nu au vrut publicitate...treba lor, dar nu cred ca asta a fost cea mai buna gaselnita...important e sa pescuiasca bine
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Mihai Bobeica
Mesaje: 30
Membru din: Mie Aug 15, 2018 17:41
Puncte: 0
Localitate: Madrid

Re: Concluzii CN AGVPS 2018

Mesaj de Mihai Bobeica »

fix locul 1 au luat.
depinde de unde te uiti la clasament.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Concluzii CN AGVPS 2018

Mesaj de gor965 »

Mihai Bobeica scrie:fix locul 1 au luat.
depinde de unde te uiti la clasament.
Se mai intampla.
Nu poti sa le imputi faptul ca n-au vrut sa se claseze cat mai bine...pur si simplu nu prea era peste in balta aia!
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Mihai Bobeica
Mesaje: 30
Membru din: Mie Aug 15, 2018 17:41
Puncte: 0
Localitate: Madrid

Re: Concluzii CN AGVPS 2018

Mesaj de Mihai Bobeica »

gor965 scrie:
Mihai Bobeica scrie:fix locul 1 au luat.
depinde de unde te uiti la clasament.
Se mai intampla.
Nu poti sa le imputi faptul ca n-au vrut sa se claseze cat mai bine...pur si simplu nu prea era peste in balta aia!
Departe de mine gandul asta.
Ce crezi ca nationala Romaniei de fotbal de 20 de ani nu mai vrea sa se califice la camp mondiale?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”