Concluzii CN AGVPS 2018

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Concluzii CN AGVPS 2018

Mesaj de gor965 »

Vladut Mateianu scrie:Eventuali sponsori spui ? Cine crezi ca se implica intr-un CN facut pe facebook ? :D
Pe WhatsApp se face, nu pe Facebook!
Din pacate totul legat de CN-ul de crap a luat-o pe o cale cam sumbra. Acuzatii, avocati, instante, deconturi, etc...asta nu e pescuit sportiv, e altceva, mai obscur decat pot eu sa vad. E rau cand sunt putini participanti, e si mai rau cand sunt multi. Taxa propusa ptr. la anul s-a anuntat in prima faza la 2000 euro...ceeace e foarte prohibitiv. Pare ca managementul doreste exact restrangerea numarului de participanti in conditiile in care Agvps nu se implica decat cu sume modice iar eventualii castigatori trebuie sa dispuna de sume suficiente ptr. deplasarea ulterioara de la mondiale. N-are rost sa faci un CN accesibil ptr. toata lumea in conditiile in care la final trebuie sa ai un lot potent financiar. Treaba cu sponsorii si reclama nu mai tine...CN-ul nu are vizualizare, nu atrage, nu se exprima public, nu produce nimic ... nici macar discutiile de alta data! Expunerea publica desi ar atrage reclama risca sa atraga si discutii ample legate de gestionarea bugetului, asa ca mai bine fara...iar fara sponsori, fara magazine, fara producatori, fara media langa ei, CN-ul asta e asa, o braila mai costisitoare! :(
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Concluzii CN AGVPS 2018

Mesaj de Vladut Mateianu »

Foarte bine punctat.
Este prima oara cand aud despre o taxa de 2000 e. Ce retard a putut propune asa ceva ? Faptul ca nu am postat de mult nu inseamna ca am murit ! O sa fac tot ce pot ca taxa sa ramana ca anul acesta si sa fie cat mai multe loturi ! Mai ales ca deplasarea in Ucraina nu implica costuri mari....

Ps. Sa intre aici retardatii care au propus taxa de 2000 e si sa isi sustina cu argumente propunerea. Asta daca nu sunt lasi sau gaini... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Concluzii CN AGVPS 2018

Mesaj de Zarguzon Adi »

[quote="gor965"][quote="Vladut Mateianu"]Eventuali sponsori spui ? Cine crezi ca se implica intr-un CN facut pe facebook ? :D [/quote]
Pe WhatsApp se face, nu pe Facebook!
Din pacate totul legat de CN-ul de crap a luat-o pe o cale cam sumbra. Acuzatii, avocati, instante, deconturi, etc...asta nu e pescuit sportiv, e altceva, mai obscur decat pot eu sa vad. E rau cand sunt putini participanti, e si mai rau cand sunt multi. Taxa propusa ptr. la anul s-a anuntat in prima faza la 2000 euro...ceeace e foarte prohibitiv. Pare ca managementul doreste exact restrangerea numarului de participanti in conditiile in care Agvps nu se implica decat cu sume modice iar eventualii castigatori trebuie sa dispuna de sume suficiente ptr. deplasarea ulterioara de la mondiale. N-are rost sa faci un CN accesibil ptr. toata lumea in conditiile in care la final trebuie sa ai un lot potent financiar. Treaba cu sponsorii si reclama nu mai tine...CN-ul nu are vizualizare, nu atrage, nu se exprima public, nu produce nimic ... nici macar discutiile de alta data! Expunerea publica desi ar atrage reclama risca sa atraga si discutii ample legate de gestionarea bugetului, asa ca mai bine fara...iar fara sponsori, fara magazine, fara producatori, fara media langa ei, CN-ul asta e asa, o braila mai costisitoare! :([/quote]

Momentan este doar un campionat privat al AGVPS-ului nimic mai mult.Problema bugetului este foarte simpla dl.Orhei a gestionat banii si dupa terminarea campionatului trebuia sa prezinte decontul comisiei de cenzori.Desi au trecut mai bine cinci luni din motive necunoscute dl.Orhei refuza sa prezinte decontul .Castigatorii campionatului de anul acesta au semnat un proces verbal prin care se obligau sa faca dovada bugetului necesar pentru deplasarea la ambele campionate mondiale .Tot din motive necunoscute dl.Orhei nu avrut sa respecte prevederile procesului verbal.Taxa de 2ooo€ pentru CN 2019 fost propusa de acelasi domn Orhei.

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Concluzii CN AGVPS 2018

Mesaj de Zarguzon Adi »

Zarguzon Adi scrie:
gor965 scrie:
Vladut Mateianu scrie:Eventuali sponsori spui ? Cine crezi ca se implica intr-un CN facut pe facebook ? :D
Pe WhatsApp se face, nu pe Facebook!
Din pacate totul legat de CN-ul de crap a luat-o pe o cale cam sumbra. Acuzatii, avocati, instante, deconturi, etc...asta nu e pescuit sportiv, e altceva, mai obscur decat pot eu sa vad. E rau cand sunt putini participanti, e si mai rau cand sunt multi. Taxa propusa ptr. la anul s-a anuntat in prima faza la 2000 euro...ceeace e foarte prohibitiv. Pare ca managementul doreste exact restrangerea numarului de participanti in conditiile in care Agvps nu se implica decat cu sume modice iar eventualii castigatori trebuie sa dispuna de sume suficiente ptr. deplasarea ulterioara de la mondiale. N-are rost sa faci un CN accesibil ptr. toata lumea in conditiile in care la final trebuie sa ai un lot potent financiar. Treaba cu sponsorii si reclama nu mai tine...CN-ul nu are vizualizare, nu atrage, nu se exprima public, nu produce nimic ... nici macar discutiile de alta data! Expunerea publica desi ar atrage reclama risca sa atraga si discutii ample legate de gestionarea bugetului, asa ca mai bine fara...iar fara sponsori, fara magazine, fara producatori, fara media langa ei, CN-ul asta e asa, o braila mai costisitoare! :(
Momentan este doar un campionat privat al AGVPS-ului nimic mai mult.Problema bugetului este foarte simpla dl.Orhei a gestionat banii si dupa terminarea campionatului trebuia sa prezinte decontul comisiei de cenzori.Desi au trecut mai bine cinci luni din motive necunoscute dl.Orhei refuza sa prezinte decontul .Castigatorii campionatului de anul acesta au semnat un proces verbal prin care se obligau sa faca dovada bugetului necesar pentru deplasarea la ambele campionate mondiale .Tot din motive necunoscute dl.Orhei nu avrut sa respecte prevederile procesului verbal.Taxa de 2ooo€ pentru CN 2019 fost propusa de acelasi domn Orhei.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Concluzii CN AGVPS 2018

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu cred, nu are cum. Taxa o propun si o voteaza cluburile, nu dl Orhei. Si pe banii nostri noi hotaram ce si cum.
Anul acesta sper sa existe un organizator, care sa dea factura si chitanta pe banii platiti de cluburi. Si sa raspunda in cazul in care clubul campion national nu va fi inscris de catre Agvps la CM Ucraina 2020.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Concluzii CN AGVPS 2018

Mesaj de Lucian SV »

Vladut Mateianu scrie: Anul acesta sper sa existe un organizator, care sa dea factura si chitanta pe banii platiti de cluburi.
Vrei să spui că nu ai primit facturile pt. banii virați anul ăsta? Eu le am.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Concluzii CN AGVPS 2018

Mesaj de Vladut Mateianu »

Poate tu. Esti sluga la Dragnea din cate am auzit.... :D

Ps. Posteaza factura si chitanta pe taxa de participare daca le ai.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Concluzii CN AGVPS 2018

Mesaj de Lucian SV »

Adică nu mă crezi pe cuvânt? Nasol moment. :oops:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Concluzii CN AGVPS 2018

Mesaj de gabi1 »

Lucian SV scrie:Adică nu mă crezi pe cuvânt? Nasol moment. :oops:
Verba volant, scripta manent. :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”