Concurs calificari CM 2020

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Albert »

La multi ani :)
Iar il luati la ștangă pe irelevantul fane.
De ce nu ne spuneti ce fac cei care chiar pot trimite lot la CM? Asocialiga lui Orhei nu s-a activat sau nu mai aveti acces la grupurile alea secrete unde comunica in draci afiliatii?

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Anti FRPS »

Mascariciule , te-ai gandit tu ca odata cu inceperea noului an, sa incepi si tu cu cerseala si noua serie de tzepe ? :lol:
OFERTE SPONSORIZARE ECHIPE REPREZENTATIVE ȘI COMPETIȚII OFICIALE
January 4, 2020 by popescu.stefan Leave a Comment

Federația Română de Pescuit Sportiv, federație sportivă națională recunoscută și autorizată în condițiile legii pe ramura de sport „pescuit sportiv”, având Certificatul de Identitate Sportivă nr. 0075101, cu sediul în Alba Iulia, str. Octavian Goga nr. 7, jud. Alba, primește oferte de sponsorizare pentru echipele reprezentative și competițiile sportive oficiale nationale și internaționale, la următoarele probe sportive:

Pescuit sportiv pe gheață (copcă);
Pescuit sportiv la crap;
pescuit sportiv staționar;
Pescuit sportiv la feeder;
Pescuit Sportiv la pești răpitori (barcă și mal);
Pescuit sportiv cu muscă artificială;
Pescuit marin;
Casting.

Persoanele interesate se pot adresa federației la adresa poștală sau pe e-mail la adresa: office@frpsc.ro

Federația oferă pentru sponsori următoarele facilități:

Spațiu de publicitate gratuit pe mijloacele de informare proprii (pagina web, Facebook, transmisii radio și TV precum și pe canalul YouTube)
Spațiu de publicitate gratuit pe pistele de competiții oficiale organizate de federație;
Inscripționarea echipamentelor de competiții ale sportivilor cu marca și însemnele sponsorului.


Oferta de sponsorizare se face pe termen de 5 ani, drept pentru care sponsorul selecta va avea exclusivitate pentru proba sportivă pentru care a făcut oferta.

Detaliile se vor preciza în contractele de sponsorizare.
Chiar nu iti este pic de jena sa minti in halul asta ? :lol:
Clubul câștigător va reprezenta România la Campionatul Mondial al cluburilor de crap.

Echipa reprezentativă a României va fi selecționată de antrenorul federal desemnat din totalitatea sportivilor participanți la Campionatul Național.

Federația va elabora Planurile de pregătire și va asigura finantarea acestora, precum și finantarea pentru participarea sportivilor la cele două Campionate mondiale (pe cluburi și pe echipe reprezentative). În cazul în care vor apare modificări, ele vor fi comunicate în timp util.
Mai saracie , la ce CM participa gloata inepta din subsol ? :lol:

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Se poate observa dupa modul de exprimare nesiguranta celui mai prost hot din istoria pescuitului din Romania. Vinde gogosi doar celor care nu cunosc situatia reala din interiorul frps. El stie prea bine ca pe 16 ianuarie i se va canta prohodul si ca 5176/107/2016 va intra in pronuntare.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Dan Mitranescu »

Anti FRPS scrie:
Sâm Ian 04, 2020 20:51

Daca FIFA si-a permis sa emita un certificat de atestare al echipamentului de competitie ( ca doar tot federatie sportiva este) de ce n-ar face si federila din subsol acelasi lucru ?

Pe langa aia cu locatiile omologate ,bag-o si pe asta cu echipamentul "atestat" ... si i-ai spart pe toti :

Nu se mai organizeaza niciun fel de competitii de pescuit sportiv "în scop de agrement, recreere și competiție in Romania" daca echipamentul sportiv folosit nu detine Certificatul de atestare , emis de federila din subsolul de la Alba

:lol: :lol: :lol:
M-am gandit mai bine si chiar nu e o idee rea.
Eu sunt dispus sa ii platesc o taxa de atestare domnului Popescu, sau unei astfel de entitati nationale sportive care poate testa si atesta scule de pescuit.
Pai mi-au mancat zilele internautii care au beneficii din vanzarea folostinelor.
Prefer sa ma duc la domnul Popescu, sa pun lanseta intr-un aparat, sa traga de ea, sa o cantareasca, sa ii masoare toti parametrii si sa o inscrie intr-un tabel de apreciere in care sa fie bagate toate lansetele ce se doreste a fi avizate.
Eu cred ca ies mai bine asa. Prefer un astfel de test, decat sa imi pierd timpul cu explicatii fizice pe unde ma provoaca astia de la concurenta.

Cat sa coste o astfel de atestare domnul Popescu ? Am cinci modele de lansete si doua modele de mulinete pe care le consider bune pentru competitie.

Chryys
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iun 19, 2014 12:51
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Chryys »

Dan Mitranescu scrie:
Dum Ian 05, 2020 18:03
Anti FRPS scrie:
Sâm Ian 04, 2020 20:51

Daca FIFA si-a permis sa emita un certificat de atestare al echipamentului de competitie ( ca doar tot federatie sportiva este) de ce n-ar face si federila din subsol acelasi lucru ?

Pe langa aia cu locatiile omologate ,bag-o si pe asta cu echipamentul "atestat" ... si i-ai spart pe toti :

Nu se mai organizeaza niciun fel de competitii de pescuit sportiv "în scop de agrement, recreere și competiție in Romania" daca echipamentul sportiv folosit nu detine Certificatul de atestare , emis de federila din subsolul de la Alba

:lol: :lol: :lol:
M-am gandit mai bine si chiar nu e o idee rea.
Eu sunt dispus sa ii platesc o taxa de atestare domnului Popescu, sau unei astfel de entitati nationale sportive care poate testa si atesta scule de pescuit.
Pai mi-au mancat zilele internautii care au beneficii din vanzarea folostinelor.
Prefer sa ma duc la domnul Popescu, sa pun lanseta intr-un aparat, sa traga de ea, sa o cantareasca, sa ii masoare toti parametrii si sa o inscrie intr-un tabel de apreciere in care sa fie bagate toate lansetele ce se doreste a fi avizate.
Eu cred ca ies mai bine asa. Prefer un astfel de test, decat sa imi pierd timpul cu explicatii fizice pe unde ma provoaca astia de la concurenta.

Cat sa coste o astfel de atestare domnul Popescu ? Am cinci modele de lansete si doua modele de mulinete pe care le consider bune pentru competitie.

E mai simplu sa faci doar hakuyo only. Am inteles ca din orice discutie se ajunge la valoarea echipamentelor produse de chinez, dar totusi, pacat de CN. Nu particip, nu voi participa vreodata dar imi face placere sa citesc si sa sustin echipa nationala. Sper sa se gasesasca o varianta oficiala si legala.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Dan Mitranescu »

Chryys scrie:
Dum Ian 05, 2020 19:28


E mai simplu sa faci doar hakuyo only. Am inteles ca din orice discutie se ajunge la valoarea echipamentelor produse de chinez, dar totusi, pacat de CN. Nu particip, nu voi participa vreodata dar imi face placere sa citesc si sa sustin echipa nationala. Sper sa se gasesasca o varianta oficiala si legala.
Daca participai la cn, intelegeai si ce am scris mai sus.

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Anti FRPS »

Oferim servicii de verificare tehnica periodica, autorizare , atestare si revizie anuala a articolele de pescuit sportiv destinate competitiilor sportive oficiale si neoficiale
:lol: :lol: :lol:

Valentin Hagiu
Mesaje: 67
Membru din: Joi Oct 25, 2012 14:42

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Valentin Hagiu »

Au, au, au....probleme, probleme; ce ne faaaceeemmm??? Ia uitati mai jos ce a iesit astazi:

Comentarii
MTS: 63 de federaţii sportive din cele 68 care au depus cerere de finanţare, eligibile - FRT nu îndeplineşte condiţiile
de A.I. HotNews.ro
Luni, 6 ianuarie 2020, 15:35 Sport | Alte sporturi

"Foto: mts.ro
Ministerul Tineretului şi Sportului a declarat eligibile 63 de federaţii sportive naţionale din cele 68 care au depus cerere de finanţare pentru anul 2020, conform unui raport publicat, luni, pe site-ul MTS.

Comisia de evaluare din cadrul MTS s-a întrunit în perioada 20-31 decembrie 2019 şi a analizat cererile depuse la sediul ministerului, stabilind că federaţiile de tenis, aikido, go, hochei pe iarbă şi pescuit sportiv nu îndeplinesc condiţiile de eligibilitate pentru finanţare în 2020."
Sursa: Hotnews.ro, https://sport.hotnews.ro/stiri-alte_spo ... itiile.htm

D-le Stefan Popescu, ne puteti explica, ca simpli cetateni, ce s-a intamplat? Unde este problema?
Cumva si anul trecut a fost aceeasi situatie?

Multumesc anticipat pentru raspunsul decent si la obiect.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Stefan Popescu »

Am văzut și eu postarea. Anul trecut nu am solicitat finanțare. Este se zice o cauză de neeligibilitate. Dacă citești până la capăt sigur observați că federațiile declarate neeligibile vor fi convocate pentru a proceda la eliminarea cauzelor de neeligibilitate. Vom vedea. Ce pot spune este că federația va primi finanțare.

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Iar va minte sclavul asta!😂😂😂
Una dintre conditii si cea mai importanta, este ca in registrul special al federatiilor sa se regaseasca min. 15 cluburi. FRPS are in acest moment inscrise doar 10 cluburi, asa ca..."ciordel minciunel" este mai aproape de parnaie, decat de finantare!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”