Concurs calificari CM 2020

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de gor965 »

Stefan Popescu scrie:
Dum Ian 19, 2020 8:46
Cine ți-a spus că nu există Campionatul național din 2020?
Se referea cred la selectia ptr. Mondiale. Campionatele pe care le face federatia nu conteaza in ecuatia asta.
Din pacate interesul public ptr. un campionat real si un sistem de selectie bun ptr. mondiale s-a cam pierdut odata cu circul colectiv dintre agvps si (de la) federatie. Toata lumea se judeca cu toata lumea, aia nu vor sa cedeze, altii nu mai vor sa plateasca, unii vor la mondiale pe ochi frumosi, altii zic ca au dreptul dar nu-i lasa nu stiu cine...si tot asa, un fel de telenovela turceasca...cu ceva mai mult rahat! :oops:
Tot ce s-a realizat pe plan national si international in pescuitul de performanta s-a obtinut exclusiv pe munca, priceperea si banii pescarilor implicati! Structurile alea organizatorice care ar trebui sa dezvolte fenomenul, sunt sublime, dar lipsesc cu desavarsire! :mrgreen:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Vladut Mateianu »

gor965 scrie:
Dum Ian 19, 2020 10:24
Stefan Popescu scrie:
Dum Ian 19, 2020 8:46
Cine ți-a spus că nu există Campionatul național din 2020?
Se referea cred la selectia ptr. Mondiale. Campionatele pe care le face federatia nu conteaza in ecuatia asta.
Din pacate interesul public ptr. un campionat real si un sistem de selectie bun ptr. mondiale s-a cam pierdut odata cu circul colectiv dintre agvps si (de la) federatie. Toata lumea se judeca cu toata lumea, aia nu vor sa cedeze, altii nu mai vor sa plateasca, unii vor la mondiale pe ochi frumosi, altii zic ca au dreptul dar nu-i lasa nu stiu cine...si tot asa, un fel de telenovela turceasca...cu ceva mai mult rahat! :oops:
Tot ce s-a realizat pe plan national si international in pescuitul de performanta s-a obtinut exclusiv pe munca, priceperea si banii pescarilor implicati! Structurile alea organizatorice care ar trebui sa dezvolte fenomenul, sunt sublime, dar lipsesc cu desavarsire! :mrgreen:
Bine punctat. Ma refer si la selectia ptr nationale, dar si la CN Crap, o competitie nationala interna.
Referitor la prima, am aflat ca incearca Orhei sa organizeze ceva pe facebook, discret, ca sa nu intre in vizorul ANAF. O mare prostie, acum 2 ani se inscriau legal 37 de cluburi la competitia interna, facuta non-profit. Acum insa, foamea dupa bani isi arata fatza.Si sigur se vor gasi si cativa agarici sa il sustina, ori pentru avantaje financiare, ori pentru avantaje "pe balta"!!
Din pacate si CN organizat de Federatie este in impas, noua conducere fiind total dezinteresata de acest subiect.

Concret, orice activitate care nu aduce profit, este neinteresanta ptr organizatori. Oare se mai poate face ceva? Sau s-a ales praful de competitia crapista la nivel mare ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Vladut Mateianu scrie:
Sâm Ian 18, 2020 14:32
In concluzie, exista cineva in Federatie care chiar sa vrea sa ajute sportul acesta? Sau sunt toti doar pe"capatuiala" ?

Ptr ca din cauza disperatilor dupa bani s-a ajuns aici, fara CN in 2020 si fara viitor !
Exista interes pentru organizarea Campionatului National, probabil ca in cateva zile va fi anuntat, insa in acest moment trebuie sa recunoastem ca nu se pot face mai multe in afara de acordarea unui titlu printr-o cupa si un tricou. Pana cand instanta nu va da o hotarare definitiva, FIPS-CIPS nu vrea sa auda de popescu stefan.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu conteaza. Ptr multi titlul de Campion National oficial este bucuria suprema, poate cea mai mare. Plus ca este cea mai simpla metoda ptr afirmare !
Asteptam detalii despre CN !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Vladut Mateianu »

Am aflat singur detalii, cu ocazia targului. Tot din barfe !

Concluzii :

1. Exista un comitet de organizare compus din Orhei si cativa tovarasi cu care imparte tortul.
2. Discutile si promovarea le fac intre ei doar prin mesajw private si whatup. Nu vor promovare, sa nu cumva sa vina vreun lot bun de prin tara ca sa ii bata !
3. Tovarasii, au ales o balta pusa la dispozitie moka, ca sa le ramana mai mult cash de impartit si sa aiba si loturile lor o sansa. Ca la Corbu vazusera ca nu merge cu combinatii...si mai ales ca putea castiga oricine. Si nu CINE TREBUIE, ca acum.
4. Aceiasi tovarasi au decretat si ordonat oamenilor din subordine( pescarii, carora le platesc toate cheltuielile), sa nu posteze pe Crapmania sub nicio forma! Ca sa nu se faca valva, Doamne fereste sa mai vina vreun club din exterior sa vrea sa participe si sa le incurce calculele... sau, mai rau, sa isi bage si Anaful coada !:))


Tovarasii se stiu. Eu am aflat doar 2 dintre ei pana acum. Ar face ORICE ca sa participe si ei la un CM, cu baietii. Si ca baietii. Nu-i asa fatalailor?:)) Va stiti voi....

Ps. Din pacate ptr voi nu va ramane asa. Faceti voi concurs pe Bila, asta va e nivelul. Dar nu mai promiteti oamenilor ca ii trimiteti la Cm. Stiti bine la ce ma refer.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Dan Mitranescu »

Vladut Mateianu scrie:
Sâm Feb 15, 2020 22:56
Am aflat singur detalii, cu ocazia targului. Tot din barfe !

Concluzii :

1. Exista un comitet de organizare compus din Orhei si cativa tovarasi cu care imparte tortul.
2. Discutile si promovarea le fac intre ei doar prin mesajw private si whatup. Nu vor promovare, sa nu cumva sa vina vreun lot bun de prin tara ca sa ii bata !
3. Tovarasii, au ales o balta pusa la dispozitie moka, ca sa le ramana mai mult cash de impartit si sa aiba si loturile lor o sansa. Ca la Corbu vazusera ca nu merge cu combinatii...si mai ales ca putea castiga oricine. Si nu CINE TREBUIE, ca acum.
4. Aceiasi tovarasi au decretat si ordonat oamenilor din subordine( pescarii, carora le platesc toate cheltuielile), sa nu posteze pe Crapmania sub nicio forma! Ca sa nu se faca valva, Doamne fereste sa mai vina vreun club din exterior sa vrea sa participe si sa le incurce calculele... sau, mai rau, sa isi bage si Anaful coada !:))


Tovarasii se stiu. Eu am aflat doar 2 dintre ei pana acum. Ar face ORICE ca sa participe si ei la un CM, cu baietii. Si ca baietii. Nu-i asa fatalailor?:)) Va stiti voi....

Ps. Din pacate ptr voi nu va ramane asa. Faceti voi concurs pe Bila, asta va e nivelul. Dar nu mai promiteti oamenilor ca ii trimiteti la Cm. Stiti bine la ce ma refer.
De 10 ani cotizez ca multi altii si am contribuit la valoarea acestui campionat.
Cred ca m-am calificat in toate finalele de pana acum.
La campionatul acesta am mers intotdeauna cu mare ambitie si placere. Nu am lipsit niciodata. Aici se strangeau cei mai buni, aici era varful competitiei la crap.
Acum, am vazut ca se trageau la sorti loturile pe fb, fara sa se fi facut o alta mediatizare a competitiei.
Imi pare rau ca am fost "eliminat" asa ...., dar poate e mai bine. Cine vrea sa mai castige o competitie de care nu stie nimeni nimic?! Pacat ...

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Vladut Mateianu »

Mare dreptate ai Dane...
S-a ales praful de munca noastra, de sacrificiile facute ptr promovarea competitiei la nivel inalt...
Orhei o face ptr bani. Nu realizeaza ca este doar o marioneta in mainile celor care vor neaparat sa fie la CM ! Fara scrupule.
Logic, looserii de la Corbu au facut front comun ca sa schimbe balta. Si au reusit. Prin telefoane, mesaje si promisiuni. Totul pe ascuns. Si au mai gasit si careva loturi cotizante care cred ca au sanse....De unde sa stie ca jocurile sunt facute ?
Dar eu nu dorm. Si nici altii.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Lucian SV »

Nu pot să cred Vlăduț :shock: :shock: :shock: , te-a lăsat Orhei pe tușă. Așa ceva nu se face.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Dan Mitranescu »

Vladut Mateianu scrie:
Dum Feb 16, 2020 18:20
Mare dreptate ai Dane...
S-a ales praful de munca noastra, de sacrificiile facute ptr promovarea competitiei la nivel inalt...
Orhei o face ptr bani. Nu realizeaza ca este doar o marioneta in mainile celor care vor neaparat sa fie la CM ! Fara scrupule.
Logic, looserii de la Corbu au facut front comun ca sa schimbe balta. Si au reusit. Prin telefoane, mesaje si promisiuni. Totul pe ascuns. Si au mai gasit si careva loturi cotizante care cred ca au sanse....De unde sa stie ca jocurile sunt facute ?
Dar eu nu dorm. Si nici altii.
Pe cuvant Vladut, ca sunt dezamagit. Nu neaparat de slabiciunea "oamenilor" de a face orice pentru a ajunge in frunte.
Sunt dezamagit pentru ca este primul an in care competitia asta valoreaza fix ZERO pentru cineva care vede pescuitul ca pe un sport. Sunt convins ca sunt multi pescari acolo care nici macar nu au realizat asta.

P.S. in afara de barbut nu mai stiu altceva care sa se joace pe ascuns.

Sebi Barbuceanu
Mesaje: 127
Membru din: Mie Ian 30, 2019 23:54
Puncte: 0
Localitate: Braila

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Sebi Barbuceanu »

pacat.
iti dau lacrimile cand vezi ce bine organizati sunt baietii de la rapitori si ce campionate fac..

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”