DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de miyagi »

zemo scrie:
RSC scrie:


Carping, in 2012, a castigat detasat Campionatul Dizgratiei Nationale datorita "prestatiei" lui Rudeanu.
Campioni nationali la pescuit in 2012, sectiunea crap = Energy Brasov... pentru cei mai multi dintre noi, indiferent ce zic comunicatele sau presupusele decizii judecatoresti.
Nu "pentru cei mai multi" ci pentru TOTI ! Carping au platit ca sa castige in instanta un cn, Energy l-au castigat pescuind ! Brasov-campiona nationala si mondiala ! Apropo, un titlu mondial se pierde, insa titlul de fost campion mondial RAMANE !
Doar pe Fane federalu` l-am vazut vorbind in numele tuturor, ignorand rezultatele individuale "castigate pe balta".
E adevarat ca a platit Carping-ul ca sa castige in instanta. A platit poate ca mai mult ca sa pescuiasca. TOATA lumea i-a vazut la CN-u, numai voi nu. A platit in plus pretul unei diversiuni. A platit ca nu a avut sansa sa participe la mondial desi era in carti.
Dar in plus a platit pretul pe care i l-am cerut noi fanii ca sa nu impiedice participarea lui Energy si sa astepte reparatia morala dupa CN. Acum a venit insa vremea ca sa stam stramb si sa judecam drept.
appo: Ai castigat cumva vreun titlu mondial pe care l-ai pierdut dup-aia de esti atat de povatuitor? Sau vorbesti ca Fane adapostit undeva in spatele tastaturii?
Urban culture.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de Val »

George Andreescu scrie:
RSC scrie:2. De data asta, Orhei de la avps si Carstocea de la Lufarul au facut cat tz pangici, x apcrici si n-spe AVici la un loc...
Se pare ca aici a-ti nimerit-o, iar domnii Pangica, "n" icsi, si marele AV ar trbui sa fie mandrii de domnii Carstocea si Orhei, dar mai ales de baietii de la Brasov.
Fiti insa sigur ca domnul Pangica nu va intelege niciodata asemenea subtilitati :lol: :lol: :lol: Dansul stie una si buna, astazi e bun AGVPS-ul fiindca face protocol cu APCR-ul si pe toti pescarii ii sfatuieste sa idolatrizeze institutia respectiva, maine, nu mai e bun, e chiar machiavelic, fiindca a avut indrazneala sa revoce protocolul si sa dea organizarea CN unui S.A. amarat si necunoscut care reuseste sa faca de unul singur organizarea CN si CM si mai mult de atat, o face exceptional. Eu zic ca domnul Pangica e doar un oportunist care se indoaie dupa cum bate vantul si mai mult de atat, un fariseu care incearca sa convinga lumea ca aberatiile gandirii dumnealui ar fi vrerea tuturor pescarilor... deplorabil !
Trebuie sa raspund pentru ca exista o confuzie mare de tot .

- dl Pangica intelege prea bine si ieri si astazi si pesemne si maine , AGVPS-ul . Pozitia mea fata de persoanele de acolo nu s-a schimbat . Ei in schimb isi schimba pozitiile si deciziile precum cameleonul . De aici si succsesiunea de aprobari si critici din partea mea .
- dl Pangica nu organizeaza nimic , nu participa ci doar este un suporter al fenomenului . Am construit mult si bine in trecut , in acest fenomen . Acum nu mai este cazul . Daca mai scriu ceva din cind in cind , o scriu ca un chitbz . Este adevar - unul foarte bine informat .
- acest amarit de SA ???? - are o cifra de afaceri de vreo 7 sau 8 cifre in EUR .... Am fost sceptic prin iarna acestui an , ca cineva va investi intr-o balta cheala si salbatica si va face un asa CN si mondial . Iata ca m-am inselat . Dar aici vorbim de o nuanta despre care cei din afara au inteles-o , noi nu . Multi pescari din strainatate cu care am stat de vorba , nume mari sau mai mici , mi-au spus exact acelasi lucru . Voi nu ati facut aici un simplu CM de pescuit la crap - voi ati facut aici marketing si promovare masiva a tarii voastre , cu buget practic nelimitat . Pentru asta toata stima d-lui Carstocea si echipei d-lui . Nici nu mai conteaza altceva . I-a iesit si practic ca natiune , ne-am scos bine de tot fata de oamenii aia . Cu bani altuia , dar per total , este bine .
- spune-mi te rog ce intelegi tu prin oportunist vizavi de prsoana mea ? Teoretic ar trebuii sa am un folos . Defineste-l .
- cunosti originea cuvintului fariseu ? Vad ca il folosesti la modul cel mai jignitor .
- Doamne fereste , eu nu impun gandirea mea pescarilor , eu imi doresc din suflet ca marea masa a pescarilor sa aiba o gandire !
- si ca ultima tema de gandire - iti mai zic una - nimeni nu iti da astazi un mar , fara ca in viitor sa nu pretinda inapoi macar o portocala .

O seara placuta ,

George Tite
pescar de competitie
Mesaje: 1851
Membru din: Lun Mai 31, 2010 18:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de George Tite »

Toata treaba la corbu se datoreaza lui mazare.

George Tite
pescar de competitie
Mesaje: 1851
Membru din: Lun Mai 31, 2010 18:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de George Tite »

o astfel de realizare nu se putea fara primaria constanta , bravo d-le carstocea pentru lmplicare

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de Vladut Mateianu »

miyagi scrie:
zemo scrie:
RSC scrie:


Carping, in 2012, a castigat detasat Campionatul Dizgratiei Nationale datorita "prestatiei" lui Rudeanu.
Campioni nationali la pescuit in 2012, sectiunea crap = Energy Brasov... pentru cei mai multi dintre noi, indiferent ce zic comunicatele sau presupusele decizii judecatoresti.
Nu "pentru cei mai multi" ci pentru TOTI ! Carping au platit ca sa castige in instanta un cn, Energy l-au castigat pescuind ! Brasov-campiona nationala si mondiala ! Apropo, un titlu mondial se pierde, insa titlul de fost campion mondial RAMANE !
Doar pe Fane federalu` l-am vazut vorbind in numele tuturor, ignorand rezultatele individuale "castigate pe balta".
E adevarat ca a platit Carping-ul ca sa castige in instanta. A platit poate ca mai mult ca sa pescuiasca. TOATA lumea i-a vazut la CN-u, numai voi nu. A platit in plus pretul unei diversiuni. A platit ca nu a avut sansa sa participe la mondial desi era in carti.
Dar in plus a platit pretul pe care i l-am cerut noi fanii ca sa nu impiedice participarea lui Energy si sa astepte reparatia morala dupa CN. Acum a venit insa vremea ca sa stam stramb si sa judecam drept.
appo: Ai castigat cumva vreun titlu mondial pe care l-ai pierdut dup-aia de esti atat de povatuitor? Sau vorbesti ca Fane adapostit undeva in spatele tastaturii?
Cornele, incredibil cum le sti tu pe toate, la toate "topicele"... :D Esti MIEZ, ce sa mai... :lol:

PS Hai de scrie si pe la subiectele tehnice, ca vad ca nu faci economie la cuvinte sau postari !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

CimpoeruM
Mesaje: 328
Membru din: Lun Noi 21, 2011 6:25
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de CimpoeruM »

sa ne explice cum se pescuieste la carcaleti :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de miyagi »

Vladut Mateianu scrie:
Cornele, incredibil cum le sti tu pe toate, la toate "topicele"... :D Esti MIEZ, ce sa mai... :lol:

PS Hai de scrie si pe la subiectele tehnice, ca vad ca nu faci economie la cuvinte sau postari !
Nu le stiu Vlad chiar pe toate. dar stand atat de mult pe forum realizezi ca macar cu barfa sint la curent. Si-mi dau si eu cu parerea ca vad ca toata lumea isi aroga acest drept. Bineinteles cu parerea proprie :wink: .
Pe topicurile cu subiecte tehnice am incercat sa scriu, da` cum vad oamenii nickul meu cum tabara si acolo cu aberatii si atunci de ce sa nu raman la vedere.
Urban culture.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de gor965 »

miyagi scrie:
Vladut Mateianu scrie:
Cornele, incredibil cum le sti tu pe toate, la toate "topicele"... :D Esti MIEZ, ce sa mai... :lol:
.......................................
Si-mi dau si eu cu parerea ca vad ca toata lumea isi aroga acest drept. .............
E normal ca toata lumea sa aiba voie sa-si dea cu parerea, doar ca in cazul tau, datul cu parerea presupune o succesiune de postari "rupte", intr-un numar mai mare decat numarul minutelor necesare citirii lor !...si ptr. restul cititorilor asta poate fi deranjant, obositor, enervant, iritant, etc. etc., numai placut nu ! Lasi impresia ca esti fugarit de idei si daca nu le postezi repede, te ajung din urma, se urca gramada pe tine si mori sufocat de ele ! :lol:
Cand scrii mai mult de 3-4 randuri in doua sau mai multe mesaje consecutive despre acelasi subiect, deja postezi inutil !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de miyagi »

gor965 scrie:
E normal ca toata lumea sa aiba voie sa-si dea cu parerea, doar ca in cazul tau, datul cu parerea presupune o succesiune de postari "rupte", intr-un numar mai mare decat numarul minutelor necesare citirii lor !...si ptr. restul cititorilor asta poate fi deranjant, obositor, enervant, iritant, etc. etc., numai placut nu ! Lasi impresia ca esti fugarit de idei si daca nu le postezi repede, te ajung din urma, se urca gramada pe tine si mori sufocat de ele ! :lol:
Cand scrii mai mult de 3-4 randuri in doua sau mai multe mesaje consecutive despre acelasi subiect, deja postezi inutil !
Deci! Ce zici George?
Urban culture.

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de Madalin Dirla »

....e simplu raspunsul lui George,posteaza cat mai putin iar atunci cand postezi aduna-ti toate ideile si punele intr-o singura propozitie :lol: :lol:

miyagi scrie:
gor965 scrie:
E normal ca toata lumea sa aiba voie sa-si dea cu parerea, doar ca in cazul tau, datul cu parerea presupune o succesiune de postari "rupte", intr-un numar mai mare decat numarul minutelor necesare citirii lor !...si ptr. restul cititorilor asta poate fi deranjant, obositor, enervant, iritant, etc. etc., numai placut nu ! Lasi impresia ca esti fugarit de idei si daca nu le postezi repede, te ajung din urma, se urca gramada pe tine si mori sufocat de ele ! :lol:
Cand scrii mai mult de 3-4 randuri in doua sau mai multe mesaje consecutive despre acelasi subiect, deja postezi inutil !
Deci! Ce zici George?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”