Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Carping Club
Mesaje: 164
Membru din: Joi Mar 03, 2011 16:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de Carping Club »

alexdumi80 scrie: Poate erau alte bile puse in pungile alea, tocmai ca strategie de marketing " uite domne aia dau cu bile de pe raft " ..... Daca spuneai ca erau pungi sigilate, mai ziceam si poate te credeam, dar asa nu. Indiferent cu ce pescuiesc cei din craping o fac bine.
Am citit o intreaga polemica facuta pe boiliesurile CC. Nu are sens sa intreb daca cei care sustin contrariul faptului ca lotul nostru pescuieste cu boiliesul care se gaseste si la vanzare- premium meat- si-au pus problema vreodata ca poate nu nada e de vina pentru insuccesul personal... si nu e vorba doar de nada carping aici.

Cei care sunt curiosi sau vor sa se convinga ca nu am inventat alte boiliesuri care costa milioane si care sa prinda ciortani de corbu pot veni la ultima mansa sa verifice.

V Hodorog

alexdumi80
Mesaje: 129
Membru din: Vin Feb 24, 2012 18:35
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de alexdumi80 »

Carping Club scrie:
alexdumi80 scrie: Poate erau alte bile puse in pungile alea, tocmai ca strategie de marketing " uite domne aia dau cu bile de pe raft " ..... Daca spuneai ca erau pungi sigilate, mai ziceam si poate te credeam, dar asa nu. Indiferent cu ce pescuiesc cei din craping o fac bine.
Am citit o intreaga polemica facuta pe boiliesurile CC. Nu are sens sa intreb daca cei care sustin contrariul faptului ca lotul nostru pescuieste cu boiliesul care se gaseste si la vanzare- premium meat- si-au pus problema vreodata ca poate nu nada e de vina pentru insuccesul personal... si nu e vorba doar de nada carping aici.

Cei care sunt curiosi sau vor sa se convinga ca nu am inventat alte boiliesuri care costa milioane si care sa prinda ciortani de corbu pot veni la ultima mansa sa verifice.

V Hodorog

Nu era vorba de nici un insucces personal sau al unui club .... incercam sa-i explic ca pot fi diverse strategi de marketing care fac un produs sa se vanda ......si acum sincer sa fiu chiar numai un nebun nu ar incerca sa-si promoveze nada intr-un Campionat National.....

Asa cum am scris si mai sus ... nu am vazut cand s-au desigilat pachetele de nada, nu am cerut bile ca sa fac o comparatie cu cele care se gasesc in comert deci eu nu pot nici infirma si nici sustine contrariul decat la cea ce am vazut personal si nu din auzite . Doar am explicat un principu de marketing folosit nu numai la noi ci in toata lumea.

o seara buna.

marius mihaila
Mesaje: 40
Membru din: Sâm Noi 06, 2010 13:50

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de marius mihaila »

Carping Club scrie:
alexdumi80 scrie: Poate erau alte bile puse in pungile alea, tocmai ca strategie de marketing " uite domne aia dau cu bile de pe raft " ..... Daca spuneai ca erau pungi sigilate, mai ziceam si poate te credeam, dar asa nu. Indiferent cu ce pescuiesc cei din craping o fac bine.
Am citit o intreaga polemica facuta pe boiliesurile CC. Nu are sens sa intreb daca cei care sustin contrariul faptului ca lotul nostru pescuieste cu boiliesul care se gaseste si la vanzare- premium meat- si-au pus problema vreodata ca poate nu nada e de vina pentru insuccesul personal... si nu e vorba doar de nada carping aici.

Cei care sunt curiosi sau vor sa se convinga ca nu am inventat alte boiliesuri care costa milioane si care sa prinda ciortani de corbu pot veni la ultima mansa sa verifice.

V Hodorog
Hodorog de la PvTv produce mai nou nada Carping si da sfaturi ? Te-ai scos mai tata, acum se leaga multe si de ce la PvTv bate vantul intr-o singura directie !!!! Poti sa-mi "recomandezi" si mie neste boiles de apa calda cu ceva special ? :D

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de oanavictor »

marius mihaila scrie:
Hodorog de la PvTv produce mai nou nada Carping si da sfaturi ? Te-ai scos mai tata, acum se leaga multe si de ce la PvTv bate vantul intr-o singura directie !!!! Poti sa-mi "recomandezi" si mie neste boiles de apa calda cu ceva special ? :D
acum nu are timp ,produce bile de noapte care te lasa in ceata :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de Gabi Tomulescu »

invidiosilor...ati sarit repede

@
daca vrei niste boiliesuri de apa calda (fierbinte) sa sti ca nu au nici un efect daca le folosesti in loc de spumant de baie. iar daca tot vrei cu ceva special iti putem face cu cocollino, ca o face moale si pufoasa.

@

... boiliesurile de noapte sunt albe fluo ca sa fie in contrast cu intunericul. boiliesurile de ceata sunt putin diferite...
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de RB Baits »

In anii '90 exista o teorie kum ca noaptea manca foarte bine la bile albe si ziua la albastre si absolut toate bilele erau alb-albastre cu orice arome si orice mix se utiliza in perioada respectiva, cercetatzi un pic arhivele :P
Eu personal cred ca toate cele 18 echipe au avut bile foarte bune de la punga sau home made, diferentele fiind facute de grile si pescari asa ca eu concluzionez
" Cei mai orientati sa castige!"


Radu Badica

Avatar utilizator
Sorin Ionescu
Mesaje: 311
Membru din: Mar Sep 12, 2006 20:06

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de Sorin Ionescu »

In 2012 observ ca merge bine la Albe-Negre, ce-ti mai e si cu pestii astia..!!! :wink:
Campion National 2011

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de stefanmuraru »

Carping Club scrie:
alexdumi80 scrie: Poate erau alte bile puse in pungile alea, tocmai ca strategie de marketing " uite domne aia dau cu bile de pe raft " ..... Daca spuneai ca erau pungi sigilate, mai ziceam si poate te credeam, dar asa nu. Indiferent cu ce pescuiesc cei din craping o fac bine.
Am citit o intreaga polemica facuta pe boiliesurile CC. Nu are sens sa intreb daca cei care sustin contrariul faptului ca lotul nostru pescuieste cu boiliesul care se gaseste si la vanzare- premium meat- si-au pus problema vreodata ca poate nu nada e de vina pentru insuccesul personal... si nu e vorba doar de nada carping aici.

Cei care sunt curiosi sau vor sa se convinga ca nu am inventat alte boiliesuri care costa milioane si care sa prinda ciortani de corbu pot veni la ultima mansa sa verifice.

V Hodorog

Anul trecut eram de acord cu tine.

marius mihaila
Mesaje: 40
Membru din: Sâm Noi 06, 2010 13:50

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de marius mihaila »

Si eu , dar intre timp m-am desteptat ! :mrgreen: MAi nou orice pescar de a scos capul la cate 1-2 concursuri isi face gama lui de boiles (doar de crapi mari, de ciortan nu face nimeni) asa ca ce sa mai zicem ? Daca a ajuns si operatoru;l de la PvTv sa faca nada ! :arrow: :mrgreen:

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de stefanmuraru »

marius mihaila scrie:Si eu , dar intre timp m-am desteptat ! :mrgreen: MAi nou orice pescar de a scos capul la cate 1-2 concursuri isi face gama lui de boiles (doar de crapi mari, de ciortan nu face nimeni) asa ca ce sa mai zicem ? Daca a ajuns si operatoru;l de la PvTv sa faca nada ! :arrow: :mrgreen:
Eu am mult mai multe concursuri.
Am obtinut podiumuri cu bilele de la Carping (vezi locul 3 la Cupa Iernii 2011), numai ca ce am cumparat anul acesta si ce am cumparat anul trecut.....nu prea e acelasi lucru.

Si nu sunt sigurul care afirma acest lucru.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”