DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE 2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de zfcristian »

Lao scrie: Mi-ar pare bine sa intre careva sa te tavalesca nitel ca-ti bagi nasul ala mare unde nici nu visezi vreodata.
Nu conosc pe nimeni si putin ma interes cine castiga dar sa te bagi ca musca in popou intro discutie care te depasete efectiv, este cel putin nesimtire crasa ca sa nu spun altceva.

Frumusetea unui forum este ca fiecare isi poate prezenta parerea, drept dovada ca Gabi T a intrat dupa postarea mea si nici macar nu a fost ofensat, pentru ca nu am dorit sa fac acest lucru ci doar sa semnalizez prezenta lui pe forum ca cititor , daca nu poti intelege asta ... e grav .
Despre faptul ca sunt eu prost sau sa ma tavaleasca unu sau alu, stai linistit, tu nu esti nici in masura sa ma evaluezi pe mine nici sa ma tavalesti , cat despre altii, nu vad de ce , am pastrat intotdeauna o limita in postarile mele doar tu te-ai impiedicat de mine pe forum .
Despre depasirea mea de catre discutie, Gogule, tu te auzi ?!?!? ti se pare ca suntem pe site-ul Nasa sau pe vre-un forum unde se vorbeste de fizica cuantica si lansari pe Luna ????? Eu zic sa iti vezi de drumul tau si nu uita vorba aia cu drumul lung si grija altuia dar ce dracu pretentii sa am de la unul care e cel mai activ la Marele Bazar ? Ti-am gresit cu ceva pe acolo, nu ti-am cumparat ceva ? Oricum cred ca ceea ce vinzi tu acum eu am renuntat sa mai folosesc de mult !!!
Multumesc

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de RazvanG »

Vladut Mateianu scrie:
Vladut Mateianu scrie:@felix

In conditiile in care standurile de pe sectorul C (cel putin zona C9-C18) sunt relativ egale, atunci cum se explica clasarea echipei tale asa de slaba ? Inseamna ca de vina a fost nada ? Sau pescarii ? :roll: Si nu uita cand raspunzi ca am fost 4 zile acolo, deci nu scriu din povesti...

Poate la asta se referea Razvan, cu toate ca a ocolit raspunsul..... :roll: Oricum nu mai conteaza, cat timp mai mananca o paine ruland bile ptr carping, ce vroiati sa faca ? :D :lol: Glumesc Felix nu te mai inflama atat ca nu exista spritz suficient sa te stinga... :lol:
Vladute tu sti ca nu mai ma bag asa aiurea decat daca stiu ceva,timpurile in care luam foc imediat,au trecut de mult.
Raspunsul il stim cu totii,nu tebuia sa-l dau tot eu.Doar ca ma deranjat atitudinea de nestiutor a lui Felix.In rest ....sanatate si virtute ,sa avem ce bea si ce ......... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de miyagi »

Sorin a scris Dane, nu Cristi. Se incurca apele si mai tare.[/quote]

Crezi ?
Nu te uita la semnatura ... Nu putea sa scrie asa ceva in "scrisoarea catre pescari" ( :lol: ) decat unul ! Numai unul ! :D
De unde sa inventeze Sorin toate astea cand a stat in stat in stand tot timpul ? Astea sunt cuvinte de manager dibaci imprastiate si pe balta ... Toti cei de acolo recunosc personajul ...[/quote]

Dane eu am destul de multa incredere in capacitatea ta de analiza si-n spiritul tau de observatie, dar eu unul nu mi-as lasa numele purtat intr-o astfel de saga. L-am cunoscut pe Cristi intr-o actiune umanitara, asta iarna si de-aici am tot respectul pentru el. Ceea ce s-a afirmat ramane de demonstrat si cel mai indicat ar fi, dupa cum am mai spus-o, doar intre voi, protagonistii spetei in sine. Ca ajunge insa si la noi, "muritorii de rand" nu e in regula. Daca eu, unul mai slobod la gura ajung sa ma ingrozesc si sa ma retrag din comentariile pe seama oricaror competitii CARE NU MA IMPLICA PERSONAL, nu vreau sa-mi imaginez cum gandesc si ce cred cei ce obtin informatiile doar "pe surse", cum se zice.
De aceea:
- voi dona toate colectiile mele de reviste si alte materiale promotionale, cataloage, etc si voi renunta la a-mi mai face abonamente la vreuna dupa toti anii in care consider acum ca am fost "donator".
- nu voi mai viziona PV-TVul sub nicio forma.
- nu ma voi mai implica, nici sub forma de gluma, in vre-un "subiect competitional" sau concurs, desi aveam si eu aspiratii, doar daca stiu ca acel concurs este unul in care in mod anuntat regulile nu sunt importante ci pescarii.
Vorbeam si eu prin targ si la intrebarea acum ce o sa urmeze mi s-a raspuns: coca cola si pop corn. Ca iarna, in extrasezon.
Chiar daca ar fi fost fratimiu eu unul tot as fi iesit si as fi dezmintit ca nu-s autorul articolului.
Si mai stiu ca Cristi nu scria.
Urban culture.

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de RazvanG »

miyagi scrie:Sorin a scris Dane, nu Cristi. Se incurca apele si mai tare.
Crezi ?
Nu te uita la semnatura ... Nu putea sa scrie asa ceva in "scrisoarea catre pescari" ( :lol: ) decat unul ! Numai unul ! :D
De unde sa inventeze Sorin toate astea cand a stat in stat in stand tot timpul ? Astea sunt cuvinte de manager dibaci imprastiate si pe balta ... Toti cei de acolo recunosc personajul ...[/quote]

Dane eu am destul de multa incredere in capacitatea ta de analiza si-n spiritul tau de observatie, dar eu unul nu mi-as lasa numele purtat intr-o astfel de saga. L-am cunoscut pe Cristi intr-o actiune umanitara, asta iarna si de-aici am tot respectul pentru el. Ceea ce s-a afirmat ramane de demonstrat si cel mai indicat ar fi, dupa cum am mai spus-o, doar intre voi, protagonistii spetei in sine. Ca ajunge insa si la noi, "muritorii de rand" nu e in regula. Daca eu, unul mai slobod la gura ajung sa ma ingrozesc si sa ma retrag din comentariile pe seama oricaror competitii CARE NU MA IMPLICA PERSONAL, nu vreau sa-mi imaginez cum gandesc si ce cred cei ce obtin informatiile doar "pe surse", cum se zice.
De aceea:
- voi dona toate colectiile mele de reviste si alte materiale promotionale, cataloage, etc si voi renunta la a-mi mai face abonamente la vreuna dupa toti anii in care consider acum ca am fost "donator".
- nu voi mai viziona PV-TVul sub nicio forma.
- nu ma voi mai implica, nici sub forma de gluma, in vre-un "subiect competitional" sau concurs, desi aveam si eu aspiratii, doar daca stiu ca acel concurs este unul in care in mod anuntat regulile nu sunt importante ci pescarii.
Vorbeam si eu prin targ si la intrebarea acum ce o sa urmeze mi s-a raspuns: coca cola si pop corn. Ca iarna, in extrasezon.
Chiar daca ar fi fost fratimiu eu unul tot as fi iesit si as fi dezmintit ca nu-s autorul articolului.
Si mai stiu ca Cristi nu scria.[/quote]


Offfffffffffffffffffff,ce emotionant :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sa fi de bashcalie :!:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de RB Baits »

Felicitari participantilor si organizatorilor!
Un frumos si special rezultat obtinut de Vali Martoiu si baietii din Brasov!
Ca orice campionat national normal ca are aerul perfect romanesc plin de cancanuri si dileme.
Fir intins la mondiale!

PS : sa nu-l lasati pe Garcea sa lege acele! hehehehhehe


Radu Badica

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de RB Baits »

apropo iar si-a luat Myagi viteza datzii ceva sa rumege!

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de RSC »

body scrie:....
Ca orice campionat national normal ca are aerul perfect romanesc plin de cancanuri si dileme....
Cancanul vine de la ...pvtv :lol: ..."dilema" de la Carping :lol: ...si felicitarile merg la cei mai buni: Energy, organizatori si restul participantilor :wink: .
...in rest e cancan ieftin...de vara :D ...cu cuburi de gheata, fete-n valuri, frustrati plus unii ramasi fara obiectul muncii si cu buzunarele goale...
"Keep it simple!"

claudiubv
Mesaje: 311
Membru din: Lun Iul 19, 2010 14:44

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de claudiubv »

body scrie:Felicitari participantilor si organizatorilor!
Un frumos si special rezultat obtinut de Vali Martoiu si baietii din Brasov!
Ca orice campionat national normal ca are aerul perfect romanesc plin de cancanuri si dileme.
Fir intins la mondiale!

PS : sa nu-l lasati pe Garcea sa lege acele! hehehehhehe


Radu Badica
:lol: :lol: :lol: :lol:
Lukacs Claudiu


*** CAMPION NATIONAL 2012***
*** CAMPION MONDIAL 2012***
*** VICE CAMPION MONDIAL LA INDIVIDUAL 2012 ***
...ACS Carpteam Brașov...

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de eugen dragnea »

Stau,citesc si caut cu disperare diferente intre Carp fishing-ul romanesc si politicienii din ziua de azi...citesc postarile pescarilor de competitie si ma gandesc la articolele din revistele CanCan sau Ciao...vad cum "MARI PESCARI" au ajuns sa muste din "PARINTI SI DIN BUNICI" ca nu au putut "agata" un loc pe podium...vad cum "FRATII DIN TRECUT" care nu demult "mancau" din aceeasi farfurie au ajuns sa se astepte la colt de strada cu "ghioaga" in mana...simt dezamagirea celui care anul acesta a stat "capra" si strange din dinti cu speranta ca la anu' o sa fie el "activul" fara sa realizeze ca prin asta a creat un precedent periculos...vad cum placerea de a pescui s-a transformat intr-o lupta sangeroasa in care se calca pe cadavre urmand ca invinsii sa se vaite de banii aruncati in garla dar uita de satisfactiile cu care "a aruncat garla in ei" de cand li s-a pus trestia in mana...ma uit la producatorii/importatorii de "diverse pentru pescuit" cum sunt preocupati mai mult de imaginea produselor sale decat de calitatile acestora, preferand sa vanda putin ,dar scump decat mult ,dar la un pret de bun simt ...
In concluzie asa cum romanii isi merita soarta de KKO in care se complac si pescuitul de competitie isi merita latrina in care se scalda... :(
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de miyagi »

body scrie:apropo iar si-a luat Myagi viteza datzii ceva sa rumege!
Am destul Radone :mrgreen: .
Am uitat sa adaug la ce am zis mai devreme ca te obliga Orhei acuma sa dai interviu, prin regulament :x .
Ete-te ca la anu` o sa particip la CN-u cum-necum si n-o sa dau chiar daca-s pe val. Ce-o sa se-ntample?! O sa ma dea afara? Ce-o sa-mi faca?!
Ultima oară modificat Vin Iul 20, 2012 4:14 de către miyagi, modificat 1 dată în total.
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”