DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Mesaj de Simu Alexandru »

felicitari culita
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Dan Draguloiu
Mesaje: 658
Membru din: Lun Apr 29, 2013 17:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Mesaj de Dan Draguloiu »

cornelserbu scrie:felicitari tuturor concurentilor pentru spiritul de lupta !

p.s. tite, vezi ca ai uitat sa-i ridici pantalonii lui vasilica :lol: :lol: :lol:
Ha, ha, ha nea Corneleee…….
danezu
Nume utilizator schimbat din drdan

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Mesaj de Dan Mateianu »

Clasament final Etapa I 19-22 mai 2016.

Primele 6 loturi merg in finala din iunie.
Fişiere ataşate
clasament-final-camp-agvps-etapa-1-2016.jpg
clasament-final-camp-agvps-etapa-1-2016.jpg (265.72 KiB) Vizualizat de 1684 ori

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Mesaj de pharaoh »

Felicitari tuturor!
Felicitari loturilor calificate si fire intinse in finala!
Multumesc colegilor mei pentru cum au luptat. Am fost egalati in min. 90 si am pierdut in prelungiri. Se mai intampla :).
Marius Sârbu

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de surgeon »

Felicitări celor calificati! Felicitări tuturor participantilor! Multumim administratiei Corbu (Rig Service) pentru o pista de concurs excelentă! Multumim arbitrilor!
Din pacate am pierdut pe final...asta este jocul...
Sa ne vedem sanatosi!

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Sa va dea Dzeu sanatate!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Mesaj de Vladut Mateianu »

Felicitari loturilor calificate in finala, va fi o lupta grea....
Felicitari Oliviu Orhei ptr o organizare perfecta, dar si ptr lotul de arbitrii Agvps detasat !

Iata si cateva aspecte legate de concursul in sine, concluzii personale :

- comportamentul crapilor din lacul Corbu nu este 2 saptamani la fel, cine o "miroase" mai repede castiga !
- nada are un rol esential, degeaba esti pescar bun daca nada nu te ajuta ! Acum s-a vazut mai bine...
- standurile sunt prea apropiate, tot concursul au aparut discutii si lansete incurcate, se putea rezolva cu fair play dar se pare ca este un termen neinteles ptr cateva echipe...
-administratia lacului ne pune sa batem zeci de km ptr ca tin inchise portile de acces pe A si pe B, nu am inteles niciodata DE CE !?
- grilele le-am aflat si votat in 5 secunde, la sedinta de inceput, fara sa-mi fie comunicate din timp, de altfel singura problema.

Concluzii :

1.Propun ca in finala sa se pescuiasca din 2 in 2 standuri, astfel se vor evita promele legate de mica distanta dintre standuri, precum si discutiile ulterioare. Daca nu, trebuie sanctiuni dure ptr cei care agata IN MOD REPETAT firele vecinilor, doar ptr ca se incapataneaza sa pescuiasca cu fire subtiri, si fara sa stie bine sa stapaneasca un peste naravas !
2.Portile de acces pe sectoare lasate deschise (ziua) ptr stafful tehnic al loturilor, precum si ptr vizitatori !
3.Zona de concurs si grilele sa fie postate din timp, ca sa putem alege si vota.
4. Ideal este sa ne intrecem pe balta, pescuind, nu la sedinte, pe forumuri si cautand carcote si diverse interpretari ale regulamentului !

PS Felicitari lotului meu , Senzor, care a facut un punctaj rar 1 2 1 2 ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Mesaj de gor965 »

Vladut Mateianu scrie: - grilele le-am aflat si votat in 5 secunde, la sedinta de inceput, fara sa-mi fie comunicate din timp, de altfel singura problema.
Eu le-am facut din timp insa, conform specificatiilor organizatorului, ele au fost afisate pe un grup inchis de pe Facebook. Am inteles ca asa s-a stabilit la sedintele din primavara.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Mesaj de Albert »

gor965 scrie: Am inteles ca asa s-a stabilit la sedintele din primavara.
Care dintre sedinte? :lol: :lol: :lol:
Distractie faina in continuare tuturor.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Mesaj de osc1or »

gor965 scrie:
Vladut Mateianu scrie: - grilele le-am aflat si votat in 5 secunde, la sedinta de inceput, fara sa-mi fie comunicate din timp, de altfel singura problema.
Eu le-am facut din timp insa, conform specificatiilor organizatorului, ele au fost afisate pe un grup inchis de pe Facebook. Am inteles ca asa s-a stabilit la sedintele din primavara.
Au fost afisate pe un grup inchis de pe facebook la care a avut acces cel putin un membru al fiecarui club. De la Senior a fost Adi Forest.


On topic:

Felicitari echipelor calificate in finala! Dragan and Co. au demonstrat inca o data ca cel putin pana in acest moment sunt cei mai buni.
Felicitari si celor necalificati care au luptat pana in ultima secunda! A fost un CN super strans, plin de suspans in care s-au decis finalistele la ultimul cantar.

Felicitari speciale administratiei Corbu. O balta mai mult decat civilizata pentru tara in care traim. La noi in stand am avut sansa sa avem si un grup sanitar cu dus. Au venit 2 sau 3 echipaje si au curatat + alimentat butoiul de apa pe parcursul concursului. WCul era impecabil cel putin cateva ore dupa fiecare curatare... nu vreau sa dau detalii cum arata insa dupa...

Sper ca la finala sa iasa pestele din bataie si sa colaboreze mult mai bine cu pescarii. Sustin si eu idea cu standurile mai aerisite, vor produce mult mai mult peste.
Critic echilibrat

Avatar utilizator
nokill
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 09, 2011 0:22

Re: DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Mesaj de nokill »

FELICITARI tuturor echipelor participante!
Mult succes celor calificate in finala!
imi cer scuze daca sunt off-topic : cu ce fire (ma refer la diametru) ati pescuit?
multumesc!
Bogdan Mocanu-Torino

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”