DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
vamesu
Mesaje: 20
Membru din: Dum Ian 16, 2011 13:35

Re: DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Mesaj de vamesu »

interesant ca au fost prezenti si 2 pescari de forum care au reusit rezoltate notabile spre penibile in special mister oscior un fin cunoscator al fenomenului care intervine la orice discutie. sau nu a fost bun locu?

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Mesaj de george tomescu »

vamesu scrie:interesant ca au fost prezenti si 2 pescari de forum care au reusit rezoltate notabile spre penibile in special mister oscior un fin cunoscator al fenomenului care intervine la orice discutie. sau nu a fost bun locu?
dar tu cine esti vamesule de iti dai cu parerea?
nu cumva esti si tu vreun "penibil de pescar de forum"?
sau iti e rusine sa te prezinti?

Osc1or a avut puterea sa se inhame la un astfel de concurs
vezi de drumul tau vamesule ...
CS APS

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Mesaj de osc1or »

vamesu scrie:interesant ca au fost prezenti si 2 pescari de forum care au reusit rezoltate notabile spre penibile in special mister oscior un fin cunoscator al fenomenului care intervine la orice discutie. sau nu a fost bun locu?
Nu te cunosc, nu ma obosesc sa iti dau raspunsuri sau explicatii cu ispravile mele de la CN. Un singur lucru vreau sa spun: intervin la orice discutie unde un pescar cere un sfat; eu ce scriu pe forum scriu din experienta mea proprie. Cate o data poate ca dau si sfaturi gresite... ca nu le stiu eu pe toate... si nu stiu daca ai observant, dar multe posturi de ale mele fac referire la echipamentul de pescuit pe care l-am folosit sau il folosesc. In schimb, m-am uitat putin la istoricul tau si vad ca in jumatate din posturi ii ridici statui lui Victoras de la MV2 si in cealalta jumatate de posturi mai nimic, mesaje fara subiect si predicat si fara nici un continut.

Sunt curios care dintre noi a adus un aport mai mare acestei mici comunitati numita Crapmania...
Critic echilibrat

vamesu
Mesaje: 20
Membru din: Dum Ian 16, 2011 13:35

Re: DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Mesaj de vamesu »

pe victoras mv nu il cunosc personal dar il cert cum il prind ca greseste fata de clientii lui pescari,dar il apreciaez ca are cea mai tare balta din tara. revenind la tine osicioare nu uita ca daca vrei sa dai sfaturi mai intai trebuie sa te pricepi tu. eu sunt mecanic auto si sunt pasionat de pictura dar nu le dau sfaturi altora cum sa picteze peisaje sau portrete. ce scuza ai ca nu ai prins nimic la corbu?nu a fost buna nada sau locul?detaliaza daca esti barbat.poate intra si partenerul tau de pe facebook

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Mesaj de osc1or »

Eu zic ca nu a fost chiar asa dramatica situatia precum spui tu... am terminat la 1kg de locul 4 pe sector, onorabil pt unu ca mine intre adversarii de marca cu care am avut placerea sa pescuiesc pe sector...
E drept insa ca am gresit strategia de nadire si poate ca daca eram mai chibzuit prindeam mai mult...
De ce crezi tu ca nu sunt barbat sa recunosc ce sau unde am gresit?

Despre tine insa, ce ne poti spune concret? dar nu despre pictura, aici e forum de pescuit, nu de pictura..
Fişiere ataşate
Clasament A.png
Clasament A.png (147.11 KiB) Vizualizat de 1608 ori
Critic echilibrat

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Mesaj de oanavictor »

[quote="Vladut Mateianu"]

Iata si cateva aspecte legate de concursul in sine, concluzii personale :
- standurile sunt prea apropiate, tot concursul au aparut discutii si lansete incurcate, se putea rezolva cu fair play dar se pare ca este un termen neinteles ptr cateva echipe...
Concluzii :

1.Propun ca in finala sa se pescuiasca din 2 in 2 standuri, astfel se vor evita promele legate de mica distanta dintre standuri, precum si discutiile ulterioare. Daca nu, trebuie sanctiuni dure ptr cei care agata IN MOD REPETAT firele vecinilor, doar ptr ca se incapataneaza sa pescuiasca cu fire subtiri, si fara sa stie bine sa stapaneasca un peste naravas !

eu imi bat gura de pomana de anul trecut .........inclusiv anul acesta de la inceput cand am vazut ca sunt doar 12 loturi ........dar unii au refuzat din start [maimutoiul si dragos sinca ]iar altii au tacut ca melcu ..........Cand am rugat pe cei 2 sa justifice refuzul nici macar nu sau invrednicit sa scrie 2 cuvinte ..........poate acum gandesc mai mult si mai eficient in favoarea competitiei !!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Mesaj de george tomescu »

oanavictor scrie: eu imi bat gura de pomana de anul trecut .........inclusiv anul acesta de la inceput cand am vazut ca sunt doar 12 loturi ........dar unii au refuzat din start [maimutoiul si dragos sinca ]iar altii au tacut ca melcu ..........Cand am rugat pe cei 2 sa justifice refuzul nici macar nu sau invrednicit sa scrie 2 cuvinte ..........poate acum gandesc mai mult si mai eficient in favoarea competitiei !!!!!!!
Nea Victore,
nu te supara pe toata lumea ...
dar lipsa noastra de experienta in organizarea unei astfel de competitii ne-a determinat sa nu ne dam cu parerea.
O fi fost bine sau nu ...
CS APS

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Mesaj de Dan Mitranescu »

oanavictor scrie:.........................
- standurile sunt prea apropiate, tot concursul au aparut discutii si lansete incurcate, se putea rezolva cu fair play dar se pare ca este un termen neinteles ptr cateva echipe...
Concluzii :

.......................................
Fair play -ul trebuie sa inceapa cu cei care folosesc fire subtiri si nu prea le pasa pe unde scot pestele si ce inseamna sa dai patru lansete afara din standul vecin, eventual sa le si mai tai firele , sau eventual sa le agati monturile prin tararea lenta pe substrat.
Ca se intampla o data sau de 5 ori intr-un concurs este una, dar sa scoti jumatate din pesti prin standurile vecine, este alta.

La Cupa Rig mi-am scos lansetele cu fire subtiri si am inceput sa pescuiesc cu fire de 0,40 in mal , din "fair play" pentru vecini. Asta este ... 1600 lei si patru zile odihnitoare pe balta ( nu pentru asta am mers la concurs ).

La finala CN de pescuitul meu depind inca 10 oameni si de data asta nu mai pot sa o dreg pierzand bani si timp de dragul de a fi fair play fata de vecini. Mai ales ca aici orice punct conteaza.

Asa ca anunt, cu tot respectul pentru pescarii de competitie, ca am sa las sa fie scosi prin standul si firele mele maximum 5 pesti. Peste asta, in limitele si specificatiile regulamentului CIPS FIPS, am sa tai toate firele ce-mi intra in stand si imi deranjeaza lansetele.
Asta in cazul in care nu se gaseste o solutie mai buna.

bujie
Mesaje: 927
Membru din: Lun Dec 05, 2011 13:11
Puncte: 0
Localitate: București

Re: DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Mesaj de bujie »

Pe buna dreptate Dane...si cred ca prapunerea lui Nea Victor..pentru ca tot e atata loc..standurile sa fie din 2 in 2..
Campion național 2013
Brăileanu Florin
Buji Baits COMPETITION

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: DESFASURARE ETAPA I - CAMPIONAT AGVPS - 19-22 mai 2016

Mesaj de Dan Mitranescu »

bujie scrie:Pe buna dreptate Dane...si cred ca prapunerea lui Nea Victor..pentru ca tot e atata loc..standurile sa fie din 2 in 2..
Eu nu sunt de acord cu asta, dar decizia este a lui Vladut.

Sa stii sa intorci pestele cand o ia intr-o directie este un avantaj de care eu vreau sa beneficiez. Daca nu se poate, ma supun deciziilor clubului.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”