Stand Echipa Kilograme Loc sector
A 1 Ioan Nitu – Marius Cira Sf. Gheorghe
A 2 Andrei Ionita – Cristian Ionita (senior crap)
A 3 Adrian Apetrea – Marian Bindu (energy carp) Brasov
A 4 Marian Oprea - Mihai Constantin (crapu')
A 5 Stefan Babita – Gabriel Calin (crapu')
A 6 Darius Handrea – Iulian Draghici (senior crap)
A 7 Adriano Musaro – Dan Cotelici (pescar4ever)
A 8 Ciprian Ene - Alexandru Ghiga (senzor)
A 9 George Tite - Gigi Neagu (crapu')
A 10 Voda Mircea – Bodo Ianos Tg. Mures
B 1 Petru Diaconita – Luigi Hatman
B 2 Oliviu Orhei – Catalin Ghita (carp zone)
B 3 Liviu Ifrim – Marius Rusu (energy carp) Brasov
B 4 Dan Constantin – Victor Serbu
B 5 Claudiu Cosma- Ioan Adrian (transilvania carp mirror) Brasov
B 6 Nicu Cioara - Voicu Florin
B 7 Cristi Rudeanu - Mihai Preda (carping club)
B 8 Doru Ionica - Bogdan Buzatu (oltenia fishing) Craiova
B 9 Madalin Olaru - Laurentiu Sarghie (pelicanul)
B10 Andrei Guran –Catalin Luca (carping club)
C 1 Gabi Tomulescu - Mihai Stanescu (carping club)
C 2 Alex Jurebie - Razvan Ulmeanu (ovidius) Constanta
C 3 Radu Badica – Leopold Denk (speed carp)
C 4 Cornel Serbu – Tica Filimon (clubul pescarilor)
C 5 Marian Constantin - Dan Marinita (carp zone)
C 6 Mugur Ioan – Stefan Dumitru (clubul pescarilor)
C 7 Irinel Bunica – Laurentiu Marin (pelicanul)
C 8 Florin Chitu - Sergiu Petre (pelicanul)
C 9 Razvan Gheorghe - Vali Petrescu (carp zone)
C 10 Vali Dumitru – Gabriel Stanciu (carping club)
Stand - Echipa - Kilograme - Loc
A 1 Ioan Nitu – Marius Cira Sf. Gheorghe 10,40 - 1
A 2 Andrei Ionita – Cristian Ionita (senior crap)
A 3 Adrian Apetrea–Marian Bindu (energy carp) Brasov
A 4 Marian Oprea - Mihai Constantin (crapu')
A 5 Stefan Babita – Gabriel Calin (crapu')
A 6 Darius Handrea – Iulian Draghici (senior crap) 7,80 - 2
A 7 Adriano Musaro – Dan Cotelici (pescar4ever)
A 8 Ciprian Ene - Alexandru Ghiga (senzor)
A 9 George Tite - Gigi Neagu (crapu')
A 10 Voda Mircea – Bodo Ianos Tg. Mures
B 1 Petru Diaconita – Luigi Hatman 5,70 - 1
B 2 Oliviu Orhei – Catalin Ghita (carp zone)
B 3 Liviu Ifrim – Marius Rusu (energy carp) Brasov
B 4 Dan Constantin – Victor Serbu
B 5 Claudiu Cosma- Ioan Adrian Brasov 3,85 - 2
B 6 Nicu Cioara - Voicu Florin
B 7 Cristi Rudeanu - Mihai Preda (carping club)
B 8 Doru Ionica - Bogdan Buzatu (oltenia fishing) Craiova
B 9 Madalin Olaru - Laurentiu Sarghie (pelicanul)
B10 Andrei Guran –Catalin Luca (carping club)
C 1 Gabi Tomulescu - Mihai Stanescu (carping club)
C 2 Alex Jurebie - Razvan Ulmeanu (ovidius) Constanta
C 3 Radu Badica – Leopold Denk (speed carp)
C 4 Cornel Serbu – Tica Filimon (clubul pescarilor)
C 5 Marian Constantin - Dan Marinita (carp zone)
C 6 Mugur Ioan – Stefan Dumitru (clubul pescarilor)
C 7 Irinel Bunica – Laurentiu Marin (pelicanul)
C 8 Florin Chitu - Sergiu Petre (pelicanul) 3,55 - 2
C 9 Razvan Gheorghe - Vali Petrescu (carp zone) 4,15 - 1
C 10 Vali Dumitru – Gabriel Stanciu (carping club)
Stand - Echipa - Kilograme - Loc
A 1 Ioan Nitu – Marius Cira Sf. Gheorghe 10,40 - 1
A 2 Andrei Ionita – Cristian Ionita (senior crap)
A 3 Adrian Apetrea–Marian Bindu (energy carp) Brasov
A 4 Marian Oprea - Mihai Constantin (crapu')
A 5 Stefan Babita – Gabriel Calin (crapu')
A 6 Darius Handrea – Iulian Draghici (senior crap) 7,80 - 2
A 7 Adriano Musaro – Dan Cotelici (pescar4ever)
A 8 Ciprian Ene - Alexandru Ghiga (senzor) 4,80 - 3
A 9 George Tite - Gigi Neagu (crapu')
A 10 Voda Mircea – Bodo Ianos Tg. Mures
B 1 Petru Diaconita – Luigi Hatman 5,70 - 1
B 2 Oliviu Orhei – Catalin Ghita (carp zone)
B 3 Liviu Ifrim – Marius Rusu (energy carp) Brasov
B 4 Dan Constantin – Victor Serbu
B 5 Claudiu Cosma- Ioan Adrian Brasov 3,85 - 2
B 6 Nicu Cioara - Voicu Florin
B 7 Cristi Rudeanu - Mihai Preda (carping club)
B 8 Doru Ionica - Bogdan Buzatu (oltenia fishing) Craiova
B 9 Madalin Olaru - Laurentiu Sarghie (pelicanul)
B10 Andrei Guran –Catalin Luca (carping club)
C 1 Gabi Tomulescu - Mihai Stanescu (carping club)
C 2 Alex Jurebie - Razvan Ulmeanu (ovidius) Constanta
C 3 Radu Badica – Leopold Denk (speed carp)
C 4 Cornel Serbu – Tica Filimon (clubul pescarilor)
C 5 Marian Constantin - Dan Marinita (carp zone)
C 6 Mugur Ioan – Stefan Dumitru (clubul pescarilor)
C 7 Irinel Bunica – Laurentiu Marin (pelicanul)
C 8 Florin Chitu - Sergiu Petre (pelicanul) 3,55 - 2
C 9 Razvan Gheorghe - Vali Petrescu (carp zone) 4,15 - 1
C 10 Vali Dumitru – Gabriel Stanciu (carping club)
Stand - Echipa - Kilograme - Loc
A 1 Ioan Nitu – Marius Cira Sf. Gheorghe 16,95 kg - 1
A 2 Andrei Ionita – Cristian Ionita (senior crap) 0 kg - 4
A 3 Adrian Apetrea–Marian Bindu (energy carp) Brasov 0 kg - 5
A 4 Marian Oprea - Mihai Constantin (crapu') 0 kg - 6
A 5 Stefan Babita – Gabriel Calin (crapu') 0 kg - 7
A 6 Darius Handrea – Iulian Draghici (senior crap) 12,40 kg - 2
A 7 Adriano Musaro – Dan Cotelici (pescar4ever) 0 kg - 8
A 8 Ciprian Ene - Alexandru Ghiga (senzor) 4,80 kg - 3
A 9 George Tite - Gigi Neagu (crapu') 0 kg - 9
A 10 Voda Mircea – Bodo Ianos Tg. Mures 0 kg - 10
B 1 Petru Diaconita – Luigi Hatman (planet carp) 5,70 kg - 2
B 2 Oliviu Orhei – Catalin Ghita (carp zone) 0 kg - 6
B 3 Liviu Ifrim – Marius Rusu (energy carp) Brasov 0 kg - 7
B 4 Dan Constantin – Victor Serbu 4,55 kg - 3
B 5 Claudiu Cosma- Ioan Adrian Brasov 3,85 kg - 4
B 6 Nicu Cioara - Voicu Florin 0 kg - 8
B 7 Cristi Rudeanu - Mihai Preda (carping club) 25,95 kg - 1
B 8 Doru Ionica - Bogdan Buzatu (oltenia fishing) Craiova 0 kg - 9
B 9 Madalin Olaru - Laurentiu Sarghie (pelicanul) 3,65 kg - 5
B10 Andrei Guran –Catalin Luca (carping club) 0 kg - 10
C 1 Gabi Tomulescu - Mihai Stanescu (carping club) 4,95 kg - 4
C 2 Alex Jurebie - Razvan Ulmeanu (ovidius) Constanta 4,05 kg - 6
C 3 Radu Badica – Leopold Denk (speed carp) 0 kg - 9
C 4 Cornel Serbu – Tica Filimon (clubul pescarilor) 3,50 kg - 8
C 5 Marian Constantin - Dan Marinita (carp zone) 7,50 kg - 3
C 6 Mugur Ioan – Stefan Dumitru (clubul pescarilor) 0 kg - 10
C 7 Irinel Bunica – Laurentiu Marin (pelicanul) 14,20 kg - 1
C 8 Florin Chitu - Sergiu Petre (pelicanul) 3,55 kg - 7
C 9 Razvan Gheorghe - Vali Petrescu (carp zone) 4,15 kg - 5
C 10 Vali Dumitru – Gabriel Stanciu (carping club) 9,90 kg - 2
O intrebare pentru organizatori, si arbitri. Stiu ca aprovizionarea cu nada in timpul concursului este permisa doar azi intre 4-6. Dar apa, mancare si tigari este permis sa se aduca maine concurentilor ? Caldurile si stresul si-au facut simtita prezenta din plin, si se termina rezervele.