Despre CN si CM, by AV

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:Institutia de care vorbesti ai avut ocazia sa o infaptuiesti si sa realizezi tot ce iti doresti acum....cn-uri gratuite si buget ptr loturile nationale ! De ce nu ai facut-o Andrei ? De ce trebuie sa bagam in lumea noastra o pramatie ca popescu, doar ca sa beneficiem de ceva MOKA ?
pentru ca nu am fost in stare.
mai are vreo relevanta?
mortu' de la groapa nu se mai intoarce...
The One Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Val »

Iti dau un exemplu cunoscut de toata lumea . Cind mergi pe liber in Delta , platesti tichetul zilnic la ARBRD . Dar acest tichet nu se elibereaza decit daca ai un permis de pescar sportiv emis de una din miile de asociati de pescari infintate ca ciupercile dupa ploaie . Ei bine , emiterea si vizarea acelui permis costa ceva banuti si cam aici e mierea aia de care vrei tu sa te apropii . Din punctul meu de vedere legea e strimba .... si in nici un caz nu or sa ajunga astea la tine . Esti prea mic ...

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de andrei vladeanu »

Val scrie:Iti dau un exemplu cunoscut de toata lumea . Cind mergi pe liber in Delta , platesti tichetul zilnic la ARBRD . Dar acest tichet nu se elibereaza decit daca ai un permis de pescar sportiv emis de una din miile de asociati de pescari infintate ca ciupercile dupa ploaie . Ei bine , emiterea si vizarea acelui permis costa ceva banuti si cam aici e mierea aia de care vrei tu sa te apropii . Din punctul meu de vedere legea e strimba .... si in nici un caz nu or sa ajunga astea la tine . Esti prea mic ...
cred ca deviem de la subiect.

oricum, daca nu ajung permisele la federatie am rezolvat problema lui vladut cu furtul.
The One Team

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Stefan Popescu »

Val scrie:Iti dau un exemplu cunoscut de toata lumea . Cind mergi pe liber in Delta , platesti tichetul zilnic la ARBRD . Dar acest tichet nu se elibereaza decit daca ai un permis de pescar sportiv emis de una din miile de asociati de pescari infintate ca ciupercile dupa ploaie . Ei bine , emiterea si vizarea acelui permis costa ceva banuti si cam aici e mierea aia de care vrei tu sa te apropii . Din punctul meu de vedere legea e strimba .... si in nici un caz nu or sa ajunga astea la tine . Esti prea mic ...
Cât de mic aș fi eu, am obligat ANPA să nu mai dea autorizații de pescuit sportiv decât cluburilor sportive, nu la orice cooperativă. Și pentru că această Decizie a ICCJ nu a fost pusă în aplicare, președintele ANPA este chemat în instanță pentru a fi amendat și dacă nici atunci nu va binevoi să o pună în aplicare, va merge lângă Becali.
Ultima oară modificat Mie Noi 27, 2013 12:44 de către Stefan Popescu, modificat 1 dată în total.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Val »

andrei vladeanu scrie:
Val scrie:Iti dau un exemplu cunoscut de toata lumea . Cind mergi pe liber in Delta , platesti tichetul zilnic la ARBRD . Dar acest tichet nu se elibereaza decit daca ai un permis de pescar sportiv emis de una din miile de asociati de pescari infintate ca ciupercile dupa ploaie . Ei bine , emiterea si vizarea acelui permis costa ceva banuti si cam aici e mierea aia de care vrei tu sa te apropii . Din punctul meu de vedere legea e strimba .... si in nici un caz nu or sa ajunga astea la tine . Esti prea mic ...
cred ca deviem de la subiect.
Si eu . Dar credeam ca este bine sa aratam si unde sunt paralele in toata chestia asta . Nu sunt putine , dar bag mina in foc ca la Federatie nu or sa ajunga . Sunt interese mult prea mari .

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de andrei vladeanu »

Dan Mitranescu scrie:
andrei vladeanu scrie:desi pe nea fane l-am sters pana acum, postarea de mai sus o las pentru ca mi se pare informativa si foarte la subiect.
Lipseste un singur rand :
" 200.000 * 7 = 1.400.000 "
Cu 10% la crap , 10% la spinning si cu 10% la stationar ( sa zicem ) , ne imprietenim pe viata .
Asa , "cu sufletul" , cred ca este destul de greu sa se rezolve ceva vreodata , mai ales in stadiul in care am ajuns.

Domnul Popescu a muncit , cheltuit si indurat multe ca sa infiinteze federatia , dar si noi prin "braile" am pierdut cate ceva . Trebuie sa fim constienti de aportul fiecaruia , ca altfel nu merge. :wink:

interesant punct de vedere.

pe acest subiect as fi curios sa mai vad opinii.

pe al lui vladut l-am inteles. decat finantat de fane, mai bine sarac. sarac da' cinstit. :)
The One Team

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Stefan Popescu »


Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Vladut Mateianu »

Stefan Popescu scrie: Cât de mic aș fi eu, am obligat ANPA să nu mai dea autorizații de pescuit sportiv decât cluburilor sportive, nu la orice cooperativă. Și pentru că această Decizie a ICCJ nu a fost pusă în aplicare, președintele ANPA este chemat în instanță pentru a fi amendat și dacă nici atunci nu va binevoi să o pună în aplicare, va merge lângă Becali.
Pai de ce te intereseaza aceste aspecte ? Nu declarai tu ca te intereseaza doar pescuitul sportiv ? Ai inceput sa te spargi... :D

@andrei

uite de fapt ce urmareste vrajitorul asta ! daca pune mana pe bani va face orice sa ramana cati mai putini cu care sa imparta....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Val »

Asa si ? Cu ce schimba ce spuneam eu ? Nu te imbata cu apa rece .... nu vei ramine singurul care emite permise . Chiar daca asta va insemna schimbarea legii . Nu intelegi ca e prea mare chifteau si toti se bat pe ea ? Iar daca asta ti-a fost scopul .... atunci m-am lamurit ...
Ultima oară modificat Mie Noi 27, 2013 12:51 de către Val, modificat 1 dată în total.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Stefan Popescu »

Vladut Mateianu scrie:
Stefan Popescu scrie: Cât de mic aș fi eu, am obligat ANPA să nu mai dea autorizații de pescuit sportiv decât cluburilor sportive, nu la orice cooperativă. Și pentru că această Decizie a ICCJ nu a fost pusă în aplicare, președintele ANPA este chemat în instanță pentru a fi amendat și dacă nici atunci nu va binevoi să o pună în aplicare, va merge lângă Becali.
Pai de ce te intereseaza aceste aspecte ? Nu declarai tu ca te intereseaza doar pescuitul sportiv ? Ai inceput sa te spargi... :D

@andrei

uite de fapt ce urmareste vrajitorul asta ! daca pune mana pe bani va face orice sa ramana cati mai putini cu care sa imparta....
Pentru că acum acești bani se fură. Și ei trebuie să fie ai pescuitului sportiv, nu ai lui Popescu sau oricine altcineva. dar, tu fiind obișnuit cu propriile obiceiuri, crezi că toți sunt la fel ca tine! Asta e.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”