Despre CN si CM, by AV

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de gabisandu »

andrei vladeanu scrie:este un raspuns si pentru gabi sandu care isi doreste in continuare un cn tip braila.
Este a doua oara, in topicul asta, cand scoti din context ce spun si dai intelesuri care nu au de-a face cu cele spuse de mine. Daca te deranjeaza, numai scriu aici. Eu am spus textual: "Noi dorim sa participam voluntar si fara ingradiri la o simpla "braila", numita CN." Cred ca sunt simplu de vazut ghilimelele. Daca trebuie sa fac si traducerea ghilimelelor, o fac.
"Braila" numita CN = Campionatul AGVPS, Campionatul APCR, etc dar mai putin impusa federatie. "Braila" ii spun ca asta este conotatia data de federal.

P.S.- Orice schimbare s-a intamplat in pescuitul de competitie nu a adus nimic in plus, ci dimpotriva. Istoria ne confirma ceea ce spun. Nimeni nu-si mai doreste o alta schimare, mai ales ca in fruntea schimbari sta un om care jigneste, ameninta si ne injura.
P.S.2 - Daca CIPS-ul nu-l accepta si competitia asta va deveni o "braila" mondiala asa cum tot ce a fost pana acum in Romania, in acceptiunea federala, este o mare "braila" nationala. Sa fim seriosi...

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de andrei vladeanu »

scuze, gabi sandu.

rectific

este un raspuns si pentru gabi sandu care isi doreste in continuare un cn tip "braila".
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de andrei vladeanu »

gabisandu scrie: (...) Nimeni nu-si mai doreste o alta schimbare (...)
poti vorbi tu in numele tuturor?
The One Team

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de gabisandu »

andrei vladeanu scrie:scuze, gabi sandu.

rectific

este un raspuns si pentru gabi sandu care isi doreste in continuare un cn tip "braila".
Da. In traducere Campionatul AGVPS.
andrei vladeanu scrie:poti vorbi tu in numele tuturor?
Nu vorbesc in numele tuturor. Este o concluzie clara a celor discutate in ultimul an. Daca dupa sutele de mesaje si zecile de pagini scrise, nu se intelege, inseamna ca traim in lumi paralele. Daca dupa tot ce s-a scris pana acum, nu s-a inteles, cata dorinta este sa devenim federali in conditiile date, inseamna ca a fost doar timp pierdut. Concluzia mea, personala, este ca noi pescarii nu ne dorim acea federatie.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de andrei vladeanu »

am inteles, gabi.

cornel serbu imi scrie pe un alt topic:

"si-o fi pus intrebarea de ce presedinti ai unor cluburi puternice (ovidius, planet, pelicanul, senior, energy, s.a.) sunt reticenti la scimbarea pe care vrea cu tot dinadinsul sa o inoculeze, doar pentru ca el are impresia ca "a venit timpul"???"

repet, am facut acest topic pentru a discuta (si) eventualitatea in care la congres cipsul va zice - federatie.

cu aceasta ocazie inchei discutia despre federatie, aici si in general pe acest forum.

Dumnezeu cu mila!
The One Team

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”