Discutii CM Italia 2011

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Discutii CM Italia 2011

Mesaj de Val »

Alex Matea - un copil - din punctul meu de vedere la 21 ani ai lui Alex - cel mai mare castig al acestui CM !!! Vorbeste 4 limbi straine , stie ce se intimpla pe garla , spioneaza bine , pricepe crapul si traseele , va devenii in maxim 10 ani un nume in pescuitul crapului din lume . NU a pescuit , pentru ca nu era in carti , rezervele sceva vreme nu au intrat . Macar de ne era de folos ....
O sa mai sciu pe acest topic , astept pescarii de la Madine ...
Ultima oară modificat Dum Sep 11, 2011 20:09 de către Val, modificat de 2 ori în total.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Discutii CM Italia 2011

Mesaj de Val »

Sorin Rudeanu – in afara lotului , producator PV TV – s-a sculat la 6.. AM si s-a culcat la 23.00 PM si a stat permanent linga standul din C a lui Tomulescu si a lui Vasilica . A dovedit ca isi merita aura si expertiza de dublu vicecampion mondial … Un mare castig al lotului national ….!!!! Sfaturi , strategie , clasamente , etc – mereu Sorin a fost acolo si din puncul meu de vedere a fost cel care ne-a inspirat pe toti cei din afara standurilor . O certitudine a pescuitului la crap din Romania - respectata international
Ultima oară modificat Dum Sep 11, 2011 20:08 de către Val, modificat 1 dată în total.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Discutii CM Italia 2011

Mesaj de Val »

Claudiu Costache - un pescar de care eu unul nu am fost preocupat multa vreme , dar totusi cu calitatie expimate exact atunci cind ne era greu ! Nu a avut nici o funtie in Italia si ne-a ajutat pe bicicleta sa spionam pe unul sau pe altul . Si-a facut treba OK si saracu deja cred ca poate partcipa la Turul Frantei , cu sanse mari ! Deja are o experienta de CM ! Un baiat muncitor si de acum cu ceva expertiza . Un castig al pescuitului la crap din tara nostra . .

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Discutii CM Italia 2011

Mesaj de Val »

Vasilica Baboieru - un pescar corect , excelent bazat tehnic , care poate fi o certitudine pe termen lung pentru nationala tarii noastre . Are expertiza a 2 CM , se pune INTOTDEAUNA in slujba echipei , are imaginatie si poate fi un mare castig in momentul in care este nevoie sa prindem un peste ( oricum ! ) . O capacitate de efort exceptionala , un moral de mare generozitate , pe scurt un pescar care nu trebuie sa ne lipseasca din nationala pe termen lung . Chiar si rezerva sau chiar producator PV TV ! Sub orice forma ne trebuie un Vasilica - mai ales cind il cheama si Baboieru :wink: :wink: :!:

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Discutii CM Italia 2011

Mesaj de Val »

Cosmin Tudor - ales impreuna cu Vasilica , singurii "hard - workers" ai nationalei Romaniei . Un baiat excelent , cu marunte vicii personale care nu au legatura cu balta decit rareori ( fumeaza 3 pachete / zi ! :wink: :wink: ) . Practic e singurul pescar din lotul national care nu doarme 48 ore - macar sa aiba ceva de facut ! Pe de alta parte nu este arogant - asculta si judeca sfaturile ... si le pune sau nu in practica . Bagaj tehnic IMPRESIONABIL , putere de munca TITANICA , rezultate nationale exceptionale , am pescuit impreuna acum vreo 6 ani si era la fel de bazat pe activitate . Are o varsta inca tanara - 29 ani - putem sa ne bazam pe Cosmin inca 10-15 ani , fara probleme . Un MARE pescar de bun simt si de mare caracter !

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Discutii CM Italia 2011

Mesaj de Val »

Val Pangica - capitan al nationalei ?? Am platit si eu participarea , m-am trezit in fata cu problema in Italia . Ce dracu e aia capitan ? Ii multumesc lui Piticu ( Sorin Rudeanu ) , care mi-a spus - "Ce dracu faci bai ., prost nu esti ! ... Vorbeste cu astia si fa-ne treaba , organizeaza-i !"
Credeti sau nu am invatat in 2 ore .... Iar despre restul intimplailor nu este cazul sa scriu eu . Intrebati-i numai pe Cosmin si Sunny daca pe undeva , cindva , mi-am facut prezenta activa ... cu vreun rost la bunul rezultat al echipei nationale .
Dar nu despe mine este vorba aici ! A fost si nu cred ca se va mai intimpla .

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Discutii CM Italia 2011

Mesaj de Val »

Sorin Ionescu - "Sunny" - poate cel mai talentat pescar al nostru din ultimii 4-5 ani ! Din pacate are de lucrat la imagine la fel ca Bogdan Dragan ... si sa inteleaga ca nu imaginea in afara baltii il reprezinta ... Performanta ii sta la indemina , pe orice garla si la orice ora . Este talentat si are toate atuurile din lume sa devina un pescar international de referinta . Pentru asta va trebuii sa renunte la ideea de "Vogue" si sa se concentreze NUMAI pe pescuit . Din ce am vazut pentru el exista o MARE sansa sa isi schimbe mentalitatea la numai 25 ani . Impreuna cu Cosmin au invins Africa de Sud pe sectorul B ! NU scriu mai multe pentru ca nu este nevoie - Sunny stie ce are de facut n viitor si sunt sigur ca in timp isi va modifica si atitudinea pe plan international .

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Discutii CM Italia 2011

Mesaj de Val »

Andrei Vladeanu - aici nu prea ai ce scrie - teoretic “le stie pe toate” si are multe CM in spate , dublu vicecampion mondial si ceva bronz in vreo 7 ani ! Chiar si asa a avut de suferit atacuri INADMISIBILE , indiferent de varsta si imaturitatea celor care au facut-o in public ! cu scurta vreme inainte de de prima zi de concurs . Eu unul pe Andrei il stiu ca un mare pescar , atins de o mare expertiza a vietii care pesemne , la un moment dat , se demobilizeaza vrei nu vrei , atunci cind suferi astfel de atacuri directe de la un coleg de echipa ! Asta cu atit mai mult cu cit acel acel pescar i-a fost ucenic ...multa si multa vreme .
Daca eram in locul lui Andrei nu stiu ce ii faceam …!!!
Chiar si asa Andrei a a avut initaitiva si s-a dovedit primul pescar din Romania care a prins crap la zig- rig de 6 metri !

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Discutii CM Italia 2011

Mesaj de Val »

Aici ma opresc MOMENTAN ! Toti cei mai sus mentionati , functie de rolul lor pe garla si de eventualele competitii viitoare , II APRECIEZ si II SIMT ca MARI PESCARI cu expertiza certa !! Despre restul vorbim mai incolo . .... :twisted: Sigur cu exceptia mea ..

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Discutii CM Italia 2011

Mesaj de Vladut Mateianu »

@val pangica

iar te bagi in seama aiurea..... ce imi faceai daca erai in locul lui andrei ?ai grija la vorbe ca nu te numeri printre prietenii mei ca sa ne permitem..... rezultatele si experienta ta de pescar nu iti dau dreptul sa judeci tu pescarii, ai fost esti si vei fi DOAR un sponsor de care se foloseste lumea cand are nevoie ! ATAT ! si despre "ucenicia " mea stai relaxat si nu mai scrie tampenii..... cand m-am apucat de pescuitul competitional in 2002 (apropo, tu pe vremea aia ce faceai ?) aveam deja la activ crap prins cat nu ai prins tu toata viata ta ! :!:

si , daca tot te bagi in seama dandu-ti cu parerea despre pescari (mai mult ca o refulare a frustrarilor tale interioare) afla ca nu varsta este atu-ul nr 1 al acestui sport, ci altceva....pe care te las sa-l descoperi singur cat mai stai prin lumea asta a noastra, a pescarilor....
si vezi la "batranii" cornel acqua, tatae, cornel serbu, tata nitu, etc..... ce au ei in comun inafara de zeci de cupe ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”