Discutii participare CN 2017

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de petre iulian »

Vladut

Nu vreau 10 manse pt. ca nu avem nici noi ca si club bani sa acoperim costurile ..
Anul asta pescarii vin cu `mainile in buzunar la CN si .....e vorba de doua loturi Green Lake :shock: (totul e platit de club si 4Carp - taxe ,nada ,deplasari, cazari ,consumabile )

Referitor ca e greu sa vinzi pe Corbu ca numai nada X si Y prinde .... ma faci sa rad :lol: .
Nu credeam ca la varsta ta mai crezi in Mos Craciun si ca daca nu ai nada de la X si Y nu o sa prinzi din cauza asta :wink:


ps. Vezi ca avem in sectiunea 4Carp este o rubrica cu loteria 4 Carp(pe ani) unde sunt peste 300 de podiumuri ... ia numara cate sunt pe Corbu !! Spor la numarat :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de petre iulian »

Dan M (admin)

Noi nu platim sute de euro reclama aici pe Crapmania ca cineva din `curtea ta sa ne `atace direct si sa faca insinuari aiurea.....
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
romanraul
Mesaje: 541
Membru din: Mar Sep 10, 2013 23:41
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de romanraul »

Navis Carpo scrie:
petre iulian scrie:o parere personala

peste 18 loturi nu poti face intr-o mansa ....

-cred ca o sa fie doua manse eliminatorii (2 grupe)si se califica primele 3 din fiecare grupa (se impart echipele in doua grupe la tragere la sort ) = adica o mansa de calificare de club + inca una in finala pt cine se califica

-ideal era sa fie doua manse eliminatorii din care ramaneau 6 echipe de mansa + o semifinala de 12 loturi +finala de 6 .... dar cresc costurie si sigur nu se vrea asta ....
Finala nu trebuie neaparat sa fie cu 6 loturi. Pot intra in finala cate 4 sau cate 5 echipe calificate din fiecare grupa. Se poate discuta aceasta varianta la sedinta.
Am mai zis si eu asta.... Chiar daca nu este chiar echilibrat se mai pot crea 2 capetete de sector chiar in mijlocul lui. Repet nu este 100% echilibrat... dar decat sa se califice 3 din 20 unde daca nu trai super grila nu mergi mai departe... la 6 calificate mai ai sanse sa faci ceva...
Membru Fondator - Enjoy Fishing Team
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de gor965 »

De cand cu spargerea sectoarelor in subsectoare facuta de CIPS, o finala in 12 (cu subsectoare de cate 6) e mai echitabila daca sunt peste 25 de loturi inscrise.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Daniel Ene
pescar de competitie
Mesaje: 1151
Membru din: Joi Noi 18, 2010 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de Daniel Ene »

!!! Este posibil sa se ajunga la aceasta situatie:
CN2017.jpg
CN2017.jpg (22.61 KiB) Vizualizat de 1757 ori
http://www.naviscarpo.ro
NAVIS CARPO - bait boats

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de Dan Mateianu »

daca acest topic continua in acest mod il voi inchide si voi aplica si cateva restrictii ptr userii care probabil se simt. Rog orice moderator care va fi online sa stearga tot ce este offtopic, inclusiv ce e mai sus!
Multumesc!

Avatar utilizator
Ion Mironov
Mesaje: 478
Membru din: Mie Dec 09, 2009 15:47
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de Ion Mironov »

Nu inteleg de ce mi-ai sters postul.Am jignit pe cineva sau ce ca nu inteleg.Chiar sunt suparat pe acest lucru.Poate nu ai citit cu atentie titlul topicului.DISCUTII CN asa ca este dreptul meu de membru sa imi spun parerea atat timp cat sunt la obiect.Nu e normal sa stergi fara sa ma anunti in prealabil cu toate ca ce am scris nu era denigrator si offtopic.Deranjeaza vre-un producator in speta sau ce .....
Mironov Ion Valentin
http://www.barcute-plantat.com
0726424099

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de gor965 »

Ion Mironov scrie:Nu inteleg de ce mi-ai sters postul.Am jignit pe cineva sau ce ca nu inteleg.Chiar sunt suparat pe acest lucru.Poate nu ai citit cu atentie titlul topicului.DISCUTII CN asa ca este dreptul meu de membru sa imi spun parerea atat timp cat sunt la obiect.Nu e normal sa stergi fara sa ma anunti in prealabil cu toate ca ce am scris nu era denigrator si offtopic.Deranjeaza vre-un producator in speta sau ce .....
Anumite postari le-am sters, altele le-am mutat provizoriu (pana vad unde le pot pune). Sa lasam topicul asta ptr. discutii reale legate de eventuale probleme, intrebari si raspunsuri despre CN, nu despre interese, nade si producatori.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

istratealexandru
Mesaje: 423
Membru din: Vin Feb 20, 2015 18:26

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de istratealexandru »

Dan M scrie:daca acest topic continua in acest mod il voi inchide si voi aplica si cateva restrictii ptr userii care probabil se simt. Rog orice moderator care va fi online sa stearga tot ce este offtopic, inclusiv ce e mai sus!
Multumesc!
Tolerati foarte multi userii care scriu pe acest forum , doar pentru a ataca persoane, sau pentru a fi bagatori de seama ! Ar trebui blocati !

Avatar utilizator
Ion Mironov
Mesaje: 478
Membru din: Mie Dec 09, 2009 15:47
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de Ion Mironov »

istratealexandru scrie:
Dan M scrie:daca acest topic continua in acest mod il voi inchide si voi aplica si cateva restrictii ptr userii care probabil se simt. Rog orice moderator care va fi online sa stearga tot ce este offtopic, inclusiv ce e mai sus!
Multumesc!
Tolerati foarte multi userii care scriu pe acest forum , doar pentru a ataca persoane, sau pentru a fi bagatori de seama ! Ar trebui blocati !
rating si atat..

ps:Cam am fost on topic.
Mironov Ion Valentin
http://www.barcute-plantat.com
0726424099

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”