Discutii participare CN 2017

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Hrib George
Mesaje: 213
Membru din: Lun Ian 19, 2015 16:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Discutii participare CN 2017

Mesaj de Hrib George »

Ion Mironov scrie:Nu inteleg de ce mi-ai sters postul.Am jignit pe cineva sau ce ca nu inteleg.Chiar sunt suparat pe acest lucru.Poate nu ai citit cu atentie titlul topicului.DISCUTII CN asa ca este dreptul meu de membru sa imi spun parerea atat timp cat sunt la obiect.Nu e normal sa stergi fara sa ma anunti in prealabil cu toate ca ce am scris nu era denigrator si offtopic.Deranjeaza vre-un producator in speta sau ce .....
Mai ti minte comunismul de alta data in care lumea era lasata sa vada doar ce era frumos si verde.... nu negrul de sub unghii....ei bine aici sa ajuns

Trimis de pe al meu D5803 folosind Tapatalk

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de gor965 »

Hrib George scrie: Mai ti minte comunismul de alta data in care lumea era lasata sa vada doar ce era frumos si verde.... nu negrul de sub unghii....ei bine aici sa ajuns
Democratia de la noi a inceput cu niste mineriade, asa ca atunci cand vrei sa controlezi masele e bine sa cauti calea de mijloc, dintre a cenzura tot si libertatea care duce la anarhie.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Ion Mironov
Mesaje: 478
Membru din: Mie Dec 09, 2009 15:47
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de Ion Mironov »

daca cenzuram tot in fiecare an se voteaza ceva si apoi se doreste schimbarea....cum se face ca toti astia care voteaza nu sunt in stare sa puna la punct un sistem incoruptibil si care sa dainuie ani si ani.Stiu ca asa e in viata de zi cu zi a guvernului nostru dar....

Pacat de pasiunea care ne leaga si ca in loc sa evoluam......

De ce nu se plateste taxa pe doi ani la cn? pentru a asigura continuitatea si prosperitatea unui cn adevarat in care cei mai buni sa ne reprezinte la mondiale?
Mai mare rasul sa vina un pescar ca la pescuitul de placere la un cn.E anormal.....ne reprezinta la CM un bambinar.....
Mironov Ion Valentin
http://www.barcute-plantat.com
0726424099

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de gor965 »

Ion Mironov scrie:...cum se face ca toti astia care voteaza nu sunt in stare sa puna la punct un sistem incoruptibil si care sa dainuie ani si ani.........
Ptr. ca sunt mai multi decat unul singur care sa decida si ptr. ca voteaza pe banii lor de-acasa !
Ca sa ai un sistem bine pus la punct trebuie sa ai o structura de conducere, sa ai un organ care ia decizii si impune reguli...si sa le impuna pe banii lui ! Punct!
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de petre iulian »

"2. Datele de desfasurare ale competitiei sunt: prima mansa - etapa eliminatorie in perioada 25-28 mai 2017, iar a doua mansa – finala in perioada 15-18 iunie 2017. (s-a votat: 11 voturi DA, 1 vot NU, 7 voturi ABTINERE) "
-------

este clar ca o sa fie peste 25 loturi ( estimez in jur de 28-30 ) si-o sa se imparta in doua grupe mansa eliminatorie ( se trag la sorti grupele ) .
in concluzie eu cred ca o sa fie cam asa :

doua etape 14-15 loturi intr-o grupa si se califica 3 in finala
a doua data se pune la doua saptamani una de alta pt. ca nu pot arbitrii sa arbitreze cu o pauza de doar doua zile ... miercuri -duminica si iar miercuri duminica ....plus ca in doua zile nu se `spala total cu ce au nadit primii si pot influenta unele standuri .

cred ca datele o sa arate cam asa :
25-28 Mai- prima mansa de calificari cu grupa 1 (se pastraza data initiala )
8-11 Iunie -a doua mansa de calificari cu grupa 2 (se adauga in plus aceasta data )
22-25 Iunie - Finala (se muta cu o saptamana mai tarziu fata de data initiala )

problemele apar daca numarul loturilor este `impar...pt ca o sa fie o mansa de calificari cu un lot mai mult si alta problema este ca subsectoarele o sa fie la fel cu un lot mai mult pe un subsector :wink:


acum sa vorbim de bani :

daca s-a calculat ca 45.000 ajung pt o mansa de calificari (18 loturi) si o finala de 6 ...cred ca 70.000 lei (am calculat 28 loturi ) este suficient pt doua manse si finala si taxa nu mai are cum sa mai creasca .....si poate chiar ramane ceva pt lotul castigator ca ajutor pt CM :wink:

sunt pareri personale la ce am scris aici ca o sa se intample in urma voturilor ... personal eu cred in alt sistem :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de gor965 »

petre iulian scrie: problemele apar daca numarul loturilor este `impar...pt ca o sa fie o mansa de calificari cu un lot mai mult si alta problema este ca subsectoarele o sa fie la fel cu un lot mai mult pe un subsector :wink:
Daca numarul de loturi inscrise este impar, nu prea conteaza ca o sa ai o mansa cu un numar par de loturi si alta mansa cu un numar impar. Adevarata problema e la subsectoare si la grile ptr. ca n-o sa poti folosi aceeasi grila in ambele manse. A, si mai e o problema (destul de "ciudata", tinand cont ca e noua la nivel CIPS-FIPS) la configurarea clasamentului ptr. ca la numar impar, din cate am inteles eu, exista o echipa aflata in mijlocul sectorului care infulenteaza ambele clasamente din subsectoare. In subsectorul cu numere mai mici echipa respectiva participa in mod direct si isi ia numarul de puncte ptr. lotului ei in clasament, iar in subsectorul cu numere mai mari echipa respectiva participa cu rezultatul, influentand direct clasamentul (daca rezultatul ei e al 3-lea pe sectorul in cauza, nu se atribuie nimanui cele 3 puncte, clasamentul fiind 1-2-4-5-6-7-samd). Cele mai fericite variante de numar de loturi sunt cele divizibile cu 4 ...20, 24, 28, 32, 36 ...ptr. ca se sparg in manse cu numar par si se pot face usor si subsectoarele si clasamentul...in rest, la numar impar, e foarte mult de munca ... ptr. ca si daca nimeresti grila pe sistem CIPS, n-o sa va convina la un moment dat anumite standuri bagate in concurs, pot aparea invecinari si nici n-o sa fie numar suficiente de capete de sector ptr. fiecare lot in parte, caz in care, punctajul mediu per lot va fi cu zecimala, adica spre exemplu unele loturi vor avea o grila cu punctaj mediu de 7, altele de 8...si tot asa, numai "bucurii" de-astea aduce numarul impar. :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de Madalin Dirla »

Sunt cluburi care vor inscrie 2 loturi!!

Avatar utilizator
Just Fish
Mesaje: 303
Membru din: Lun Noi 05, 2012 18:17
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de Just Fish »

Cum ar fi Madaline !!
Anton Adrian
CCC Club Crap Corbu
Campion National 2017
Vicecampion Mondial 2017

Avatar utilizator
Bogdan Buzatu
Pescar de competitie
Mesaje: 280
Membru din: Mie Feb 28, 2007 11:25
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de Bogdan Buzatu »

Foarte urat din partea lor!!!
Bogdan Buzatu
C.S. OLTENIA FISHING
Nume utilizator schimbat din bogdan b.

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de Marian Constantin »

Bogdan Buzatu scrie:Foarte urat din partea lor!!!
Nu este chiar asa .. doar o problema va fi daca fac non-combat sau combat pentru avantajarea unui alt lot ..
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”