Discutii participare CN 2017

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lista inscrieri - Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Stefan B »

Dl Orhei,

Asa cum si-a dorit si AGVPS-ul sa atraga cat mai multe cluburi la aceasta competitie nationala, cu o taxa cat mai mica, iata a reusit, suntem in fata a peste 30 cluburi doritoare de participare.

Inainte de a achita taxa si clubul din care fac parte, in vederea participrii la CN-ul as dori sa-mi clarificati cateva aspecte importante din desfasurarea competitiei.

ATENTIE ...nu doresc sa platesc taxa dupa care sa se voteze, de un anumit nr de cluburi, restrans (ca DOAR ele au drept de vot, nu toti cei care au achitat taxa !!!! ) nu stiu ce schimbare si astfel sa mi se aduca la cunostinta ca vor fii "x " etape .....daca iti convine bine ...daca nu ....cereti banii inapoi !

In felul acesta ar fii un mare esec in atragerea cluburilor DEBUTANTE si ar aduce o imagine deloc placuta AGVPS-ului !

Astfel:

CATE ETAPE DE DESFASURARE A CN-ULUI se doresc ???? Si in ce perioada ? in conditiile participarii a peste 25 de cluburi ! Adica peste capacitatea unui sector de la Corbu !

De ce va intreb ? Avem servicii, trebuie sa ne programam CO-ul cu familia ....si ar trebui totusi sa existe o strategie de desfasurare a CN-ului !

In felul acesta, sa stim exact daca vom plati taxa sau nu ......? Va fii acest AGVPS popular, cu multe cluburi ?

Daca veti avea peste 2 etape (calificare si finala), respectiv si o semifinala, va dau un exemplu .... CLUBUL NOSTRU ...nu va participa !

Peste 25 de loturi, se pot face doua manse de calificare in Mai si finala in Iunie !

Astept un raspuns cat mai sincer din partea dumneavoastra, pentru a nu ne incurca unii pe altii !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de Vladut Mateianu »

Stefan, acelasi raspuns il astept si eu, cu toate ca il banuiesc..... Se va pastra exact programul afisat, chiar daca anumite cluburi fac presiuni sa fie cat mai multe etape, ca sa mai renunte dintre cluburile de "particulari", adica fara sanse ! :twisted: La momentul potrivit voi anunta si cine este in spatele acestor manevre de culise, momentan nu merita bagati in seama.Ii lasam sa macane si sa se agite pe la spate.

Eu sunt sigur ca nu vor fi 25 de loturi achitate, deci nu va mai fi nevoie ca prima etapa sa fie fractionata. Plus ca prevad mari surprize la loturile calificate ! :wink:

Dar sa asteptam si parerea altor cluburi, poate sunt mai multi care vor mai multe etape, doar vor vinde mai bine boiliesuri... :mrgreen:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Lista inscrieri - Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de oliviu orhei »

Stefan B scrie:Dl Orhei,

Asa cum si-a dorit si AGVPS-ul sa atraga cat mai multe cluburi la aceasta competitie nationala, cu o taxa cat mai mica, iata a reusit, suntem in fata a peste 30 cluburi doritoare de participare.

Inainte de a achita taxa si clubul din care fac parte, in vederea participrii la CN-ul as dori sa-mi clarificati cateva aspecte importante din desfasurarea competitiei.

ATENTIE ...nu doresc sa platesc taxa dupa care sa se voteze, de un anumit nr de cluburi, restrans (ca DOAR ele au drept de vot, nu toti cei care au achitat taxa !!!! ) nu stiu ce schimbare si astfel sa mi se aduca la cunostinta ca vor fii "x " etape .....daca iti convine bine ...daca nu ....cereti banii inapoi !

In felul acesta ar fii un mare esec in atragerea cluburilor DEBUTANTE si ar aduce o imagine deloc placuta AGVPS-ului !

Astfel:

CATE ETAPE DE DESFASURARE A CN-ULUI se doresc ???? Si in ce perioada ? in conditiile participarii a peste 25 de cluburi ! Adica peste capacitatea unui sector de la Corbu !

De ce va intreb ? Avem servicii, trebuie sa ne programam CO-ul cu familia ....si ar trebui totusi sa existe o strategie de desfasurare a CN-ului !

In felul acesta, sa stim exact daca vom plati taxa sau nu ......? Va fii acest AGVPS popular, cu multe cluburi ?

Daca veti avea peste 2 etape (calificare si finala), respectiv si o semifinala, va dau un exemplu .... CLUBUL NOSTRU ...nu va participa !

Peste 25 de loturi, se pot face doua manse de calificare in Mai si finala in Iunie !

Astept un raspuns cat mai sincer din partea dumneavoastra, pentru a nu ne incurca unii pe altii !

Referitor la intrebarile dumneavoastra va pot preciza urmatoarele:
A. La sedinta din data de 24.11.2016, la care au participat :
1. Clubul Sportiv APS – reprezentant George Tomescu
2. CS Senior Crap – imputernicit Dan Mitranescu
3. Asociatia CS WLC Carp Plus – reprezentant Dragos Sinca
4. Club Tomis Carp Constanta – imputernicit Nitu Teodor Stefan
5. Asociatia Club Sportiv Champions Carp Club – reprezentant Bogdan Dragan
6. A.V.P.S Vulturul (The One Team) – reprezentant Andrei Vladeanu
7. Clubul Sportiv Pelicanul– reprezentant Victor Oana
8. Asociatia Carping Club – imputernicitDaniel Ene
9. A.V.P.S Acvila –imputernicit George Galita
10. Asociatia Enjoy Fishing Club – Focsani –reprezentant Roman Raul
11. Club Crap Corbu –imputernicit Stefan Florentin Fasie
12. Energy Crap Brasov – reprezentant Valeriu Martoiu
13.A.V.P.S Diana – imputernicit Marian Constantin
14. Asociatia Kan-Vis (Ramnicu Valcea)– reprezentant Ionescu Andi
15. Clubul Green Lake – reprezentant George Alexandru
16. Abbara Carp Club – reprezentant Ali Motaz
17. Asociatia CS Friends Carp Team – imputernicit Garcea Karol Razvan
18. Oltenia Fishing – reprezentant Bogdan Buzatu
19. A.V.P.S Piatra Neamt – reprezentant Vlad Jegan
Au fost stabilite urmatoarele:
1. Competitia sportiva intitulata Campionatul AGVPS se va desfasura pe baza sportiva a Lacului Corbu. (ambele manse)
2. Datele de desfasurare ale competitiei sunt: prima mansa - etapa eliminatorie in perioada 25-28 mai 2017, iar a doua mansa – finala in perioada 15-18 iunie 2017. (s-a votat: 11 voturi DA, 1 vot NU, 7 voturi ABTINERE)
3. Plata care se considera avans, pentru participarea la campionatul AGVPS, se poate returna in termen de 7 zile de la inceperea perioadei oficiale a campionatului AGVPS. Perioada de incepere oficiala a campionatului AGVPS 2017, este declarata data de 1 martie 2017. (s-a votat: 19 voturi DA)
4. De la participarea a minim 12 cluburi, se vor face subsectoare pe fiecare sector in parte. In finala se califica primele 6 loturi din prima mansa – etapa eliminatorie. (s-a votat: 19 voturi DA)
5. Finala se va desfasura pe 3 sectoare, iar grila din finala va fi facuta cu cate un stand liber intre fiecare echipa participanta. (s-a votat 17 voturi DA si 2 voturi NU)
6. S-a facut propunerea ca arbitrul sef sa fie Dl. Gabi Calota. (s-a votat: 18 voturi DA si 1 vot ABŢINERE)
7. Numarul de arbitri necesar in prima mansa eliminatorie este 18, iar in finala este de 12. (s-a votat: 19 voturi DA)

B. Pana la aceasta data in urma acestei sedinte si a celor stabilite sau inscris (au anuntat intentia de participare) un numar mai mare de Cluburi si AVPS(AJVPS):
1. Conditile de participare si de defasurare nu pot fi modificate avand in vedere punctul 16 de la respectiva sedinta.
16. Decizile luate in aceasta sedinta nu se pot modifica decat cu acord in unanimitate a tuturor participantilor la aceasta sedinta.
2. Asociatile (Cluburile) care sau inscris au facut-o in baza celor stabilite in data de 24.11.2016. Anumite Cluburi sau infintat in baza celor stabilite si anuntate.
In cazul in care se modifica numarul de etape oricare dintre ele poate da in judecata AGVPS, aspect care nu se doreste.
3. La aceasta ora sunt:
- 5 - AVPS si Cluburi care au platit.
- 29 – Au intentia de a participa.
4. Din punctul meu de vedere pana pe data de 01.03.2017 data de achitare a CONTRIBUTIEI de participare vorbim de doua etape conform cu punctul 2 - Datele de desfasurare ale competitiei sunt: prima mansa - etapa eliminatorie in perioada 25-28 mai 2017, iar a doua mansa – finala in perioada 15-18 iunie 2017. (s-a votat: 11 voturi DA, 1 vot NU, 7 voturi ABTINERE)
5. In cazul in care se vor inscrie mai mult de 25 de participanti singurul aspect care se poate modifica este impartirea in doua etape a primei manse urmand ca primele trei din fiecate etapa sa mearga in finala.

Urmatoarea sedinta a Subcomisiei de Pescuit la Crap va fi pe data de 02.03.2017 – ordinea de zi urmand a o cumunica.


Presedinte Subcomisia de Pescuit la Crap
Oliviu Orhei

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lista inscrieri - Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Stefan B »

oliviu orhei scrie:

16. Decizile luate in aceasta sedinta nu se pot modifica decat cu acord in unanimitate a tuturor participantilor la aceasta sedinta.


4. Din punctul meu de vedere pana pe data de 01.03.2017 data de achitare a CONTRIBUTIEI de participare vorbim de doua etape conform cu punctul 2 - Datele de desfasurare ale competitiei sunt: prima mansa - etapa eliminatorie in perioada 25-28 mai 2017, iar a doua mansa – finala in perioada 15-18 iunie 2017. (s-a votat: 11 voturi DA, 1 vot NU, 7 voturi ABTINERE)
5. In cazul in care se vor inscrie mai mult de 25 de participanti singurul aspect care se poate modifica este impartirea in doua etape a primei manse urmand ca primele trei din fiecate etapa sa mearga in finala.

Presedinte Subcomisia de Pescuit la Crap
Oliviu Orhei
Multumesc pentru promptitudinea raspunsului, suntem intru totul de acord !

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de petre iulian »

o parere personala

peste 18 loturi nu poti face intr-o mansa ....

-cred ca o sa fie doua manse eliminatorii (2 grupe)si se califica primele 3 din fiecare grupa (se impart echipele in doua grupe la tragere la sort ) = adica o mansa de calificare de club + inca una in finala pt cine se califica

-ideal era sa fie doua manse eliminatorii din care ramaneau 6 echipe de mansa + o semifinala de 12 loturi +finala de 6 .... dar cresc costurie si sigur nu se vrea asta ....
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Daniel Ene
pescar de competitie
Mesaje: 1151
Membru din: Joi Noi 18, 2010 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de Daniel Ene »

petre iulian scrie:o parere personala

peste 18 loturi nu poti face intr-o mansa ....

-cred ca o sa fie doua manse eliminatorii (2 grupe)si se califica primele 3 din fiecare grupa (se impart echipele in doua grupe la tragere la sort ) = adica o mansa de calificare de club + inca una in finala pt cine se califica

-ideal era sa fie doua manse eliminatorii din care ramaneau 6 echipe de mansa + o semifinala de 12 loturi +finala de 6 .... dar cresc costurie si sigur nu se vrea asta ....
Finala nu trebuie neaparat sa fie cu 6 loturi. Pot intra in finala cate 4 sau cate 5 echipe calificate din fiecare grupa. Se poate discuta aceasta varianta la sedinta.
http://www.naviscarpo.ro
NAVIS CARPO - bait boats

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de Vladut Mateianu »

Navis Carpo scrie:
petre iulian scrie:o parere personala

peste 18 loturi nu poti face intr-o mansa ....

-cred ca o sa fie doua manse eliminatorii (2 grupe)si se califica primele 3 din fiecare grupa (se impart echipele in doua grupe la tragere la sort ) = adica o mansa de calificare de club + inca una in finala pt cine se califica

-ideal era sa fie doua manse eliminatorii din care ramaneau 6 echipe de mansa + o semifinala de 12 loturi +finala de 6 .... dar cresc costurie si sigur nu se vrea asta ....
Finala nu trebuie neaparat sa fie cu 6 loturi. Pot intra in finala cate 4 sau cate 5 echipe calificate din fiecare grupa. Se poate discuta aceasta varianta la sedinta.
Exclus. Noi platim taxa in baza unui anunt oficial. Cum a scris si presedintele Orhei, nu se va schimba nimic decat cu acordul tuturor. Iar noi nu vrem nicio schimbare, ne-am si luat concedii in perioadele respective.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de Vladut Mateianu »

petre iulian scrie:o parere personala

peste 18 loturi nu poti face intr-o mansa ....

-cred ca o sa fie doua manse eliminatorii (2 grupe)si se califica primele 3 din fiecare grupa (se impart echipele in doua grupe la tragere la sort ) = adica o mansa de calificare de club + inca una in finala pt cine se califica

-ideal era sa fie doua manse eliminatorii din care ramaneau 6 echipe de mansa + o semifinala de 12 loturi +finala de 6 .... dar cresc costurie si sigur nu se vrea asta ....
Un sector are 25 standuri. Nu 18. De ce nu poti face "peste 18" ? Sau te refereai la varsta de participare ? :D

Referitor la manse, am votat ceva. Te cred ca ai vrea sa vinzi cat mai multe bile si ca ai vrea 10 manse daca ar fi posibil, dar nu merge. Si oricum e greu sa vinzi ptr Corbu, cine stie balta stie ca merg cel mai bine bilele lui Dudi si Carpbait ! :wink: Verificat, nu povesti comerciale.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu. Pescuieste cu talent. :D Pardon, am uitat...si bilele lui Bogdan merg la Corbu.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Draguloiu
Mesaje: 658
Membru din: Lun Apr 29, 2013 17:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de Dan Draguloiu »

Şi eu care credeam ca 1016 fac legea la Corbu
danezu
Nume utilizator schimbat din drdan

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”