Discutii si impresii dupa primele 2 manse TURNEU AVP

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Discutii si impresii dupa primele 2 manse TURNEU AVP

Mesaj de oanavictor »

Andrei I scrie:Bulanul ... dar nu intra numai locul aici ...ci si vantul, presiunea atmosferica, canicula ...dar generic vorbind ... BULANUL.

Un alt sistem de calificari, pe loturi, cu 3 echipe de lot, pe 3 sectoare de balta, cu rocada locurilor intre manse e singura solutie pentru echilibrarea oricarei balti.
acest sistem a fost propus de mine in 2005 si a avut castig la vot desii dupa vot cei care au ales sistemul acesta au fost facuti de Mateianu drept incompetenti .
Sistemul a mers 4 ani cu rezultate bune ,iar anul acesta datorita multor cluburi care nu puteau strange 10 oameni pentru participare ,in urma votului presedintilor de club pentru a se stabili sistemul ,a rezultat acest sistem individual .
cei care au votat sistemul pe echipe
1 PELICANUL
2 ENERGY CARP
3 CARP ZONE
4 CARPING
5 PLANET

cei care au votat sistemul individual
1 CRAPU
2 AQUAMANIA
3 CLUBUL PESCARILOR
4 SENZOR
5 CRAP4EVER
6 OVIDIUS

Sper ca pentru anul viitor cluburile sa fie acelea care vor participa in echipe de 3 duo la fel cum se desfasoara competitia cips-fips,iar cei care refuza sa se inregimenteze in cluburi sa fie ignorati si sa le fie refuzata participarea .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chestionar calificari 2009

Mesaj de andrei vladeanu »

oana
si sistemu' inventat de tine propui sa se desfasoare tot pe darvari la anu'?
(asta e problema)
The One Team

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Chestionar calificari 2009

Mesaj de dan cotelici »

Orice reprezentativa nationala e formata din cei mai buni jucatori ai diferitelor cluburi.In cazul nostru , echipe de 2.
Din acest motiv Pescari4Ever nu va fi niciodata de acord cu sistemul pe loturi.
Ultima oară modificat Mar Iul 07, 2009 13:18 de către dan cotelici, modificat 1 dată în total.
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chestionar calificari 2009

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie:
Andrei I scrie: Sper ca pentru anul viitor cluburile sa fie acelea care vor participa in echipe de 3 duo la fel cum se desfasoara competitia cips-fips,iar cei care refuza sa se inregimenteze in cluburi sa fie ignorati si sa le fie refuzata participarea .
anul viitor Turneul se va desfasura la individual. concursuri atractive cu taxa si premii. asa e proiectu'!
va avea un regulament de organizare beton, iar lacurile si organizatorii vor fi mult mai atent alesi.
The One Team

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Chestionar calificari 2009

Mesaj de Andrei I »

andrei vladeanu scrie:
oanavictor scrie:
Andrei I scrie: Sper ca pentru anul viitor cluburile sa fie acelea care vor participa in echipe de 3 duo la fel cum se desfasoara competitia cips-fips,iar cei care refuza sa se inregimenteze in cluburi sa fie ignorati si sa le fie refuzata participarea .
anul viitor Turneul se va desfasura la individual. concursuri atractive cu taxa si premii. asa e proiectu'!

Atunci trebuie luat in calcul ca vor fi 120 de standuri nu 60 :D


Sau sa fie o taxa nesimtita care sa reduca numarul de participanti... la 10 eventual..sa se califice automat toti :D
Milionar excentric

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: Chestionar calificari 2009

Mesaj de victorash »

individual ...adica un pescar?..sau individual adica nu pe cluburi?
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Chestionar calificari 2009

Mesaj de dan cotelici »

NU FACEM MAI BINE O LICITATIE!
The second best is the first loser!

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Chestionar calificari 2009

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
anul viitor Turneul se va desfasura la individual. concursuri atractive cu taxa si premii. asa e proiectu'!
va avea un regulament de organizare beton, iar lacurile si organizatorii vor fi mult mai atent alesi.
TURNEUL AVENTURI LA PESCUIT -CAMPIONAT NATIONAL se poate desfasura cum va dori organizatorul si sponsorul competitiei .
LOTUL CARE VA REPREZENTA ROMANIA LA CAMPIONATUL MONDIAL VA TREBUI SA FIE ALES PE ACELASI PRINCIPIU DE DESFASURARE A COMPETITIEI PATRONATA DE CIPS-FIPS .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: Chestionar calificari 2009

Mesaj de victorash »

[quote="oanavictor
TURNEUL AVENTURI LA PESCUIT -CAMPIONAT NATIONAL .[/quote]


@victor oana, andrei vladeanu, cornel rosioru, sorin rudeanu, bogdan guguianu

aici am si eu o problema si nu am vrut sa o ridic pana acum ca sa nu mai pun alte paie pe foc la copacii arzand..
din cate tin eu minte F&H este sponsor( cel putin anul acesta) pentru CN in cota egala cu AVP...in mod normal in orice sintagma "turneul aventuri..".."mansa1 tavp..."...mansa 2 tavp..."...ar trebui inserat si F&H...altfel ar trebui sa consider ca imaginea F&H nu este in egala masura aceeasi cu AVP..in consecinta cineva o sa ma traga pe mine de maneca si nu vreau sa ajung la asta...
va rog sa-mi comunicati parerea dvs.
cu stima
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Chestionar calificari 2009

Mesaj de oanavictor »

victorash scrie:[quote="oanavictor
TURNEUL AVENTURI LA PESCUIT -CAMPIONAT NATIONAL .


@victor oana, andrei vladeanu, cornel rosioru, sorin rudeanu, bogdan guguianu

aici am si eu o problema si nu am vrut sa o ridic pana acum ca sa nu mai pun alte paie pe foc la copacii arzand..
din cate tin eu minte F&H este sponsor( cel putin anul acesta) pentru CN in cota egala cu AVP...in mod normal in orice sintagma "turneul aventuri..".."mansa1 tavp..."...mansa 2 tavp..."...ar trebui inserat si F&H...altfel ar trebui sa consider ca imaginea F&H nu este in egala masura aceeasi cu AVP..in consecinta cineva o sa ma traga pe mine de maneca si nu vreau sa ajung la asta...
va rog sa-mi comunicati parerea dvs.
cu stima[/quote]

Victorash ,stiu ca ai perfecta dreptate in ceea ce semnalizezi dar cred ca punctul tau de vedere corect si legal in acelasi timp ,vine un pic cam tarziu si anume dupa ce avp si reprezentantul ei [TATUCA ]Andrei Vladeanu a reusit sa acapareze acest brand .
Eu am incercat de mai multe ori normalizarea situatiei dar mi sa pus pumnul in gura, niciodata in relatarile lui Andrei Vladeanu nu a pomenit de existenta ca sponsor a f&h,el pomenind doar DE CE AVANTAJE MATERIALE au pescarii din partea trustului al carui reprezentant este .
Poate la anul sa se separe tavp de un alt turneu care sa aibe ca scop trimiterea unui lot puternic la CAMPIONATUL MONDIAL ,SI DE CE DE ACEST TURNEU SA NU SE OCUPE F&H :!: :?:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”