E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de SUD.

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de eugen dragnea »

Vasilica Baboieru scrie:Din cunostintele mele, cred ca asta este ocazia perfecta pentru a face calificari pentru CM cu un an înainte. Cat despre Africa o sa fie greu pentru oricine fiind vorba probabil de o suma cu multe zerouri.
Ai pus punctul pe "i" Babi...corect,sa fie asta inceputul normalitatii,dar sa se faca printr-un selectioner (un grup de selectioneri :idea: ) care formeaza un lot reprezentativ... fara sponsorei,fara pupincuristi de profesie si fara non-valori care au mai mult istoric in pescuit decat rezultate...un club de pescuit nu poate forma un lot fara sa faca diverse compromisuri deci nu va fi cel mai puternic lot posibil.
P.S:Absolut nici o decizie votata de majoritate nu trebuie sa se aplice fara semnatura alaturi de CNP al tuturor votantilor...asta asa, ca sa nu se mai schimbe regulile in timpul jocului dupa cum vrea cate unul sau altul in functie de cum o "gusta" pe la "ajvpseu"...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de Vladut Mateianu »

Multumesc Eugen. Asta era si ideea mea. Probabil ca nu am scris-o destul de explicit..
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de Florin Pata »

Vladut Mateianu scrie:
Florin Pata scrie:


Referitor la tot ce spui pe aici . Daca e vorba de o competitie NATIONALA oricine poate sa-si exprime opinia . Daca e vreo braila de a voastra pe persoane fizice stai linistit nimeni nu consuma cuvinte despre voi .
Nu stiu cine a auzit de tine ...,eu nu si nu mai restrange tu drepturile de a posta al membrilor forumului Crapmania . Eu pescuiesc de prin 1975...tu pe unde erai ?
Pescari si vechime cu rezultate nu inseamna neaparat cei care sunt cunoscuti de mass media de vreo 5 ani ci cu totul altii ! Prea multe ifose pentru unul care e in clubul Senzor versiunea "10000000000000000000000" . Pa !
PS - Mai pune si tu mana pe o carte de gramatica . Macar numele sefului tau sa-l scrii cu majuscule...se va bucura , nu numai la inceputul fiecarei propozitii . Sau macar Bucuresti din semnatura ! La Senzor nu e macar un test de absolvirea a 4 clase ?
Florin, te rog sa discutam la subiect, de multe ori esti obiectiv. Faptul ca pescuiesti din 75 nu iti da dreptul sa jignesti oameni. Cum, de altfel, o Dacia 1300 din 75 nu se poate compara cu un Bmw din 2015. Nici macar daca este scris cu litera mica. Sau cu literele inversate.

Ps. Consideri ca viitorul este unul votat pe fb, din spatele tastelor ?
Vladut , absolut fiecare dintre noi e mai mult sau mai putin subiectiv . Incerc sa fiu maxim de obiectiv . Eu pescuiesc si in 2018 cu multe satisfactii deci pot fi Mercedesul din 2018 :lol: . Deranjul meu a fost ca d-l din echipa Senzor pe care nu il cunosc face reguli pe forum ...cine are dreptul sa posteze si cine nu...si la modul arogant . Poate si eu contribui la bugetul echipei Senzor cumparand numai nada Senzor , indiferent de discutiile noastre din trecut .Si nu as cumpara o nada proasta decat daca as fi un pescar de 2 lei asa cum sugereaza d-l ...cum il cheama , cred ca mai am vreo 40 de kile de Planet 1016 . Atunci creati topicuri separate unde au acces numai...cine decideti voi . Poate eu prind mai multi pesti decat el , numai ca...inca nu particip la concursuri . Si DA nu particip la concursuri tot din cauza multor manareli ...pe care le stiu multi din fenomen .
Am mai spus , votul pe FB e o mare magarie iar pescuitul la crap in Romania in loc sa devina mai transparent devine mai opac .
Si asta pe banii pescarilor ! Iar vom ajunge in situatia in care unii decid , in speta manevrele AGVPS iar echipele vor face cheta publica pentru suport ! Cunosc din interiorul fenomenului multi care se dau mari pescari dar care sunt niste simpli pupincuristi ai unora care folosesc acest fenomen sa scoata cat mai multi bani .
Nu cred ca ne indreptam in directia corecta . Spor !

p.balan
CS SENZOR
Mesaje: 361
Membru din: Vin Ian 19, 2018 22:03
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de p.balan »

Florin Pata scrie:
daca ai ceva cu vladut mateianu,adreseazate strict lui si atat.....te rog frumos nu baga in discutie si lotul senzor care participa anul acesta....
referitor la discutie....sa stabilim de la inceput....nu iau apararea lui vladut mateianu....dar ,ce experienta ai tu sa intri in discutia asta ?
urmarind aceste discutii....nu am vazut sa aiba ceva de zis pescari cu vechime si rezultae...doar persoane de care aud pentru prima oara......
un sfat....intai acumulati rezulate si experienta si apoi dati-va cu parerea.[/quote]



Referitor la tot ce spui pe aici . Daca e vorba de o competitie NATIONALA oricine poate sa-si exprime opinia . Daca e vreo braila de a voastra pe persoane fizice stai linistit nimeni nu consuma cuvinte despre voi .
Nu stiu cine a auzit de tine ...,eu nu si nu mai restrange tu drepturile de a posta al membrilor forumului Crapmania . Eu pescuiesc de prin 1975...tu pe unde erai ?
Pescari si vechime cu rezultate nu inseamna neaparat cei care sunt cunoscuti de mass media de vreo 5 ani ci cu totul altii ! Prea multe ifose pentru unul care e in clubul Senzor versiunea "10000000000000000000000" . Pa !
PS - Mai pune si tu mana pe o carte de gramatica . Macar numele sefului tau sa-l scrii cu majuscule...se va bucura , nu numai la inceputul fiecarei propozitii . Sau macar Bucuresti din semnatura ! La Senzor nu e macar un test de absolvirea a 4 clase ?[/quote]
tipic romanesc......nesimtirea este pe primul loc

p.balan
CS SENZOR
Mesaje: 361
Membru din: Vin Ian 19, 2018 22:03
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de p.balan »

p.balan scrie:
Florin Pata scrie:
daca ai ceva cu vladut mateianu,adreseazate strict lui si atat.....te rog frumos nu baga in discutie si lotul senzor care participa anul acesta....
referitor la discutie....sa stabilim de la inceput....nu iau apararea lui vladut mateianu....dar ,ce experienta ai tu sa intri in discutia asta ?
urmarind aceste discutii....nu am vazut sa aiba ceva de zis pescari cu vechime si rezultae...doar persoane de care aud pentru prima oara......
un sfat....intai acumulati rezulate si experienta si apoi dati-va cu parerea.


Referitor la tot ce spui pe aici . Daca e vorba de o competitie NATIONALA oricine poate sa-si exprime opinia . Daca e vreo braila de a voastra pe persoane fizice stai linistit nimeni nu consuma cuvinte despre voi .
Nu stiu cine a auzit de tine ...,eu nu si nu mai restrange tu drepturile de a posta al membrilor forumului Crapmania . Eu pescuiesc de prin 1975...tu pe unde erai ?
Pescari si vechime cu rezultate nu inseamna neaparat cei care sunt cunoscuti de mass media de vreo 5 ani ci cu totul altii ! Prea multe ifose pentru unul care e in clubul Senzor versiunea "10000000000000000000000" . Pa !
PS - Mai pune si tu mana pe o carte de gramatica . Macar numele sefului tau sa-l scrii cu majuscule...se va bucura , nu numai la inceputul fiecarei propozitii . Sau macar Bucuresti din semnatura ! La Senzor nu e macar un test de absolvirea a 4 clase ?[/quote]
tipic romanesc......nesimtirea este pe primul loc[/quote]

p.balan
CS SENZOR
Mesaje: 361
Membru din: Vin Ian 19, 2018 22:03
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de p.balan »

Florin Pata scrie:
Vladut Mateianu scrie:
Florin Pata scrie:


Referitor la tot ce spui pe aici . Daca e vorba de o competitie NATIONALA oricine poate sa-si exprime opinia . Daca e vreo braila de a voastra pe persoane fizice stai linistit nimeni nu consuma cuvinte despre voi .
Nu stiu cine a auzit de tine ...,eu nu si nu mai restrange tu drepturile de a posta al membrilor forumului Crapmania . Eu pescuiesc de prin 1975...tu pe unde erai ?
Pescari si vechime cu rezultate nu inseamna neaparat cei care sunt cunoscuti de mass media de vreo 5 ani ci cu totul altii ! Prea multe ifose pentru unul care e in clubul Senzor versiunea "10000000000000000000000" . Pa !
PS - Mai pune si tu mana pe o carte de gramatica . Macar numele sefului tau sa-l scrii cu majuscule...se va bucura , nu numai la inceputul fiecarei propozitii . Sau macar Bucuresti din semnatura ! La Senzor nu e macar un test de absolvirea a 4 clase ?
Florin, te rog sa discutam la subiect, de multe ori esti obiectiv. Faptul ca pescuiesti din 75 nu iti da dreptul sa jignesti oameni. Cum, de altfel, o Dacia 1300 din 75 nu se poate compara cu un Bmw din 2015. Nici macar daca este scris cu litera mica. Sau cu literele inversate.

Ps. Consideri ca viitorul este unul votat pe fb, din spatele tastelor ?
Vladut , absolut fiecare dintre noi e mai mult sau mai putin subiectiv . Incerc sa fiu maxim de obiectiv . Eu pescuiesc si in 2018 cu multe satisfactii deci pot fi Mercedesul din 2018 :lol: . Deranjul meu a fost ca d-l din echipa Senzor pe care nu il cunosc face reguli pe forum ...cine are dreptul sa posteze si cine nu...si la modul arogant . Poate si eu contribui la bugetul echipei Senzor cumparand numai nada Senzor , indiferent de discutiile noastre din trecut .Si nu as cumpara o nada proasta decat daca as fi un pescar de 2 lei asa cum sugereaza d-l ...cum il cheama , cred ca mai am vreo 40 de kile de Planet 1016 . Atunci creati topicuri separate unde au acces numai...cine decideti voi . Poate eu prind mai multi pesti decat el , numai ca...inca nu particip la concursuri . Si DA nu particip la concursuri tot din cauza multor manareli ...pe care le stiu multi din fenomen .
Am mai spus , votul pe FB e o mare magarie iar pescuitul la crap in Romania in loc sa devina mai transparent devine mai opac .
Si asta pe banii pescarilor ! Iar vom ajunge in situatia in care unii decid , in speta manevrele AGVPS iar echipele vor face cheta publica pentru suport ! Cunosc din interiorul fenomenului multi care se dau mari pescari dar care sunt niste simpli pupincuristi ai unora care folosesc acest fenomen sa scoata cat mai multi bani .
Nu cred ca ne indreptam in directia corecta . Spor !
[color=/#B0000]tu chiar intreci orice limita a bunului simt....am zis ceva de tine? cu ce anume am fost arogant?[/color]

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de Florin Pata »

p.balan scrie:
p.balan scrie:
Florin Pata scrie:
tipic romanesc......nesimtirea este pe primul loc
Deci eu vorbesc despre tine cu Vladut cu d-l si tu ma faci nesimtit mai nimeni analfabet pe lume ?
Nu e vorba de tipic romanesc ...multi au bun simt vorbim doar de nesimtiti !

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de petre iulian »

p.balan scrie:
niku_doc scrie:
Vladut Mateianu scrie:Dragii mei, eu fata de
daca ai ceva cu vladut mateianu,adreseazate strict lui si atat.....te rog frumos nu baga in discutie si lotul senzor care participa anul acesta....
referitor la discutie....sa stabilim de la inceput....nu iau apararea lui vladut mateianu....dar ,ce experienta ai tu sa intri in discutia asta ?
urmarind aceste discutii....nu am vazut sa aiba ceva de zis pescari cu vechime si rezultae...doar persoane de care aud pentru prima oara......
un sfat....intai acumulati rezulate si experienta si apoi dati-va cu parerea.
.
.
Sunt curios daca sti cu cine discuti !
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de Vladut Mateianu »

Haideti va rog sa revenim la subiectul topicului.
In legatura cu votul, ne vom supune majoritatii. Cu toate ca nu inteleg multe, dar nu are rost sa mai discut.
Vom face tot posibilul sa ajungem in semifinale si apoi in finala. De acolo va fi doar un pas catre CM din Serbia si din Africa, 2 locuri unde am mai fost si sunt sigur ca am avea sanse mari la titlul de campioni mondiali.
Doar sa nu se suceasca treaba in functie de cine castiga cn anul acesta....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: E OFICIAL. Castigatoarea CN 2018 merge si in Africa de S

Mesaj de gabisandu »

Fiecare e liber sa voteze ce vrea. Corect!
Dar...mai corect ar fi fost ca votul sa se faca dupa o discutie in care toate problemele sunt luate in calcul. O dezbatere in care sa fie expuse mai ales problemele de ordin organizatoric. De acum faptul e consumat, se pare.
Si eu sunt tare curios cu ce fonduri va face deplasarea la mondiale lotul national.
Totodata, decalarea era benefica si intrarea in normalitate se facea usor.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”