Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
tlx
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Iul 24, 2010 9:35

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de tlx »

Si cu asta inchei aportul la acest topic: opinii pe tema prezentului topic pe carpforum.co.uk. Printre participantii la discutie se numara si Ken Townley & Brian Woolsey
(incepind cu postul cu numarul 32)

Avatar utilizator
BBadescu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Apr 18, 2012 12:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de BBadescu »

Si eu cred ca declaratia englezilor poate fi considerata, cel mult, drept lipsa de fairplay.

Lasand asta la o parte, nu pot sa nu ma intreb: cum dracu' se intampla doar la noi chestii d'astea? La campionatul national, ditamai scandalul, la cel mondial se pare ca incepe altul...
...cum se poate prinde pestele mic cu unelte mari...

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de Val »

tlx scrie:Si cu asta inchei aportul la acest topic: opinii pe tema prezentului topic pe carpforum.co.uk. Printre participantii la discutie se numara si Ken Townley & Brian Woolsey
(incepind cu postul cu numarul 32)
Excelent link-ul. Multumim.

claudiubv
Mesaje: 311
Membru din: Lun Iul 19, 2010 14:44

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de claudiubv »

Val scrie:Eu tot nu inteleg de ce luam foc asa . Imi pare un interviu OK - justifica esecul lor , dar nu acuza de furt pe nimeni . Poate de lipsa de fair -play , dar asta e opinia lui si trebuie luata ca atare , doar o opinie .
Mai mult , isi exprima aprecierea fata de organizare , cu vorbe foarte frumoase .
Cred ca asa cum spunea un pescar englez pe forumurile lor , vina este a pestilor din Corbu care nu au auzit de Mainline Cell :lol: :lol:
Si da este adevarat - africanii au avut mai multa orientare , avind o sponsorizare Dynamite Bait de 1.500 kg de nada , dupa primul antrenament , au trecut la bile romanesti .



Ce ie ok Val ?
Lukacs Claudiu


*** CAMPION NATIONAL 2012***
*** CAMPION MONDIAL 2012***
*** VICE CAMPION MONDIAL LA INDIVIDUAL 2012 ***
...ACS Carpteam Brașov...

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de miyagi »

Poate ca lotul României ar trebui să se dea jos de pe val :D
Urban culture.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de Val »

@Claudiu

e OK ....

Adica este un simplu interviu , in care omul ala isi expune niste idei . Nu e nimic oficial , nu exista contestatii scrise pe nicaieri , nu s-a facut plingere la Haga , nu sunt decit niste vorbe spuse de un cetatean britanic in presa lui de specialitate si preluate de catre un cotidian de mare tiraj . Dar sunt vorbe si atit .... Oricum nu ar putea fi nimic altceva .
Oricum daca citesti si ce spun englezii pe Forumurile lor , ideile astea sunt deja subiect de misto .
Asta spun - e OK .
De fapt cind ajungi in varf cum ati facut voi , asteptati-va si la cacaturi de astea . Leul britanic a mai rarit din par , dar cind vrea stie sa zgarie , macar sa isi justifice portia zilnica de hrana , care in cazul asta a fost de la Korda si Mainline . Iar hrana asta vinde bine de tot pe afara , deci trebuie gasita o explicatie , chiar asa subreda cum e asta .
Vii cu vii , mortii cu mortii ....asta este .

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de RSC »

...
Fişiere ataşate
12065811-representacion-3d-de-una-trompeta.jpg
12065811-representacion-3d-de-una-trompeta.jpg (12.35 KiB) Vizualizat de 996 ori
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de RSC »

Asa cum stirea a fost prezentata acum cateva minute la PRO TV tot asa a fost preluata de toata presa internationala: adica romanii au trisat la CM....chiar daca pe forumurile de specialitate cunoscatorii spun altceva...Una e ca informatia adevarata sa ajunga la doar cateva sute sau mii de oameni (pescari) pe forum iar cea deformata la publicul larg, prin ziare/tv, care e de ordinul multor milioane in Europa...Indiferent ce spun cativa pe aici, imaginea Romaniei si a romanului a fost afectata datorita unui/unor..."suflatori".
"Keep it simple!"

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de Val »

@Olandezul zburator

eu vad ca insisti si nu stiu de ce numai tu te sensibilezi pe chestia asta. Ne vede Europa , striga lumea , ne-am facut de rahat , toata lumea este oripilata , sute de mii de europeni au aflat o mizerie , o alta tziganie made in Romania , samd , samd . Sincer cred ca iti place toata valva asta artificiala .
Ti-am mai zis tu acolo , noi aici .
Mie unul mi se rupe de ce zice Europa in chestia asta si nu numai .

Vezi ca esti in sevraj :lol: Mergi la un CoffeShop
Fişiere ataşate
coffee shop.jpg
coffee shop.jpg (119.05 KiB) Vizualizat de 960 ori

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de gabi1 »

:shock: :roll: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”