Crapmania.ro • Vezi subiect - GALERIE FOTO MANSA 2 CAMPIONAT AGVPS 2018

Ne aliniem la GDPR!

Vă aducem la cunoștință că www.crapmania.ro utilizează fișiere de tip cookie și alte tehnici similare pentru a asigura funcționarea site-ului și protejarea datelor dvs., pentru a vă oferi o experiență cat mai placută și personalizată, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul într-un mod anonim.

Le oferim partenerilor noștri de rețele sociale, de publicitate și de analiză a traficului informații cu privire la modul in care folosiți site-ul nostru prin intermediul cookie-urilor pe care ei le pot seta.

Înainte de a continua navigarea pe www.crapmania.ro, vă rugăm să citiți și să întelegeți conținutul Politicii de utilizare cookie și al Politicii de confidențialitate.

Prin continuarea navigării și utilizarea serviciilor noastre, vă exprimați acordul cu privire la Politica de utilizare cookie și la Politica de confidențialitate.

Ultima modificare: 29.05.2018
Crapmania.ro

Acum este Mar Sep 18, 2018 6:12 pm

Ora este UTC + 2 [ DST ]

King Fish Dan Mitranescu

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 61 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: Vin Iun 01, 2018 10:39 am 
Neconectat

Florin Pata scrie:
Domnu' sfatuitor in arta fotografica ! Nu sunt poze de peisagistica ! Focusul e pe pescar ...nu pe orizont . Dupa sfatul tau ar iesi pescarul si pontonul "strambe" . Sau vrei ca pescarul sa arate in poza ca Michael Jacksonb . In plus malul departat nu e drept , distanta intre maluri nu e constanta . Pozele sunt corect facute . Spor !

Esti sigur ca stii ce spui ? Ai idee ce inseamna o fotografie corecta : compozitie, expunere, incadrare, focus ? Ca in orice domeniu, o fotografie corecta (tu ai afirmat ca sunt corecte) trebuie sa respecte niste primcipii de baza, printre care si linia orizontului. Stiu...o sa imi spui ca suntem la pescuit. Limba romana respecta o gramatica obligatorie indiferent ca esti scriitor de romane sau un simplu vanzator la butic.

Spui ca focusul este pe pescar. Stii sa imi definesti termenul de "focus" ?! In ultimele poze, focusul este pe stuf, nu pe pescar.

Sus

MesajScris: Vin Iun 01, 2018 11:06 am 
Neconectat

Puncte: 0
Salut, cer scuze de deranj, EDI nu cred ca a afirmat vreodata ca ar fi fotograf profesionist cum probabil aveai asteptarile astea, e un simplu om care face niste poze ca noi cei de acasa sa avem CE vedea.
Nu cred ca are vreo relevanta ca nu e in focus, ca nu a prins nu stiu CE cadru, astea sunt chestii care doar un fotograf profesionist le-ar intelege si critica.
Din punctul meu de vedere: bravo EDI pentru CE faci si iti multumim.

Sus

MesajScris: Vin Iun 01, 2018 12:24 pm 
Neconectat

In primul meu post, am facut doar o recmandare catre Edi. Nu a fost o critica. Consider ca o recomandare este bine venita, pentru cine doreste sa performeze.

Al doilea post a fost o consecinta a comentariului lui Florin, care sustine ca fotografiile sunt corect facute. Ei bine, nu sunt corect. "Este multi pesti in lac" este gresit. "Sunt mult pesti in lac" este corect. Din ambele fraze se intelege perfect, doar ca una este gresita si alta este corecta.

Felicitari Edi pt initiativa si imi cer scuze daca s-a interpretat eronat recomandarea mea.

Sus

MesajScris: Vin Iun 01, 2018 2:42 pm 
Neconectat

marius_alexe scrie:
In primul meu post, am facut doar o recmandare catre Edi. Nu a fost o critica. Consider ca o recomandare este bine venita, pentru cine doreste sa performeze.

Al doilea post a fost o consecinta a comentariului lui Florin, care sustine ca fotografiile sunt corect facute. Ei bine, nu sunt corect. "Este multi pesti in lac" este gresit. "Sunt mult pesti in lac" este corect. Din ambele fraze se intelege perfect, doar ca una este gresita si alta este corecta.

Felicitari Edi pt initiativa si imi cer scuze daca s-a interpretat eronat recomandarea mea.

"Sunt mult(i) pesti in lac? care varianta este corecta, m-ai ametit si pe mine.

BRAVO EDI! GO FOR IT! NU conteaza ca sunt strambe, important este ca ne delectam ochii!! De apreciat!!! Dai bataie pune cu miile!!!!! Sa vedem cum altii dau elicopter cu saculet pe el :d .

Sus

MesajScris: Vin Iun 01, 2018 3:06 pm 
Neconectat

marius_alexe scrie:
Florin Pata scrie:
Domnu' sfatuitor in arta fotografica ! Nu sunt poze de peisagistica ! Focusul e pe pescar ...nu pe orizont . Dupa sfatul tau ar iesi pescarul si pontonul "strambe" . Sau vrei ca pescarul sa arate in poza ca Michael Jacksonb . In plus malul departat nu e drept , distanta intre maluri nu e constanta . Pozele sunt corect facute . Spor !

Esti sigur ca stii ce spui ? Ai idee ce inseamna o fotografie corecta : compozitie, expunere, incadrare, focus ? Ca in orice domeniu, o fotografie corecta (tu ai afirmat ca sunt corecte) trebuie sa respecte niste primcipii de baza, printre care si linia orizontului. Stiu...o sa imi spui ca suntem la pescuit. Limba romana respecta o gramatica obligatorie indiferent ca esti scriitor de romane sau un simplu vanzator la butic.

Spui ca focusul este pe pescar. Stii sa imi definesti termenul de "focus" ?! In ultimele poze, focusul este pe stuf, nu pe pescar.

Eu sunt sigur de tot ce spun ! Nu am afirmat ca sunt fotografii am spus poze iar unul din domeniu intelege diferenta .
Daca erai un mare priceput il sfatuiai sa lucreze mai mult la unghiuri .
Am afirmat ca sunt facute corect in sensul ca pescarii apar in pozitii naturale iar daca ar fi aliniat aparatul la linia orizontului pescarii ar fi aparut in pozitii nenaturale .
Ma bucura intotdeauna cand gasesc un mare iubitor de gramatica . Numai ca atunci cand te bagi intr-o discutie sa dai sfaturi , e bine sa stapanesti subiectul . "Pozele sunt corect facute sau...facute corect !" . Foarte corect gramatical . "Pozele" sunt in perfect acord cu "sunt facute" . Cum sunt facute pozele = CORECT !
Probabil tu un "universitar" ai fi folosit "Pozele sunt corecte :lol: facute" - vai , vai , vai !
Nu exista "primcipii" ci doar principii :lol: !
Vaiiii , vaiiii , vaiiii ce ustura ochii gramatica ""Sunt mult pesti in lac" este corect" :lol:
"Sunt mult pescari" care se baga intr-un domeniu unde sunt... in eroare totala :lol: !

Ultima oară modificat de Florin Pata pe Vin Iun 01, 2018 3:16 pm, modificat de 4 ori în total.

Sus

MesajScris: Vin Iun 01, 2018 3:11 pm 
Neconectat

marius_alexe scrie:

:lol:

Multumim Edi pentru poze ! Si comentariile ajuta la perfectionare , ai tot timpul !

Sus

MesajScris: Vin Iun 01, 2018 3:44 pm 
Neconectat
CS SENZOR

marius_alexe scrie:

Tipic romanesc. La fotbal, curve si politica se pricep toti..mai nou vad ca si la foto. Ptr sugestii si reclamatii avem varianta PM. Mult mai elegant si civilizat. Chiar si ptr fotograf..

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Sus

MesajScris: Vin Iun 01, 2018 4:07 pm 
Neconectat
Veteran

Citat:
Probabil tu un "universitar" ai fi folosit "Pozele sunt corecte :lol: facute" - vai , vai , vai !

Gramatica, ca "gramatika",uzanţele ne ocupă tot timpul... :wink:

Sus

MesajScris: Vin Iun 01, 2018 4:59 pm 
Neconectat

Florin, imi cer scuze daca am fost gresit inteles. Referitor la "erorile gramaticale" cred ca se intelge din modul in care scriu ca acelea au fost erori generate de scrisul de pe telefon.

Vladut, am retinut solicitarea ta si voi tine cont de ea pe viitor.

Succes, Edi !

Sus

MesajScris: Vin Iun 01, 2018 7:21 pm 
Neconectat

Vladut dar nu ne spui si noua de ce nu este Gor la Corbu.Nu cred ca e la alt concurs.

Sus

WLC Carp
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 61 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]