Hobaia 09.06.2009

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Hobaia 09.06.2009

Mesaj de cornelserbu »

astazi am fost impreuna cu maestrul rosioru la hobaia sa vedem posibila amplasare a standurilor pentru calificari.

pentru prima data am vazut mai mult de o treime din balta si am ramas impresionat...in partea dinspre padure sunt niste locuri de vis unde linistea si natura salbatica sunt la ele acasa...se aud doar triluri de pasarele si valtori pe care le fac crapii in apropierea malului...asa ceva n-am mai vazut decat in delta in anumite locuri...

am vorbit putin si cu dan pasat pe care l-am vazut entuziast si preocupat de felul cum se simt pescarii pe balta, iar drumul, mai nou, pietruit arata interesul pe care si-l dau patronul si administratorul, care au spus ca in curand pregatesc o surpriza pentru pescari...si, sa nu spuneti la nimeni, dar e vorba de locuri bine delimitate la o distanta de cel putin 60 m unul de altul umbrite de niste umbrele enorme care incearca sa faca umbra pana ce salciile plantate de curand, le vor lua locul.

ce sa mai spun ?...mai bine duceti-va sa vedeti !!!
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
laurentiu sarghie
Mesaje: 362
Membru din: Lun Iun 08, 2009 6:52

Re: Hobaia 09.06.2009

Mesaj de laurentiu sarghie »

Buna seara,

Shi aveti cumva idee si cand vor fi instalate aceste umbrele? Cumva pana in mansa de calificare? Ar fi extraordinar.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Hobaia 09.06.2009

Mesaj de cornelserbu »

standurile se vor afla numai pe malul de la cabana, iar numerotarea va incepe cu A1 exact in locul vechiului A1 (pentru cine cunoaste balta)

sectorul C se va termina cca 100 m dupa fostul C8 unde a fost descalificat firimita

intre standuri distanta variaza intre 40 si 90 m, iar acolo unde este intre 40 si 50 m standurile au o orientare diferita.

distanta intre sectoare este cam de 150 m

@ laurentiu sarghie

nu cred !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Hobaia 09.06.2009

Mesaj de Gabi Tomulescu »

sincer nu inteleg de ce ati ales varianta cu toate sectoarele pe acelasi mal pentru ca sectorul de mijloc v-a fi 100 % compromis...IN toate concursurule desfasurate pe Hobaia sectorul B a fost cel mai slab...acu l-ati mai pus si la mijloc...daca sectoarele ar fi fost asa: un sector vis-a-vis de cabana in oala...un sector pe malul cu cabana intre A3 si B7 si un sector pe malul opus cabanei ( unde au fost C-urile la calificarile din 2006)....ar fi fost cel mai echilibrat mod de impartire a zonelor de pescuit. Mai bine ganditi-va acum la eventualele urmari decat sa spuneti dup'aia ..."poate daca am fi facut asa ar fi fost mai bine"
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”