HOBAIA 18 IUNIE 2009 PRIMA MANSA DIN CADRUL ETAPEI I A TAVP

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: HOBAIA 18 IUNIE 2009 PRIMA MANSA DIN CADRUL ETAPEI I A TAVP

Mesaj de marin laurentiu »

[/quote]
@Marian Laurentiu participarea nu este obligatorie .[/quote]

nici sa respiri nu e obligatoriu :wink: ...

relax man,era doar un spirit de gluma,vroiam sa-l sicanez un pic pe nea cornel,omu' da bine din cortex si ma mai mangaie un pic pe neuron...un raspuns inteligent si un umor fin da bine intotdeauna printre atata incrancenare si...balacareala de mahala.
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: HOBAIA 18 IUNIE 2009 PRIMA MANSA DIN CADRUL ETAPEI I A TAVP

Mesaj de Zarguzon Adi »

[quote="marin laurentiu"][/quote]
@Marian Laurentiu participarea nu este obligatorie .[/quote]

nici sa respiri nu e obligatoriu :wink: ...

Nu.Dar e necesar sa participi la campionat.
Ultima oară modificat Joi Iun 11, 2009 0:56 de către Zarguzon Adi, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HOBAIA 18 IUNIE 2009 PRIMA MANSA DIN CADRUL ETAPEI I A TAVP

Mesaj de cornelserbu »

@ vladut

pai regulamentul se respecta intocmai... a fost citit aprobat si inca o data, se va respecta exact...

daca toata lumea avea timp sa-l citeasca, discutiile astea puerile, probabil ca n-ar mai fi existat...si daca-mi aduc bine aminte, a fost aprobat si de reprezentantul clubului senior crap

daca dansul a semnat fara a avea investitura din partea clubului...imi pare rau, dar.......

oricum, toate remarcile sunt tardive atata timp cat sunt in afara regulamentului campionatului national nu mondial...acolo sunt alte reguli aprobate de altii si bine-nteles ca vor fi respectate si de ai nostri

putem face totusi un rabat de la regulament si anume, pentru ca acesta nu prevede purtarea obligatorie a vestelor, ii vom ruga pe concurenti sa poarte tot timpul asupra lor "biroul populatiei" pentru a putea fi recunoscuti de arbitrii in orice moment :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HOBAIA 18 IUNIE 2009 PRIMA MANSA DIN CADRUL ETAPEI I A TAVP

Mesaj de cornelserbu »

si o parere personala...vestele alea sunt total demodate...si la olimpiada si la campionate europene sau mondiale, mai nou, la toate samiturile, lumea buna poarta ecusoane care dau mai bine si din punct de vedere estetic, cat si informativ, dar asta-i problema cips-ului :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: HOBAIA 18 IUNIE 2009 PRIMA MANSA DIN CADRUL ETAPEI I A TAVP

Mesaj de Vali Vesa »

@Cornel,

Stabiliti fratilor ce facem cu masinile. Dupa ce tu spui ca e voie sa ai echipament in masina, uite urmatorul citat (nu de alta, dar sa stiu daca imi mai aduc un cort, vreo 2-3 dulapuri si niste rafturi din camara :evil: ):

quote

8x8=64m cam cat are un apartament cu 2 camere unde ai bucatarie , baie , sufragerie si dormitor si poti sa-ti tii toate lucrurile inclusiv sculele de pescuit si sa traiesti o viata iar altii nu au cum sa stea 72 ore.Arbitrii vor arbitra conform regulamentului afisat.

unquote

Pai cum e...??? O sa ne certam iar vreo 2-3 ore la tragerea la sorti???

Si e valabil si pentru organizatorii de la Darvari !
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: HOBAIA 18 IUNIE 2009 PRIMA MANSA DIN CADRUL ETAPEI I A TAVP

Mesaj de cornel rosioru »

Dupa parerea mea masinile nu ar trebui sa faca parte din stand.
Aduceti-va aminte ce nebunie a fost acum 2 ani.
Fiecare a interpretat aceasta regula cum i-a venit mai bine.
O jumatate de zi am trecut din stand in stand sa aranjez masini. Si tot au iesit discutii, pentru ca unele locuri nu permiteau acest lucru.
Imi amintesc de o discutie contractorie cu Nitu. Sustinea ca, coechipierul lei nu poate dormi in cort. Fapt pt. care masina trebuie tinuta in laterala standului cit mai aproape de apa pt. a se odihni omul, dar sa fie si aproape de lansete.

Vesta este obligatorie. In Africa la 39 de grade toata lumea purta vesta.
In Serbia intr-o dimineata friguroasa si ploioasa Vladeanu a imbracat o bluza mai groasa peste vesta.
Imediat arbitrul la atentionat sa o puna deasupra daca nu vrea sa fie penalizat.
Sunt necesare veste dinstinctive pt. fiecare sector (culori diferite), iar rezervele sa poarte vesta de o alta culoare.
Sper ca nu trebuie sa mai explic de ce.

Va reamintesc ca este un CN si trebuie tratat ca atare.
Facem comisii, modificam regulamente, simulam situatii dar nu respectam regulile elementare. De aici pleaca totul.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: HOBAIA 18 IUNIE 2009 PRIMA MANSA DIN CADRUL ETAPEI I A TAVP

Mesaj de Cristi Y »

cornelserbu scrie:si o parere personala...vestele alea sunt total demodate...si la olimpiada si la campionate europene sau mondiale, mai nou, la toate samiturile, lumea buna poarta ecusoane care dau mai bine si din punct de vedere estetic, cat si informativ, dar asta-i problema cips-ului :D

ce tare sa-l vezi pe Banel Nicolita pe teren la camasa cu butoni si cu ecuson in piept :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: HOBAIA 18 IUNIE 2009 PRIMA MANSA DIN CADRUL ETAPEI I A TAVP

Mesaj de cornel rosioru »

cornel rosioru scrie:Dupa parerea mea masinile nu ar trebui sa faca parte din stand.
Aduceti-va aminte ce nebunie a fost acum 2 ani.
Fiecare a interpretat aceasta regula cum i-a venit mai bine.
O jumatate de zi am trecut din stand in stand sa aranjez masini. Si tot au iesit discutii, pentru ca unele locuri nu permiteau acest lucru.
Imi amintesc de o discutie contractorie cu Nitu. Sustinea ca, coechipierul lei nu poate dormi in cort. Fapt pt. care masina trebuie tinuta in laterala standului cit mai aproape de apa pt. a se odihni omul, dar sa fie si aproape de lansete.

Vesta este obligatorie. In Africa la 39 de grade toata lumea purta vesta.
In Serbia intr-o dimineata friguroasa si ploioasa Vladeanu a imbracat o bluza mai groasa peste vesta.
Imediat arbitrul la atentionat sa o puna deasupra daca nu vrea sa fie penalizat.
Sunt necesare veste dinstinctive pt. fiecare sector (culori diferite), iar rezervele sa poarte vesta de o alta culoare.
Sper ca nu trebuie sa mai explic de ce.

Va reamintesc ca este un CN si trebuie tratat ca atare.
Facem comisii, modificam regulamente, simulam situatii dar nu respectam regulile elementare. De aici pleaca totul.
Am dat exemplul cu veste de alta culoare la rezerve pt. a explica importanta lor.
Am facut precizarea pt. ca sigur se gasea unul care gasea un motiv de discutie.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HOBAIA 18 IUNIE 2009 PRIMA MANSA DIN CADRUL ETAPEI I A TAVP

Mesaj de cornelserbu »

@ cristi y

o fi tare, dar nu e nevoie...pe banel il cunosc toti arbitri, ca sa nu mai spun ca intr-un stand de 8 pe 8 e greu sa alergi cat alearga banel, asa ca un ecuson nu te deranjaza mai mult decat tampenia aia de vesta...ca sa nu-ti mai spun ca banel apare pe teren in echipamentul stelei fara nicio vesta pe deasupra :lol:

un exemplu gandit bine... :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: HOBAIA 18 IUNIE 2009 PRIMA MANSA DIN CADRUL ETAPEI I A TAVP

Mesaj de cornel rosioru »

Da, dar scrie pe tricou Banel sa nu-si uite numele :lol:

Dar sa nu uitam de unde am plecat, ce zici de veste si masini?
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”