In att Dl Orhei

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

In att Dl Orhei

Mesaj de Alexandru Mihai »

Dl Orhei,

Prin prezenta va solicit ca după încheierea CN 2017 sa organizați o întâlnire cu președinții de cluburi in care sa formați un Comitet de maxim 5 persoane care sa elaboreze un regulament de participare la CN.

Acest regulament sa fie strict si la obiect si pe care toți președinții sa îl ia la cunoștința si sa îl semneze, aceste reguli pot fi modificate doar in caz de urgentă si doar de către cei 5 membri, cu condiția ca modificările sa între in vigoare in anul competițional urmator.

Ps: am sa încep sa schițeze acest regulament si am sa vi-L pun la dispoziție ca sa va ușurez munca.

Ne-am cam saturat de circ la fiecare ședința la care participam, consider ca elaborarea unui regulament si respectarea lui va fi de bun augur pentru toate cluburile.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
Daniel Ene
pescar de competitie
Mesaje: 1151
Membru din: Joi Noi 18, 2010 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: In att Dl Orhei

Mesaj de Daniel Ene »

Exista deja Comisia de pescuit Sportiv si competitii in cadrul AGVPS si are un regulament de organizare si functionare de 5 pagini.
http://www.naviscarpo.ro
NAVIS CARPO - bait boats

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: In att Dl Orhei

Mesaj de Vladut Mateianu »

Da, si maine are sedinta la Agvps ! Poate te duci pe acolo Max si propui direct Comisiei !

Regulamentul de care vorbesti nu are nevoie de redactor,el exista. Calitatea umana lasa de dorit... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: In att Dl Orhei

Mesaj de oliviu orhei »

Vladut Mateianu scrie:Da, si maine are sedinta la Agvps ! Poate te duci pe acolo Max si propui direct Comisiei !

Regulamentul de care vorbesti nu are nevoie de redactor,el exista. Calitatea umana lasa de dorit... :wink:
Ai foarte mare dreptate .

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: In att Dl Orhei

Mesaj de Dan Mitranescu »

Maxx are dreptate. Am vrut sa spun si eu asta de ceva timp.

Populatia nu voteaza legi. Ca se alege praful.
Populatia voteaza un "guvernul". Adica un juriu. Juriul voteaza reguli.

O idee :
Primele 10 cluburi clasate in CN au dreptul sa faca o propunere pentru un membru al juriului.
Din cele 10 propuneri se aleg 5 prin votul tuturor cluburilor participante la un CN.
Cei 5 fac legea.
Daca nu sunt buni, se aleg altii in anul urmator.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: In att Dl Orhei

Mesaj de Lucian SV »

Dan Mitranescu scrie:Maxx are dreptate. Am vrut sa spun si eu asta de ceva timp.

Populatia nu voteaza legi. Ca se alege praful.
Populatia voteaza un "guvernul". Adica un juriu. Juriul voteaza reguli.

O idee :
Primele 10 cluburi clasate in CN au dreptul sa faca o propunere pentru un membru al juriului.
Din cele 10 propuneri se aleg 5 prin votul tuturor cluburilor participante la un CN.
Cei 5 fac legea.
Daca nu sunt buni, se aleg altii in anul urmator.
Trebuie să recunosc că ne-ai lipsit ieri! Vezi mai bine că n-am mulinete! :lol:

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: In att Dl Orhei

Mesaj de Zarguzon Adi »

Dan Mitranescu scrie:Maxx are dreptate. Am vrut sa spun si eu asta de ceva timp.

Populatia nu voteaza legi. Ca se alege praful.
Populatia voteaza un "guvernul". Adica un juriu. Juriul voteaza reguli.

O idee :
Primele 10 cluburi clasate in CN au dreptul sa faca o propunere pentru un membru al juriului.
Din cele 10 propuneri se aleg 5 prin votul tuturor cluburilor participante la un CN.
Cei 5 fac legea.
Daca nu sunt buni, se aleg altii in anul urmator.

In Elvetia populatia voteaza prin referendum legile propuse de guvern si este una din cele mai dezvoltate tari din lume.Mai concret populatia hotaraste singura prin referendum cum se cheltuiesc banii din taxe si impozite.Pe banii mei nu face nimeni legea.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: In att Dl Orhei

Mesaj de Dan Mitranescu »

Zarguzon Adi scrie: In Elvetia populatia voteaza prin referendum legile propuse de guvern si este una din cele mai dezvoltate tari din lume.Mai concret populatia hotaraste singura prin referendum cum se cheltuiesc banii din taxe si impozite.Pe banii mei nu face nimeni legea.
Alt exemplu mai ai ?
Iti dau eu zeci de exemple, care includ si cele mai mari puteri economice ale lumii, in care situatia sta exact invers.

Pe banii tai ? ( la modul general vorbind )
Cati bani ai bagat in CN pana acum ?
Eu am bagat cateva zeci de mii, ca aceasta competitie sa ajunga aici.
Pai daca se voteaza pe criterii "cine plateste", sa se ia in calcul si cat a platit.
Nu platesti un CN, faci pipi pe el si pe toti care vor seriozitate dovedita in ani de zile, dupa care dispari fericit ca ai vazut cum este "pe CN".
Stii multe cazuri si tu .

Crezi ca este normal ce se intampla. Iti place haosul actual?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: In att Dl Orhei

Mesaj de Dan Mitranescu »

La CIPS FIPS de cate ori a fost chemata Romania sa voteze regulamentul de desfasurare al CM ? :!:

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: In att Dl Orhei

Mesaj de Lucian SV »

Dan Mitranescu scrie:La CIPS FIPS de cate ori a fost chemata Romania sa voteze regulamentul de desfasurare al CM ? :!:
Păi tocmai despre asta e vorba. Trebuie făcut un regulament de organizare şi desfăşurare care să acopere diverse situaţii, dar esenţa lui trebuie să ducă la stabilirea unei campioane de necontestat, adică o finală de 6. Când te înscrii ştii de la bun început la ce te angajezi. Anul ăsta cei care nu au fost în noiembrie 2016 s-au înscris pe ceea ce aţi stabilit voi, fără să comenteze. E bun, e rău, rămâne de văzut. Însă de la an la an cred că s-a acumulat destulă experienţă şi poate fi elaborat un asemenea document. Pe de o parte nu-mi pare rău că am fost la şedinţă, aşa un spectacol mai rar, dar pe de altă parte multe discuţii puteau fi evitate. Odată intrat în vigoare un asemenea document ne-ar scuti de şedinţe şi polemici inutile. votezi pe net doar data de desfăşurare şi locaţia. :wink:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”