INTALNIRE "MOMENT 0"

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de oanavictor »

in romania sa trecut demult de proverbul'' sa moara capra vecinului ''..........acum e de actualitate ''sa moara vecinul ca sa pot sa-i iau capra si tot ce mai are ''!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de RSC »

Daniela scrie:Multumesc! Ne-am cunoscut cumva? Pe multi dintre forumisti ii stiu dar RSC nu-mi spune nimic.
Cum poti sa spui ca RSC nu-ti spune nimic: sunt singurul care dialogheaza cu tine?? :D

Nu, nu ne cunoastem, dar urmeaza...cand o sa mai creasca crapii din lac si cand o sa implementam conceptul "Beach, Clubbing & Fishing" :D
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de gor965 »

Am si eu o nelamurire (de fapt mai multe) dupa cele auzite aseara la PvTv ...daca se face Uniunea asta, ce se intampla mai departe cu APCR si Liga ?...mai au vre-un rost ? Cei aflati acum la conducerea acestor asociatii considera ca mai e oportuna mentinerea lor in viata, in paralel cu Uniunea ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de barbumarius »

gor965 scrie:Am si eu o nelamurire (de fapt mai multe) dupa cele auzite aseara la PvTv ...daca se face Uniunea asta, ce se intampla mai departe cu APCR si Liga ?...mai au vre-un rost ? Cei aflati acum la conducerea acestor asociatii considera ca mai e oportuna mentinerea lor in viata, in paralel cu Uniunea ?

Parerea mea este ca o sa dispara pt. ca nu cred ca e legal sa faci parte din 2 asociatii in acelasi timp.

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de Genes Florin »

legal poti face parte din 100asociatii.
nu cred ca este normal sa se dizolve apcr-ul.
este inceputul istoriei crapiste, este parerea mea.
Dar nu intra apcr in noua asociatie, ci cluburile din apcr.
nu vreau sa se faca valuri pe cele scrise de mine.
o zi buna!
Balta Puiesti

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de miyagi »

cornel.s scrie:
claudiue scrie:
Daca inmultim cu 3 etape, ar fi 81.000, numai din participari. Daca se mai introduce si o taxa de afiliere, modica / membru, de sa zicem 300 de lei / an am avea 27.000 + 81.000 = 108.000.

Daca cifrele astea pot fi sustenabile se mai pot adauga din prima divizie aproximativ 100 membri x 300 lei / taxa = 30.000 lei, plus inca 10.000 ( 30% din incasarile pe prima etapa ) si in final ar rezulta 148.000.
Daca mai adaugam contractele de sponsorizare se va putea ajunge la un buget anual, rotunjit lejer, de 200.000 euro.
De cat ar avea nevoie CN-ul si CM-ul?
Urban culture.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de eugen dragnea »

cornel.s scrie: Daca cifrele astea pot fi sustenabile se mai pot adauga din prima divizie aproximativ 100 membri x 300 lei / taxa = 30.000 lei, plus inca 10.000 ( 30% din incasarile pe prima etapa ) si in final ar rezulta 148.000.
Daca mai adaugam contractele de sponsorizare se va putea ajunge la un buget anual, rotunjit lejer, de 200.000 euro.
De cat ar avea nevoie CN-ul si CM-ul?
Si acum incepe sa scazi cat consideri tu pentru fiecare "manuta" bagata mai aproape sau mai departe de cot sa vezi daca mai iese suma pe plus.. :wink: Ai uitat ca traim in Romanika ?!
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de Dan Serban »

eugen dragnea scrie: Si acum incepe sa scazi cat consideri tu pentru fiecare "manuta" bagata mai aproape sau mai departe de cot sa vezi daca mai iese suma pe plus.. :wink: Ai uitat ca traim in Romanika ?!
Bai Eugene, daca tu pe toti din jurul tau ii vezi hoti si fierti pe "ciordeala" de ce nu te muti ma nene in alta tara?
Crezi ca rezolvi ceva daca ne aduci aminte la fiecare postare ca traim in Romania? Fa ceva pentru tine sa nu mai ai de a face cu astfel de oameni si-ti va fi mai bine.
Pescar de rând

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de miyagi »

eugen dragnea scrie:
cornel.s scrie: Daca cifrele astea pot fi sustenabile se mai pot adauga din prima divizie aproximativ 100 membri x 300 lei / taxa = 30.000 lei, plus inca 10.000 ( 30% din incasarile pe prima etapa ) si in final ar rezulta 148.000.
Daca mai adaugam contractele de sponsorizare se va putea ajunge la un buget anual, rotunjit lejer, de 200.000 euro.
De cat ar avea nevoie CN-ul si CM-ul?
Si acum incepe sa scazi cat consideri tu pentru fiecare "manuta" bagata mai aproape sau mai departe de cot sa vezi daca mai iese suma pe plus.. :wink: Ai uitat ca traim in Romanika ?!
Eu am spus ca as vrea sa-mi fie reprezentate interesele de Domnul Florin Carstocea. Nu pot si nu vreau sa cred ca si-ar manji mainile cu niste bani marunti. Plus ca la vremuri noi vin oameni noi si mai exista si justitie in tara asta. Vorba lui Dan, daca nu vedem padurea de copaci mai bine nu mai facem nimic si stam acasa. Sau mergem cu totii la Apa Calda :D .
Urban culture.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de eugen dragnea »

@Nasuk:Chiar ma gandesc serios la varianta emigrare,dar asta ar insemna sa ma declar invins de "mizeria" din Romania...

@Cornel :Nu ma gandeam la domnul Cristocea ca s-ar preta la asa ceva,ma gandeam la diversii oportunisti (vechi sau noi ! ) care apar din senin pe post de "binevoitori"...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”