INTALNIRE "MOMENT 0"

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Catalin Bujita
Mesaje: 157
Membru din: Joi Dec 15, 2011 20:15
Puncte: 0

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de Catalin Bujita »

uitandu-ma aseara la pvtv, am fost lamurit de catre invitatul emisiunii cam care ar fi sansele de reusita ale acestui proiect, sau mai bine zis care ar fi conditiile ce trebuiesc indeplinite: dizolvarea LC si APCR (asta nu am inteles de ce?!), dezafilierea Carping, Acvila, Soimul (si alte entitati similare lor dar care nu au fost pomenite iar eu nu le cunosc) si asta in mod benevol, + afilierea acestei organizatii la AGVPS. Abia apoi se poate vorbi despre organizarea CN

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de oanavictor »

Catalin Bujita scrie:uitandu-ma aseara la pvtv, am fost lamurit de catre invitatul emisiunii cam care ar fi sansele de reusita ale acestui proiect, sau mai bine zis care ar fi conditiile ce trebuiesc indeplinite: dizolvarea LC si APCR (asta nu am inteles de ce?!), dezafilierea Carping, Acvila, Soimul (si alte entitati similare lor dar care nu au fost pomenite iar eu nu le cunosc) si asta in mod benevol, + afilierea acestei organizatii la AGVPS. Abia apoi se poate vorbi despre organizarea CN
1 liga si apcr nu trebuie dizolvate pentru ca in noua organizare vor intra cluburile care fac parte din aceste asociatii ,iar cele 2 entitati pot functiona mai departe fara implicare in campionatul national .
2 acvila ,soimul ,baricada fac parte din agvps mai mult prin vanatoare decat prin pescuit unde iar nu este nici o problema ca ramura competitionala de pescuit din aceste organizatii sa adere la uniune .
3 carping nu are nici o problema de afiliere la noua structura ei fiind deja afiliati ,pot face acelasi lucru ca cei de la punctul 2 .
4 se poate trece direct la organizarea campionatului national in noua formula experimental anul acesta .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Catalin Bujita
Mesaje: 157
Membru din: Joi Dec 15, 2011 20:15
Puncte: 0

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de Catalin Bujita »

Dle. Oana, multumesc de lamuriri.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de gor965 »

oanavictor scrie:.........................

1 liga si apcr nu trebuie dizolvate pentru ca in noua organizare vor intra cluburile care fac parte din aceste asociatii ,iar cele 2 entitati pot functiona mai departe fara implicare in campionatul national .
...........
Ce scop ar mai avea APCR si LIGA, in cazul infiintarii Uniunii ? ! :?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Catalin Bujita
Mesaje: 157
Membru din: Joi Dec 15, 2011 20:15
Puncte: 0

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de Catalin Bujita »

referitor la disparitia ligii si apcrului, asa s-au exprimat, de fapt esentialul era ca nu se va putea face un protocol sau o delegare catre cineva sa organizeze cn-ul decat atunci cand nu exista nici un alt membru al agvps implicat in pescuitul crapului, iar acel/acea cineva sa fie de fapt singurul membru din aceasta "ramura"

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de oanavictor »

gor965 scrie:
oanavictor scrie:.........................

1 liga si apcr nu trebuie dizolvate pentru ca in noua organizare vor intra cluburile care fac parte din aceste asociatii ,iar cele 2 entitati pot functiona mai departe fara implicare in campionatul national .
...........
Ce scop ar mai avea APCR si LIGA, in cazul infiintarii Uniunii ? ! :?
variante de rezerva si loc de refugiu pentru un eventual esec al uniunii in primii 2 ani :idea:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Catalin Bujita
Mesaje: 157
Membru din: Joi Dec 15, 2011 20:15
Puncte: 0

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de Catalin Bujita »

oanavictor scrie:
gor965 scrie:
oanavictor scrie:.........................

1 liga si apcr nu trebuie dizolvate pentru ca in noua organizare vor intra cluburile care fac parte din aceste asociatii ,iar cele 2 entitati pot functiona mai departe fara implicare in campionatul national .
...........
Ce scop ar mai avea APCR si LIGA, in cazul infiintarii Uniunii ? ! :?
variante de rezerva si loc de refugiu pentru un eventual esec al uniunii in primii 2 ani :idea:
opozitie?

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de andrei vladeanu »

eu am spus-o si la c-ta, pentru ca aceasta uniune de cluburi sa functioneze, campionatul national trebuie sa se desfasoare NUMAI IN CADRUL EI.
fara variante de rezerva, de refugiu si fara opozitie decat in cadrul asociatiei.

altfel, se repeta episodul APCR 2010. sa-l repete cine are timp si bani pt asa ceva si e atat de prost sa nu invete din greseli.
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:eu am spus-o si la c-ta, pentru ca aceasta uniune de cluburi sa functioneze, campionatul national trebuie sa se desfasoare NUMAI IN CADRUL EI.
fara variante de rezerva, de refugiu si fara opozitie decat in cadrul asociatiei.

altfel, se repeta episodul APCR 2010. sa-l repete cine are timp si bani pt asa ceva si e atat de prost sa nu invete din greseli.
parerea mea este ca trebuie sa existe intotdeauna o minima rezerva .....si spun asta gandindu-ma doar la faptul ca agvps-ul se poate razgandi oricand in functie de interesulul de moment .......iau in calcul momentul actual cand noi cei de la crap avem o promisiune de neamestec in treburile interne iar cei de la rapitor au avut un protocol de neamestec iar in clipa de fata nu-l mai au !
nu m-am gandit nici o clipa ca treburile in cadrul uniunii nu vor merge din cauza cluburilor sau a conducatorilor uniunii !
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de Genes Florin »

oanavictor scrie:
andrei vladeanu scrie:eu am spus-o si la c-ta, pentru ca aceasta uniune de cluburi sa functioneze, campionatul national trebuie sa se desfasoare NUMAI IN CADRUL EI.
fara variante de rezerva, de refugiu si fara opozitie decat in cadrul asociatiei.

altfel, se repeta episodul APCR 2010. sa-l repete cine are timp si bani pt asa ceva si e atat de prost sa nu invete din greseli.
parerea mea este ca trebuie sa existe intotdeauna o minima rezerva .....si spun asta gandindu-ma doar la faptul ca agvps-ul se poate razgandi oricand in functie de interesulul de moment .......iau in calcul momentul actual cand noi cei de la crap avem o promisiune de neamestec in treburile interne iar cei de la rapitor au avut un protocol de neamestec iar in clipa de fata nu-l mai au !
nu m-am gandit nici o clipa ca treburile in cadrul uniunii nu vor merge din cauza cluburilor sau a conducatorilor uniunii !
nu te-ai schimbat.......
de aia nu merg treburile inainte.pacat
Balta Puiesti

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”