Intrebare TAVP

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de cornelserbu »

da' cu cipica ce-ati avut ???? :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie::D :D :D
si haideti sa repunem lucrurile in drepturile lor istorice
in 2004, cand, in echipa cu vladut, ne-am intalnit pentru prima data cu oana intr-o competitie, am pescuit
trei manse la hobaia. la boilies.
maimutoiul nu a fost, probabil ca dadea veo teza :D
noi am iesit pe podium, iar oana locul 21 din 21 de echipe. dupa trei manse, repet!
:
:(
Cand am spus ca faci greseli impardonabile si ca i-mi ridici prea multe mingii la fileu fara sa mai gandesti ........atunci ........citeste si inghite :!:
2004 --------Datorita unor probleme personale pe care le-a avut Gigi Stefan a trebuit sa plece si am ramas singur .Dupa ce am parcat cativa pesti intr-o agatatura urata ,am realizat ca nu mai exista nici o sansa sa scot peste afara.
In concluzie ,am cedat toate boilliesurile mele lui Leo si GOGU ,ACESTIA NEAVAND ALTCEVA DE FACUT DECAT SA VA BATA PE TOTI IN TOATE CELE 3 MANSE .Cu ocazia asta ,eu Victor Oana ,am facut o nastere prin cezariana si l-am nascut pe Gogu direct cu lanseta in mana :!: :idea: :lol: :lol: :lol:
Anul 2004 a fost inventat podiumul pentru locul 4 [acesta a fost locul ocupat de licurici ] :!:
CA SA NU ZICI CA SUNT PARACIOS ,RECUNOASTE TU SINGUR CU CE V-A GRESIT COPILUL ALA DE 17 ANI PE NUMELE LUI ENE CIPRIAN [CIPICA ]DE A FOST PENALIZAT CU 6 PUNCTE [EXACT ATATEA CAT VA TREBUIA CA SA VA CALIFICATI :!: :!: :lol: :lol:

Ps exista o filmare din 2004 in care Nae Badulescu i-i arata marelui strateg si capitan cum se leaga ace :!: :lol: :lol: :lol: :lol:
saracul .........e disperat ...... licuriciul ,a pierdut simtul ratiunii ..........
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de gabisandu »

Hai sa va zic un banc postat deunazi pe forum-ul nostru. Este cu bataie pentru toata breasla, nu numai pentru unii.

In iad dracii munceau la greu sa tina oamenii in cazanele cu smoala incinsa, toti incercau sa iasa si le dadea de "furca", numai unul statea lejer si fuma un trabuc. Dracii nedumeriti il intreab cum de reuseste sa stea cand ei nu-si mai vad capul de treaba.Calm, dracusorul zice:
-Eeeee, eu am numai romani in cazan, cum incearca unul sa iasa, ceilalti il trag inapoi. :twisted:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie: 2004 --------Datorita unor probleme personale pe care le-a avut Gigi Stefan a trebuit sa plece si am ramas singur .Dupa ce am parcat cativa pesti intr-o agatatura urata ,am realizat ca nu mai exista nici o sansa sa scot peste afara...........
agatatura aia n-a mai gasit-o nimeni in cele 2 manse ulterioare. de altfel locul era f bun, cap de stand, C7. :D alte echipe au facut puncte frumoase pe acel loc. atunci am realizat eu cat esti de muratura in pescuit.... :D :D si mai ales ce caracter de 2 lei ai. si nu numai eu. si altii. numai ca ei n-au avut curaj sa se exprime decat cu ajutorul clonelor. pt ca le-a fost frica de brigazile pe care ameninti ca le trimiti!
m-am intrebat mereu de ce unii oameni sunt prefacuti cu tine. in fata te umfla, iar pe la spate te barfesc.
acum stiu de ce! pt ca exista pericolul sa nu-i mai primesti la pescuit pe darvari. iar multi adora saramura.... :? :)
oanavictor scrie:In concluzie ,am cedat toate boilliesurile mele lui Leo si GOGU ,ACESTIA NEAVAND ALTCEVA DE FACUT DECAT SA VA BATA PE TOTI IN TOATE CELE 3 MANSE .Cu ocazia asta ,eu Victor Oana ,am facut o nastere prin cezariana si l-am nascut pe Gogu direct cu lanseta in mana :!: :idea: :lol: :lol: :lol: ..........
i-ai dat o galeata de ready made-uri ( moster pursuit). era vorba de facut boiliesuri in propozitie. ideea e ca eu si vladut ne faceam bile, tu dadeai cu ready made-uri, iar inventatorul nu se nascuse :D :D :D


oanavictor scrie:Anul 2004 a fost inventat podiumul pentru locul 4 [acesta a fost locul ocupat de licurici ] :!:
CA SA NU ZICI CA SUNT PARACIOS ,RECUNOASTE TU SINGUR CU CE V-A GRESIT COPILUL ALA DE 17 ANI PE NUMELE LUI ENE CIPRIAN [CIPICA ]DE A FOST PENALIZAT CU 6 PUNCTE [EXACT ATATEA CAT VA TREBUIA CA SA VA CALIFICATI :!: :!: :lol: :lol: ..........
aici te faci cel mai mult de cacao. noi am terminat concursul pe locul 3! prin descalificarea lui cipica am urcat pe 2. si intr-un caz si in celalalt eram TITULARI in echipa nationala. :D :D :D esti praf.... varza.... :D :D
oanavictor scrie:Ps exista o filmare din 2004 in care Nae Badulescu i-i arata marelui strateg si capitan cum se leaga ace :!: :lol: :lol: :lol: :lol: ..........
nu e din 2004, e mult mai veche. si nu imi arata cum se leaga ace, ci cum ii legase lui unu' profesoru' niste carlige. la tancabesti.
si nu-l mai pomeni pe nae, pt ca nu mai vorbeste cu tine de mai multi ani de cand l-ai furat la cupa pelicanu' :evil: :D :twisted: :D
oanavictor scrie:saracul .........e disperat ...... licuriciul ,a pierdut simtul ratiunii ..........
pai daca un dublucampion mondial e licurici, unu' ca tine, care a luat in 6 ani o medalie la peris, nu poate fi nici macar molia de haine! :D :D :D

paranoia ta e galopanta... :D :D :D
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de oanavictor »

Anul 2004 ,organizator Trupa Licurici
concurent Trupa Licurici
castigator CIPICA -MARIAN PENALIZATI CU 6 PUNCTE [DE CE NU 4 ,5 :?: ] EXACT 6 ,DUPA NU STIU CARE REGULAMENT :!: :!:[PENTRU FAPTA GRAVA CA INAINTE DE INCEPEREA PRIMEI MANSE ZVONKO A FOST LA EI IN STAND SI LE ARATA CUM SA PESCUIASCA :!: ] DAR FIX CA SA LE AJUNGA PENTRU CALIFICARE .
DE CE NU AU FOST SANCTIONATI ATUNCI PE LOC SAU LA SFARSITUL MANSEI :!: ESTE UN MISTER :!: [au fost penalizati dupa terminarea celor 3 manse pentru o fapta comisa la inceputul primei manse ,exact cu numarul de puncte de care aveau nevoie licuricii pentru a se califica ,ei terminand pe locul 4 :!: ] :!:
FAPTA CARE SE VA REPETA IN 2007 CU ECHIPA CLUBUL PESCARILOR
Dar pana in 2007 ............poate ne aducem aminte 2005 .......... :idea:
Nu vreau sa incep eu ,sa nu se spuna ca sunt paracios :lol: :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de andrei vladeanu »

vezi ca ai adevarul mai sus. nu mai insista ca te afunzi mai tare :D :D :D
esti ramolit rau, unchiule... :D :D

penalizarea de care vorbesti i-a bagat in echipa pe tamplari, iar badica&mitanu au ajuns rezerve

potoleste-te, ca te apuca ameteala :D :D :D

eu nu inteleg cu poate avea un om pretentia de credibilitate intr-un mediu public (gen forum), daca el incurca atat de rau borcanele....
si mai construieste si rechizitorii pe confuzii grave
cine sa te mai creada?
:D :D :D

cred ca nici paznicii de la darvari nu mai inghit povestile astea rasuflate!
:D :D :D

nici macar cornel serbu, ultima baricada.... :D :D :D (glumesc cornele, nu te supara)
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de oanavictor »

Nu ...............
Penalizarea i-a trimis pe Cipica si Marian pe 4 ,acolo unde erati voi ,ei au refuzat sa mearga rezerve .............astfel incat a urmat Badica la rand dupa locul 5 ... :!: :idea:
Ps INCETEAZA CU MINCIUNILE ,PENTRU CA SUNT DESTUI MARTORI SI FILMARI LA FLORENTIN.,fiind facuta o emisiune intreaga pe aceasta tema :!:

Din ciclul ''AMINTIRILE UNUI NENOROCIT ''urmeaza ...............2005 :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de cornel rosioru »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Victoreeeee, Timpenia astea cu cezariana nu o comentez, probabil de atunci ti se trage.
In 20004, primul CN si selectiile au fost organizate pt. prima data in RO de mine. Inca pastrez clasamentele si procesele verbale.
Podiumul a aratat asa:
Gogu, Vladeanu, Timplarii, iar al 4-lea loc Badica. Si nu a fost inventat podiumul cu 4 locuri, ci ca si acum locul 4 complecta lotul national. (echipa de rezerva)
Cipica a fost penalizat, dar nu de Vladeanu, ci de comisia de disciplina a carui presedinte era Bentu.
Motivul? Zvonco s-a alaturat echipei dupa inceperea concursului (seara) fara acordul arbitrilor si fara cetatenie romana.
In orice situatie Vladeanu putea ocupa macar locul 3.
Pirderea memoriei se datoreaza virstei sau nasterii premature ? :D

PS Nae nu avea cum sa-l imvete pe Vladeanu sa lege ace, pt ca eu ii faceam forfacurile lui Nae. :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie:Nu ...............
Penalizarea i-a trimis pe Cipica si Marian pe 4 ,acolo unde erati voi ,ei au refuzat sa mearga rezerve .............astfel incat a urmat Badica la rand dupa locul 5 ... :!: :idea:
Ps INCETEAZA CU MINCIUNILE ,PENTRU CA SUNT DESTUI MARTORI SI FILMARI LA FLORENTIN.,fiind facuta o emisiune intreaga pe aceasta tema :!:

Din ciclul ''AMINTIRILE UNUI NENOROCIT ''urmeaza ...............2005 :!:
continua PARANOIA UNUI RAMOLIT? :D :D :D

pai nu mai continua cu 2005 pt ca te-ai facut de fecale cu 2004. ajunge, multumim.
stai jos, 4!

:D :D :D
The One Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de cornel rosioru »

oanavictor scrie:Nu ...............
Penalizarea i-a trimis pe Cipica si Marian pe 4 ,acolo unde erati voi ,ei au refuzat sa mearga rezerve .............astfel incat a urmat Badica la rand dupa locul 5 ... :!: :idea:
Ps INCETEAZA CU MINCIUNILE ,PENTRU CA SUNT DESTUI MARTORI SI FILMARI LA FLORENTIN.,fiind facuta o emisiune intreaga pe aceasta tema :!:

Din ciclul ''AMINTIRILE UNUI NENOROCIT ''urmeaza ...............2005 :!:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”