Intrebari despre CN

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Dan Mitranescu »

oliviu orhei scrie: O ÎNTREBARE pentru tine DANE - la cate campionate ai participat pana acuma?
Sa nu uit:
La 11 in polo, la 4 in sah si 10 in pescuit.
Plus cateva interscolare in baschet, dar fara asa mare importanta.
De ce ? :D

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de gor965 »

Vladut Mateianu scrie:Se intelege f clar. Din cei 15 se trec pe foaie 10 inainte de inceperea mansei. Urmatoarea etapa pot fi alti 10 din cei 15.
Nu stiu cat de clar se intelege dar eu vad ca se scrie altceva pe aici. Cand se spune ca cei 10 nominalizati in prima etapa sunt cei care au drept de joc in toate mansele, nu vad cum reiese ca poti schimba lotul de 10 in mansele urmatoare ?!
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Dan Mitranescu »

gor965 scrie:
Vladut Mateianu scrie:Se intelege f clar. Din cei 15 se trec pe foaie 10 inainte de inceperea mansei. Urmatoarea etapa pot fi alti 10 din cei 15.
Nu stiu cat de clar se intelege dar eu vad ca se scrie altceva pe aici. Cand se spune ca cei 10 nominalizati in prima etapa sunt cei care au drept de joc in toate mansele, nu vad cum reiese ca poti schimba lotul de 10 in mansele urmatoare ?!
Dreptul de joc nu implica obligatia de a juca.
Deci nu se intelege, ca nu se pot schimba.

P.S. formularea este sumara. Nu conteaza. Important este sa discutam de la inceput, sa fie toata lumea lamurita.

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Intrebari despre CN

Mesaj de pharaoh »

Cand trebuie sa schimbăm ceva ca să meargă căruţă, înţeleg. Dar de ce anul asta aceeaşi regulă de anul trecut e interpretată complet diferit, nu mai înţeleg.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Marius Sârbu

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Dan Mitranescu »

pharaoh scrie:Cand trebuie sa schimbăm ceva ca să meargă căruţă, înţeleg. Dar de ce anul asta aceeaşi regulă de anul trecut e interpretată complet diferit, nu mai înţeleg.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Eu unul nu mai tin minte cum a fost scrisa anul trecut.
Am scris primele comentarii fiind convins ca se joaca numai cu 10 pana la sfarsit, ca asa stiam.
Am fost "deturnat" din idee ( pe buna dreptate ) cu regula scrisa.

Nu incerc sa interpretez altfel, vreau numai sa fiu lamurit. ( se pare ca mai multi nu intelegeau ) Eventual sa formulam putin mai bine textul, sa nu mai lase loc de interpretari.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Vladut Mateianu »

Si atunci de ce punem 15 pe foaie ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

Vladut Mateianu scrie:Si atunci de ce punem 15 pe foaie ?
Asta voiam să știu și eu.

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de oliviu orhei »

Vladut Mateianu scrie:Si atunci de ce punem 15 pe foaie ?
Foarte simplu dl. Vladut:
1. Din momentul anunțari lotului lărgit de 15 pescarii și până la începerea competiției mai trec cel puțin 70 de zile și pot aparea tot felul de situați neprevăzute.
2. La prima ședință a managerilor (a prima manșă de calificări) toate loturile participante trebuie sa anunțe structura lotului de 10 pescarii. Motivarea, pentru a nu crea un avantaj celor care pescuiesc in etap a doua(manșă a doua).
3. Începând cu fază a doua (semifinala) lotul comunicat la prima etapă se comunică din nou la ședință managerilor. Pot să survine modificări cum ar fi de exemplu: un pescar să devină rezerva sau managerul de la prima etapă să fie pescar, etc.

Consider , am fost destul de clar.

Prevedere din procesul verbal din 21.06.2017:
10. Componenta loturilor in numar de 15 persoane se va transmite pana la data de 1 martie 2018. La şedinţa managerilor de dinaintea fiecarei etape se va înainta lista cu componenţa finală a fiecărui lot, compusa din maxim 10 persoane, care vor avea drept de pescuit în toate manşele ale competiţiei.


Presedintele subcomisiei de pescuit sportiv la crap AGVPS din Romania
Oliviu Orhei

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de oliviu orhei »

O altă problemă care sa discutat astăzi la ședință Comisiei de Competiții:

Pescarii care constituie lotul care participă la Campionatul mondial de pescuit la crap sa prezinte o declarație notariala ca nu a consumat sau folosit substanțe interzise și care să influențeze testul antidoping.


Presedintele subcomisiei de pescuit sportiv la crap AGVPS din Romania
Oliviu Orhei

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Vladut Mateianu »

oliviu orhei scrie:
Vladut Mateianu scrie:Si atunci de ce punem 15 pe foaie ?
Foarte simplu dl. Vladut:
1. Din momentul anunțari lotului lărgit de 15 pescarii și până la începerea competiției mai trec cel puțin 70 de zile și pot aparea tot felul de situați neprevăzute.
2. La prima ședință a managerilor (a prima manșă de calificări) toate loturile participante trebuie sa anunțe structura lotului de 10 pescarii. Motivarea, pentru a nu crea un avantaj celor care pescuiesc in etap a doua(manșă a doua).
3. Începând cu fază a doua (semifinala) lotul comunicat la prima etapă se comunică din nou la ședință managerilor. Pot să survine modificări cum ar fi de exemplu: un pescar să devină rezerva sau managerul de la prima etapă să fie pescar, etc.

Consider , am fost destul de clar.

Prevedere din procesul verbal din 21.06.2017:
10. Componenta loturilor in numar de 15 persoane se va transmite pana la data de 1 martie 2018. La şedinţa managerilor de dinaintea fiecarei etape se va înainta lista cu componenţa finală a fiecărui lot, compusa din maxim 10 persoane, care vor avea drept de pescuit în toate manşele ale competiţiei.


Presedintele subcomisiei de pescuit sportiv la crap AGVPS din Romania
Oliviu Orhei
Foarte clar. Multumesc.
Totusi, aceasta este o regula interna, n u am vazut in regulamentul Cips ceva in acest sens.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”