Intrebari despre CN

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de gor965 »

istratealexandru scrie:
Indiferent de cum vezi lucrurile , daca ceri sa mergi direct in mansa 2 , pentru ca voi ca pescari sunteti angrenati in alt concurs , nu este demn de corectitudine !!
Alex, o parte din lotul respectiv e implicat (nu concureaza) in organizarea unui concurs destul de important, programat inainte sa se decida datele ptr. etapele de CN. Cand s-au inscris nu stiau ca vor fi peste 25 de loturi si nici ca vor fi 2 etape de calificari (din care una se suprapune cu respectivul concurs). Corect ar fi sa se retraga din campionat sau sa joace in prima mansa in mai putin oameni ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

istratealexandru
Mesaje: 423
Membru din: Vin Feb 20, 2015 18:26

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de istratealexandru »

gor965 scrie:
istratealexandru scrie:
Indiferent de cum vezi lucrurile , daca ceri sa mergi direct in mansa 2 , pentru ca voi ca pescari sunteti angrenati in alt concurs , nu este demn de corectitudine !!
Alex, o parte din lotul respectiv e implicat (nu concureaza) in organizarea unui concurs destul de important, programat inainte sa se decida datele ptr. etapele de CN. Cand s-au inscris nu stiau ca vor fi peste 25 de loturi si nici ca vor fi 2 etape de calificari (din care una se suprapune cu respectivul concurs). Corect ar fi sa se retraga din campionat sau sa joace in prima mansa in mai putin oameni ?
Corect ar fi sa se respecte regulamentul si ce s-a propus George ! Indiferent cum pui problema , nu exista scuze !
Dar , pentru ca suntem oameni , cred ca se va ajunge la cale de mijloc :) .

Avatar utilizator
andrei22
Mesaje: 385
Membru din: Lun Feb 08, 2010 21:28
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de andrei22 »

O parte din lotul de 15 se refera la doar 2 reprezentanti, din ce ne-a comunicat reprezentantul ieri la sedinta. In plus fata de acest lucru distanta dintre Bucuresti - Constanta este de maxim 2 h 30.
Solutii sunt, daca chiar vor sa fie prezenti la ambele competitii, mai ales ca cei 2 reprezentanti nu fac parte din echipele care pescuiesc.

Cred ca este mai important Campionatul National vs un concurs privat, plus de asta este un regulament votat care trebuie respectat de toata lumea, cum 38 pot sa il respecte cu siguranta pot si ei.
DACIC CARP CLUB

Avatar utilizator
Daniel Ene
pescar de competitie
Mesaje: 1151
Membru din: Joi Noi 18, 2010 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Daniel Ene »

Dan Mitranescu scrie:
Daniel Ene scrie:
andrei vladeanu scrie:Consider ca de data aceasta Dan Mitranescu are dreptate.
Da, dar dupa aceeasi logica, cluburile din mansa 2 de calificari au la dispozitie 2 saptamani in care sa li se accidenteze unul sau mai multi din cei 10 pescari si sa ramana in 9 sau mai putini, lucru care nu s-ar intampla daca participau la prima mansa, sau daca vor da lotul la inceputul propriei manse de calificari.
Deci sunt avantaje si dezavantaje in ambele situatii.
Daniel, toate cluburile au sansa ca in perioada dintre cele dpua manse sa li se accidenteze pescari.
Toti suntem supusi riscurilor de accidentare in acea perioada.

Numai ca cei din prima mansa nu mai pot remedia situatia, pe cand cei din mansa 2 o pot remedia.

De ce acest avantaj pentru unii ?

Daca se accidenteaza in acea perioada ( dintre primele doua etape ) unul de la un club din prima mansa si unul de la un club din mansa 2, atunci primul club o sa joace in 9 pana la sfarsit, iar ceilalti vor juca in 10 pana la sfarsit.
De ce ?

La asta adaugi formarea lotului de 10 din 15 ( pentru unii ) dupa ce vezi cum se comporta mansa 1.

Si asa vezi cat este de buna regula in ansamblu. :)
Varianta: Fiecare lot va prezenta echipa de 10 pescari cu doua spatamani inainte de mansa de calificari la care participa. Astfel toate loturile vor da lista cu acelasi numar de zile inainte de mansa de calificari proprie si inainte de disputarea primei manse de calificari.
http://www.naviscarpo.ro
NAVIS CARPO - bait boats

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de gor965 »

andrei22 scrie: Cred ca este mai important Campionatul National vs un concurs privat, plus de asta este un regulament votat care trebuie respectat de toata lumea, cum 38 pot sa il respecte cu siguranta pot si ei.
Nu s-a pus problema respectarii unui regulament anume...pur si simplu, membrii unui anumit lot s-au angrenat intro treaba INAINTE de a se stabili niste reguli legate de CN. Acum, ca s-au babardit datele, imi pare cam aiurea sa-i acuzi ca nu sunt corecti. Ma rog, nu stiu exact cum a ramas ...se admite cererea sau nu, lotul va fi pe Corbu , cu sau fara manager, capitan, vreo rezerva... :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

istratealexandru
Mesaje: 423
Membru din: Vin Feb 20, 2015 18:26

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de istratealexandru »

gor965 scrie:
andrei22 scrie: Cred ca este mai important Campionatul National vs un concurs privat, plus de asta este un regulament votat care trebuie respectat de toata lumea, cum 38 pot sa il respecte cu siguranta pot si ei.
Nu s-a pus problema respectarii unui regulament anume...pur si simplu, membrii unui anumit lot s-au angrenat intro treaba INAINTE de a se stabili niste reguli legate de CN. Acum, ca s-au babardit datele, imi pare cam aiurea sa-i acuzi ca nu sunt corecti. Ma rog, nu stiu exact cum a ramas ...se admite cererea sau nu, lotul va fi pe Corbu , cu sau fara manager, capitan, vreo rezerva... :D
Ai inteles gresit George ! Nu acuzam pe nimeni , sau cel putin eu nu acuz , doar discutam generalitati !

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de eugen dragnea »

istratealexandru scrie: Corect ar fi sa se respecte regulamentul si ce s-a propus George ! Indiferent cum pui problema , nu exista scuze !
Dar , pentru ca suntem oameni , cred ca se va ajunge la cale de mijloc :) .
Mai baieti,voi sunteti in toate "faculatatile"...sacrificati doua pagini de forum pentru "muierismele" astea...parca sunteti un grup de pitipoance care trebuie sa treaca parleazu si se imping una pe alta in apa ca niciuna nu vrea sa fie prima care ridica fustita...pai nu aveti de discuta altceva mult mai important legat de CN ?!?
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Dan Mitranescu »

istratealexandru scrie: Indiferent de cum vezi lucrurile , daca ceri sa mergi direct in mansa 2 , pentru ca voi ca pescari sunteti angrenati in alt concurs , nu este demn de corectitudine !! Te contrazici singur domnule Dan !
Domnule Alexandru, unde ati observat ca cer eu sa particip in mansa 2, ca sa ma " contrazic singur".
Credeti ca daca cer sa particip in mansa 1, nu ma mai contrazic singur ? :)

Ce legatura are o prevedere din regulament ce poate sa ramana ani de zile cu cererea facuta de un club intr-un an ? :)

Daca doriti sa discutam aspectul , o fac cu placere, chiar daca nu particip la Sarulesti.
Dar hai sa le rezolvam pe rand, ca ne ametim. :)

istratealexandru
Mesaje: 423
Membru din: Vin Feb 20, 2015 18:26

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de istratealexandru »

Dan Mitranescu scrie:
istratealexandru scrie: Indiferent de cum vezi lucrurile , daca ceri sa mergi direct in mansa 2 , pentru ca voi ca pescari sunteti angrenati in alt concurs , nu este demn de corectitudine !! Te contrazici singur domnule Dan !
Domnule Alexandru, unde ati observat ca cer eu sa particip in mansa 2, ca sa ma " contrazic singur".
Credeti ca daca cer sa particip in mansa 1, nu ma mai contrazic singur ? :)

Ce legatura are o prevedere din regulament ce poate sa ramana ani de zile cu cererea facuta de un club intr-un an ? :)

Daca doriti sa discutam aspectul , o fac cu placere, chiar daca nu particip la Sarulesti.
Dar hai sa le rezolvam pe rand, ca ne ametim. :)
Unde am observat ? :)) ... inseamna ca in lotul d-voastra informatiile nu ajung la toti jucatorii !
Sau inseamna ca tu esti rau informat !
Inchid subiectul asta , poti pescui in ce mansa vrei domnule Dan !
Referitor la numirea celor 10 , sunt de acord cu domnul Ene ! In decursul a 2 saptamani te poti accidenta , te poate lua raceala etc ! Cand toti vor sa dicteze , atunci este o problema ! Seara buna

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

@George Iorga
Dacă chipurile s-au băgat înainte într-o chestie, de ce s-au mai băgat aici? te iau cu principiul per a contrario „câinii trebuie să stea în curte” per a contrario „ursul care nu este câine are dreptul să trăiască pe strada” e corect? :wink: :wink: :wink:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”