Neculai Şelaru organizează Congresul AGVPS pe nadaCM de Crap

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Neculai Şelaru organizează Congresul AGVPS pe nadaCM de

Mesaj de stefanmuraru »

miyagi scrie:
stefanmuraru scrie:daca se baga butonul contra "spamului" nu mai poti posta tu .. :D

Stai linistit, atat timp cat ne cunoastem limitele ..totul e OK.

Acum ..ca si o observatie: cand esti mai multumit: cand prinzi peste cu tactica si mosmoadele tale, sau cand primesti totul de la cineva?
Eh! Am postat in continuare chiar daca ziceau aia ca m-au trecut in blacklist-ul lor. Bineinteles asta nu inseamna ca am o placere deosebita sa fiu agasant.
Cu multumirea e mai dificil. Fiind incepator ma intereseaza performanta si dup-aia modul de realizare a ei sau mijloacele prin care o realizez. Important e sa se incadreze in ce e permis.

Am fost si eu incepator si am avut norocul sa ma invete un profesionist (aka Iulian Petre). Dupa 1 an in care am pescuit cu el toate teorile mele au cazut.
Concluzie: cel mai bun este pescuitul "simplist" (si monturi si tactictica).
Si nu uita: fiecare balta are caracteristicele sale si mancarea de baza crapului este porumbul.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Neculai Şelaru organizează Congresul AGVPS pe nadaCM de

Mesaj de miyagi »

stefanmuraru scrie:
miyagi scrie:
stefanmuraru scrie: Am fost si eu incepator si am avut norocul sa ma invete un profesionist (aka Iulian Petre). Dupa 1 an in care am pescuit cu el toate teorile mele au cazut.
Concluzie: cel mai bun este pescuitul "simplist" (si monturi si tactictica).
Si nu uita: fiecare balta are caracteristicele sale si mancarea de baza crapului este porumbul.

Eh atat de incepator nu sint in pescuitul crapului ci doar in pescuitul competitional. Bazele le stiu si eu. Chiar pot sa zic ca am ajuns sa pescuiesc preponderent la bile. Si ca sa fim in ton cu topicul, m-am descurcat binisor pana acum cu cele de la Carping pana am ajuns sa mai vad si eu una alta. Inca n-am renuntat la ele si nici nu cred atata timp cat o sa am rezultate. Important e sa sti ce sa faci cu ele ca aruncandu-le la voia intamplarii in balta normal ca n-o sa ai randamentul care trebuie si bineinteles ca o sa apara si carcotasi procedand asa.
Chestia cu particularitatile fiecarei balti in parte si la mine e destul de clara.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Neculai Şelaru organizează Congresul AGVPS pe nadaCM de

Mesaj de miyagi »

Si-a tras idiotu` de Fane relatii la Antene de a ajuns sa posteze pe "income" sau vinde doar scandal?
Mare manipulator mai e :evil: . Nu se lasa pana nu si-o fura radical.
Urban culture.

Avatar utilizator
Pasa
Mesaje: 350
Membru din: Vin Feb 19, 2010 14:30

Re: Neculai Şelaru organizează Congresul AGVPS pe nadaCM de

Mesaj de Pasa »

AMR Hai Romania !!!!!!! Ce invidiosi sunt uni :D :D
A.V.P.S. SOIMUL
BRONZUL NATIONAL 2010

Catalin Bujita
Mesaje: 157
Membru din: Joi Dec 15, 2011 20:15
Puncte: 0

Re: Neculai Şelaru organizează Congresul AGVPS pe nadaCM de

Mesaj de Catalin Bujita »

eugen dragnea scrie:Unde sa cotizam Stefane? La ce te referi exact ?
Eu ma refeream strict la organizarea CN-ului de catre cluburile participante prin unu sau doi reprezentanti cu implicare directa si excluzand in totalitate orice reprezentare al AGVPS.
Ce spui tu s-a facut deja (vezi CN APCR pe Sarulesti) insa problema este ca nu are o implicare mai departe: - participarea la Campionatul Mondial. In cadrul Cips reprezentantul legal pentru Romania este AGVPS si in consecinta singura entitate care poate inscrie o echipa la acest eveniment. Crearea unei Federatii Soprtive ADEVARATE este singura solutie pentru ca atunci, printr-o informare (act oficial) de la ANST, CIPS va schimba reprezentantul. Problema este ca si acest proces este intr-un impas datorita lui Popescu. Din pacate asta e situatia in Romania in acest moment.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Neculai Şelaru organizează Congresul AGVPS pe nadaCM de

Mesaj de Lucian SV »

d-abia acum va venit mintea la cap când un ong ca agvps a f...t tot ceea ce a însemnat pescuitul sportiv și/sau recreativ îm RO pe bază de vânat în portbagaj, asigurâdu-și statutul de stat în stat timp de 22 de ani. cum să se ducă la competiție de nivel mondial un om de 25 de ani cu abilități de bun pescar când i se pune din start calitatea de membru agvps. trezirea că pe bani și eforturile pescarilor adevărați calcă aceste relicve. aici chiar sunt multe de spus că prea s-a ajuns nicăieri!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”