Organizarea carpfishing-ului românesc

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de cezar.ch »

Hai ca popescu si-a mancat singur mielul! :lol: :lol: :lol:

Noul REGULAMENT OFICIAL FIPS ed
PENTRU COMPETITIILE “PE NATIUNI”
“DISCIPLINA CRAP”
ORGANIZARE
-1- Competitiile internationale oficiale trebuie organizate de federatiile nationale afiliate la CIPS.Federatia organizatoare va fi responsabila oficial pentru organizarea competitiei in discutie.
-2- Numai membrii federatiilor afiliate la CIPS care au platit taxa anuala vor fi admisi; ei vor fi nominalizati de federatiile ale caror membri sunt; pescarii componenti ai echipelor federatiilor nationale trebuie sa aiba in momentul inscrierii nationalitatea tarii pe care o reprezinta.
................................................................................................................................................................
................................................................................................................................................................


Are popescu stilul inegalabil de a-şi da cu stangu-n-dreptu' de fiecare dată....

Păi coroboraţi asta cu articolul din Statutul CIPS în care se arată ce se înţelege prin "membru" şi cine poate deveni (federaţii, asociaţii şi alte forme organizate...dar numai unul din fiecare ţară) şi treaba este clară. Regulamentul unei competitii organizate nu poate schimba Statutul organizatiei respective, asta o stiu si copiii de clasă promară.

Cand a ajuns "federaţia lui popescu" să fie afiliată?
Dar cotizaţia cand şi-a plătit-o?

Dom'le, ce secret! Federaţia Portugheză organizează CM la Montargil. Asta se înţelege din art.1. Poate că popescu a aflat acum, eu ştiam de mult! :lol: :lol: :lol:
Iar AGVPS a fost invitat să înscrie lotul care reprezintă Romania, nici ăsta nu-i cine ştie ce secret.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de gabi1 »

popesculeeee, cauta repede "dictionarul cu sinonime" !!! :lol: :lol: :lol: :lol:

PS. ala cu antonime si cutume vezi la nea Costica !! :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de Stefan Popescu »

Dar Romania ce zice? Vrea ori ba? Si AGVPSR este federatie sau cumva organism spotiv recunoscut? Oricum, asupra acestui lucru se va pronunta o instanta. Urmariti speta. Se va judeca la Alba Iulia. Invitati: AGVPSR si CS Ovidius, inclusiv lotul, ca persoane fizice.
Asupra cererii AGVPSR, Romania prin MTS s-a pronuntat deja. A respins cererea de autorizare formulata de AGVPSR. Asa ca cine merge? Romania sau AGVPSR?
AUTO: Linkurile sunt permise doar partenerilor Crapmania.ro/wp-content/uploads/2013/06/adresa.jpg
AUTO: Linkurile sunt permise doar partenerilor Crapmania.ro/wp-content/uploads/2013 ... e-CIPS.pdf

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de marin laurentiu »

lasa-l cezar ca nu merita atentie...deja ma ia capu' si simt ca pierd timp pretios cu asta pe aici...omu' e spart... ne serveste acelasi kkt inconfundabil de ani de zile,impachetat frumos in copy-paste-uri cu paragrafe de legi si regulamente....sa ma bata mama de nu zici ca e robot telefonic...

evita sa raspunda la intrebari,ptr ca nu are raspunsuri si arunca pisica moarta in curtea vecinului (agvps)
[quote="Stefan Popescu]
Din cate vad, se vorbeste de natiuni organizatoare si federatii sportive nationale. Sa faca dovada AGVPSR ca este o asemenea federatie sportiva nationala.[/quote]

agvps nu trebuie sa faca nici o davada frantule....agvps e membru fondator cu cotizatiile platite la zi si este for reprezentativ ptr romania recunoscut de FIPS...alte natiuni trimit o reprezentativa facuta la un spritz pe malul baltii,atata timp cat sant recunoscuti de fips ca membri nu la trebuie nici o federatie... dar esti prea obtuz in gandire sa intelegi asta...ai idei putine ,dar fixe...sa mor de nu zici ca esti trenulet de jucarie...ii dai butonul pe on si se invarte in cerc pe sina pana termina bateria.lasa-ne ca deja esti penibil si ma calci pe sistem.
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de bogdanpesc »

In Portugalia si la orice CM organizat de cips-fips merge o singura entitate/tara care este afiliata la cips/fips......plateste cotizatie ,participa la sedinte,este invitata sa participe la diferite evenimente...etc
Ghici care e acea entitate din Romania?....daca nu stii o sa-ti dau mai tarziu si elemente ajutatoare
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de Stefan Popescu »

bogdanpesc scrie:In Portugalia si la orice CM organizat de cips-fips merge o singura entitate/tara care este afiliata la cips/fips......plateste cotizatie ,participa la sedinte,este invitata sa participe la diferite evenimente...etc
Ghici care e acea entitate din Romania?....daca nu stii o sa-ti dau mai tarziu si elemente ajutatoare
Federatia Română de Pescuit Sportiv!
marin laurentiu scrie:lasa-l cezar ca nu merita atentie...deja ma ia capu' si simt ca pierd timp pretios cu asta pe aici...omu' e spart... ne serveste acelasi kkt inconfundabil de ani de zile,impachetat frumos in copy-paste-uri cu paragrafe de legi si regulamente....sa ma bata mama de nu zici ca e robot telefonic...

evita sa raspunda la intrebari,ptr ca nu are raspunsuri si arunca pisica moarta in curtea vecinului (agvps)
[quote="Stefan Popescu]
Din cate vad, se vorbeste de natiuni organizatoare si federatii sportive nationale. Sa faca dovada AGVPSR ca este o asemenea federatie sportiva nationala.
agvps nu trebuie sa faca nici o davada frantule....agvps e membru fondator cu cotizatiile platite la zi si este for reprezentativ ptr romania recunoscut de FIPS...alte natiuni trimit o reprezentativa facuta la un spritz pe malul baltii,atata timp cat sant recunoscuti de fips ca membri nu la trebuie nici o federatie... dar esti prea obtuz in gandire sa intelegi asta...ai idei putine ,dar fixe...sa mor de nu zici ca esti trenulet de jucarie...ii dai butonul pe on si se invarte in cerc pe sina pana termina bateria.lasa-ne ca deja esti penibil si ma calci pe sistem.[/quote][/quote][/quote][/quote][/quote][/quote][/quote]
Poți să faci dovada că AGVPSR este membru fondator? AGVPSR zice că nu este, dar tu o faci membru fondator.
Ti-am subliniat propria afirmatie: „alte natiuni trimit ....”! Sunt de acord cu tine. Trebuie să te trimită țara, nu să-i uzurpi dreptul de a te trimite.
Mai gânedeste-te la chestia cu nu trebuie să existe nici o federație, întrucât chiar CIPS face trimitere la federații sau organisme sportive. De ce nu faceți o căutare pe web site-ul MTS ca sa gasiți AGVPSR ca structură sportivă? Clubul Sportiv Ovidius, de exemplu, este recunoscut ca structură sportivă.
Ca federație, uitați-vă aici:
http://www.mts.ro/federatii/Alba/361_pe ... ortiv.html
Restul sunt iluziile voastre.
Nu ar strica să dați o geană și pe aici:
http://www.cips-fips.com/cips/federations.html
sau măcar aici:
http://agvps.ro/docs/Statutul%20AGVPS.pdf
Unde scrie în acest statut că AGVPSR reprezintă România la CIPS? Sau că selecționează loturile reprezentative ale României în vederea participării la competiții oficiale în numele României? Sau te pomenești că la Corbu anul trecut a fost CM Agvpsr, nu România? Obișnuiți-vă cu gândul că provizoratul s-a încheiat!

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de Val »

Mai nea Popescu ,

se spune aici ca lotul Ovidius nu are sustinerea celor de la Corbu ! Dar paginile astea de tocat unghii ce p...a mea sunt ? A zis vreunul vreodata ca nu trebuie sa mearga Ovidius ?
Normal ca trebuie sa mearga , noi respectam rezultatul din teren si le acordam tot sprijinul campionilor din acest an .
Nu te mai pune batz .... Ovidius va merge , si am inceput sa discut problema asta cu 5-6 loturi din strainatate , sa le explic ce se intimpla si toti in frunte cu Andries , Guido , Jose , samd .... au zis ca asa ceva nu se poate ... ei respecta pescarii si daca e nevoie la o adica o sa stea de vorba si cu Mateolli pe tema asta .
Adica ii doare in p...a de Federatia dumitale , vor sa se bata cu cei mai buni din Romania , pentru ca au de luat o revansa , dupa ce si-au luat bataie la c..l gol de la Energy ! .
Asa gandesc pescarii ... si fac ceva pe legile dumitale .

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de ionut72 »

In Portugalia si la orice CM organizat de cips-fips merge o singura entitate/tara care este afiliata la cips/fips......plateste cotizatie ,participa la sedinte,este invitata sa participe la diferite evenimente...etc
Ghici care e acea entitate din Romania?....daca nu stii o sa-ti dau mai tarziu si elemente ajutatoare
Stefan Popescu
Federatia Romana de Pescuit Sportiv
Mananci ..........., pigulici! Acelasi de cand scrii pe forumuri. FIPS-CIPS hotaraste pe cine invita si nu tara respectiva trimite pe cine vrea ea, impotriva vointei/neinvitata de catre CIPS, asa cum te straduiesti tu cu disperare sa ne convingi. Iar daca nu intelegi nici macar chestia asta simpla, esti un .......... iremediabil.

Edit -> Gor965
Atentie la limbaj !
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de Cristi Y »

Stefan Popescu scrie:
Cristi Y scrie:
Stefan Popescu scrie:La punctul doi, vă asigur că sunt perfect sănătos, trăind și într-o familie de medici (soția și cumnatul).
fie nu sunt buni profesionisti fie vor sa te protejeze , la o anamneza bazica simptomele care vizibil le ai contureaza mai mult decat clar sindromul Tourette
DOTORE!
Tu purul și nevinovatul, am văzut că te-au acuzat colegii tăi că umblai cu fofârlica pe la Hobaia. :lol: :lol: :lol: :lol:
PS Din pozele cu care te lăudai pe un forum, arătai ca un ....... Că ești și ......, ai dovedit cu prisosință. Începe (în ceea ce te privește) să mă încerce un sentiment de milă.
care sunt COLEGII MEI care au facut acele acuze ???? sper ca nu faci referire la infantilul de Buhac !!!

Buhac decat sa vorbeasca prostii , impropriu spus vorbeasca , corect spus este sa mugeasca , mai bine povesteste cati saci de rafie de peste a carat la porbagaj de la Hobaia pt consum propriu ...probabil satul de ceafa la gratar si fata-n iarba
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de ionut72 »

Edit -> Gor965
Atentie la limbaj !

Bre, eu ce sa mai inteleg? I-am mai spus ce manaca, textual, de cel putin 3-4 ori si nu s-a sters niciuna pana acu'. Verifica! Eu zic ca una din 2: ori le moderezi pe toate, ori pe nici una. Moderare din cand in cand nu merge. Ori sunt reguli tot timpul, ori nu mai sunt. Deloc. Iar faptul ca e idiot e opinia mea despre el, nu vad de ce m-as feri s-o impartasesc, mai ales ca i-am si explicat de ce cred asta: nu e in stare, dupa sute de postari, sa inteleaga o chestie simpla. Ori asta e definitia idiotiei, n-am inventat-o eu.

Si ca sa nu iti formezi o parere gresita: postul asta e 100% amical.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”