Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
nicu formescu
Mesaje: 30
Membru din: Joi Mar 17, 2011 1:06

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de nicu formescu »

ok.

persoana cu experienta, livrez la domiciliu brazi de craciun, curcani in viu si icre negre, la pachet 3 in 1 !!! comenzi pe privat. :wink:

nicu formescu
Mesaje: 30
Membru din: Joi Mar 17, 2011 1:06

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de nicu formescu »

va ajut sa duceti discutia la nivelul urmator :)

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de Cristi Y »

brazi si curcanii no problem dar cu icrele e mai nasol ca trebuie sa dai la federatie uiumu' :D


asta ca sa pastram registrul :wink: :D
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

x-ulescu
Mesaje: 9
Membru din: Lun Feb 07, 2011 0:19

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de x-ulescu »

Cristi Matei scrie:discutiile sunt @in grafic@ . nu-l pot restrictiona pe popescu sau x-ulescu doar pe motiv ca vb peste tot. se dezbate. sunt persoane cu experienta :wink:
cred ca ma confunzi ... eu nu vorbesc peste tot

nicu formescu
Mesaje: 30
Membru din: Joi Mar 17, 2011 1:06

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de nicu formescu »

Cristi Y scrie:brazi si curcanii no problem dar cu icrele e mai nasol ca trebuie sa dai la federatie uiumu' :D


asta ca sa pastram registrul :wink: :D
le dau de la mine :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de Cristi Y »

pai e sezonul icrelor , si-a cam luat popescu si icre si lapti , si de pasnic si de rapitori :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de Cristi Matei »

x-ulescu scrie:
Cristi Matei scrie:discutiile sunt @in grafic@ . nu-l pot restrictiona pe popescu sau x-ulescu doar pe motiv ca vb peste tot. se dezbate. sunt persoane cu experienta :wink:
cred ca ma confunzi ... eu nu vorbesc peste tot
:lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de andrei vladeanu »

Cristi Y scrie:brazi si curcanii no problem dar cu icrele e mai nasol ca trebuie sa dai la federatie uiumu' :D


asta ca sa pastram registrul :wink: :D
sportiv.
:)
The One Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de Vladut Mateianu »

CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Stoica dragos
Mesaje: 562
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 21:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de Stoica dragos »

Popescu Stefan scrie:
Vladut Mateianu scrie:Vali, ceea ce a depins de mine s-a rezolvat. Am facut un program complet care cuprinde in cele mai mici detalii CN si CM, urmeaza ca Agvps-ul sa-si dea acordul si sa desemneze oameni care sa se ocupe..... am invitat la dialog si la colaborare absolut toate cluburile si asociatile din carpfishing !
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Atrag atenția cluburilor sportive care sunt încă păcălite de anumiți domni că riscă să fie revocate ca structuri sportive și să rămână fără obiectul muncii. Ia priviți ce scrie legea:
Art. 48
(1) Revocarea recunoasterii functionarii oricarei structuri sportive este de competenta Agentiei Nationale pentru Sport si se va produce in urmatoarele cazuri:
........................................................................
c) deciziile adunarii generale sunt luate cu incalcarea dispozitiilor statutare, actelor constitutive si ale legii;
......................................................................
(2) Revocarea recunoasterii functionarii unei structuri sportive se face prin ordin al ministrului tineretului si sportului, pe baza constatarilor rezultate din supravegherea si controlul organelor enuntate la art. 46 si are ca efect, dupa caz, suspendarea temporara a Certificatului de identitate sportiva sau radierea din Registrul sportiv a structurii sportive respective.
Ori, din câte am văzut eu prin statutele cluburilor, ele au aprobat să se supună și să respecte statutele și regulamentele federației sportive.
Cât privește încălcarea legii, fac referire doar la un singur articol din Legea sportului, pe care sunt obligate să o respecte:
Art. 24
(1) Recunoasterea unei structuri sportive, in sensul prezentei legi, se dovedeste prin Certificatul de identitate sportiva, eliberat in conditiile prezentei legi.
(2) Structurile sportive oficial recunoscute se pot afilia dupa cum urmeaza:
a) la asociatiile judetene, respectiv a municipiului Bucuresti, pe ramuri de sport, constituite potrivit prevederilor art. 34, pentru participarea la competitiile oficiale locale;
b) la federatia sportiva nationala corespunzatoare, constituita potrivit prevederilor art. 35-41, pentru participarea la competitiile oficiale nationale sau internationale.

Faptul că din ignoranță sau din anumite interese, anumiți președinți consimt să încalce legea, nu le exonerează de la nerespectarea ei.
Vă asigur de faptul că AGVPSR nu va organiza niciun fel de competiție de pescuit sportiv internă și internațională pe teritoriul României și de faptul că acele cluburi care acceptă să participe la competiții organizate de o structură neautorizată nu vor putea să fie admise în federație.
Să nu zică cineva că nu a știut.




DOAMNEEE... de unde ai aparut si tu ma asa zisul presedinte al federatiei .... ca si asa era scandal in apcr acum ai aparut si u cu alte aberatii si fel si fel de pretexte ... vrei peste noapte sa devii un mircea sandu al pescuitului la crap ,dar tu nu ai nici o treaba .... batrane renunta esti penibil ... cred ca nici nu stii cum se leaga un ac si vii cu fel si fel de legi si aliniate prin care vrei sa dovedesti ce ???? ca nu inteleg ce vrei de fapt .... esti impotriva la toti si vrei sa conduci niste oameni care au stat nopti pe balta cate ai stat u uitandu-te la cezar ... te auto-proclami presedinte peste toti , de fapt ce urmaresti ca sa stim si noi pescarii astia umili peste care vrei sa ajungi ..??? de tine am auzit de la toti cei cu care am vb ca esti un mare tzepar ... banii la baieti pe premii de la doripesco ???? parerea mea ... retragete si du-ti batranetile la bai in nomol poate prinzi pe acolo vreun guvide ...
Dragos Stoica
Presedinte - CS CARP LEGION CLUB ....

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”