PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de miyagi »

Ia uitati-va si voi proba :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: .
Iuga nu mai are audienta si vezi Doamne vine si cu subiect. Promovarea subliminala a lu` Fane`.
- Bah sunteti patetici amandoi.
p.s. Nici nu se vede cat de imbratisati sunteti!!!!!!!!!!!!!!
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de miyagi »

Florentine fara stereotipi nu poti?!
NU-TI CONVINE TIE CU DIVIZII!!!!!!!! N-AI VAZUT TU PERFORMANTA DE AMATORI PE BANI PRIVATI LA DIVIZIONARI?!!!!!!!!!
Te-ai rutinat Taticu` :wink: .
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de miyagi »

Popescu Stefan scrie:Încet, încet ajungeți la vorba mea. Cluburi de cartier? Eu ziceam asocieri de prieteni cu pasiuni comune, nu structuri sportive autentice. Dar, grijă mare! Evidența contractelor, a legitimărilor sportivilor cât și a transferurilor acestora sunt atributul federației sportive naționale. Din câte știu, AGVPSR nu are această calitate.
Cât despre structura sistemelor competiționale, acest atribut îl are Comisia de specialitate a federației și este aprobat de AG a acesteia. Ideile de pe forumuri nu au valoare. Nici măcar ca sursă de inspirație.
Fane da-te-n belea! Orice club de cartier e mai "specific" decat federatia ta. Apropos: Nu a luat igrasia dosarele alea :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ?
Urban culture.

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de Florentin Iuga »

Vladut Mateianu scrie:Nu este chiar asa. Sunt cluburi unde deja pescarii au contracte, sunt cluburi unde pescarii nu platesc nimic ptr a participa la CN, deci cred ca suntem pe drumul cel bun.
Iar eu personal sunt adeptul diviziilor, confera motivare suficienta cluburilor, care la randul lor isi pot motiva pescarii.... Si, nu in ultimul rand, vor fi inlaturate cluburile "de cartier", facute peste noapte, care participa doar de dragul de a participa, fara sa-si doreasca cu adevarat performanta sportiva !
Poate ai dreptate Vladut dar cred ca asta e valabil ceva mai incolo, cand lucrurile se vor fi asezat. Deocamdata sunt mai multe cluburile in care pescarii se autofinanteaza, decat cele care au contracte si acestia nu mai platesc (chiar nimic?). Insa chiar daca nu platesc chiar nimic, tot nu putem vorbi de profesionism, pentru ca nici nu castiga cat sa traiasca din concursuri si nici nu sunt platiti de cluburi. Si Carp Zone are contracte sportive dar nu ne gandim sa executam pe cineva in cazul in care pleaca. Repet, parerea mea e ca nu e inca momentul diviziilor, chiar daca si eu cred ca in viitor ar putea sa existe. Inca nu sunt suficient de multe cluburi ca sa ne apucam sa le descurajam pe cele care abia s-au infiintat. Majoritatea au suficient discernamant sa nu se arunce direct in CN, fara o minima experienta competitionala.

PS miyagi, esti la fel de penibil ca Popescu cu care, apropo, ai foarte multe in comun. Cumparati-va o tribuna (cu audienta cu tot), ca sunteti nevorbiti si nu va mai puteti exprima decat in rafale. Apropo, se spune stereotipii, ca e mai multe.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de miyagi »

Florentin Iuga scrie:
Vladut Mateianu scrie:Nu este chiar asa. Sunt cluburi unde deja pescarii au contracte, sunt cluburi unde pescarii nu platesc nimic ptr a participa la CN, deci cred ca suntem pe drumul cel bun.
Iar eu personal sunt adeptul diviziilor, confera motivare suficienta cluburilor, care la randul lor isi pot motiva pescarii.... Si, nu in ultimul rand, vor fi inlaturate cluburile "de cartier", facute peste noapte, care participa doar de dragul de a participa, fara sa-si doreasca cu adevarat performanta sportiva !
Poate ai dreptate Vladut dar cred ca asta e valabil ceva mai incolo, cand lucrurile se vor fi asezat. Deocamdata sunt mai multe cluburile in care pescarii se autofinanteaza, decat cele care au contracte si acestia nu mai platesc (chiar nimic?). Insa chiar daca nu platesc chiar nimic, tot nu putem vorbi de profesionism, pentru ca nici nu castiga cat sa traiasca din concursuri si nici nu sunt platiti de cluburi. Si Carp Zone are contracte sportive dar nu ne gandim sa executam pe cineva in cazul in care pleaca. Repet, parerea mea e ca nu e inca momentul diviziilor, chiar daca si eu cred ca in viitor ar putea sa existe. Inca nu sunt suficient de multe cluburi ca sa ne apucam sa le descurajam pe cele care abia s-au infiintat. Majoritatea au suficient discernamant sa nu se arunce direct in CN, fara o minima experienta competitionala.

PS miyagi, esti la fel de penibil ca Popescu cu care, apropo, ai foarte multe in comun. Cumparati-va o tribuna (cu audienta cu tot), ca sunteti nevorbiti si nu va mai puteti exprima decat in rafale. Apropo, se spune stereotipii, ca e mai multe.
`ai ca ai mai dres busuiocu`.
p.s. In momentu` in care spui ca " se zice" to`mai ai produs o stereotipie :lol: .
Cata-n DEX si vezi care-i fondul stereotipului, cultivatule. Pana acu` Popescu era tovarashu` tau de la care te lipeai de "subiecte" acu` ie penibil, haaa?
- TAIE-o Iuga! Pe mine nu ma faci din vorbe :wink: .
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de miyagi »

Imi permit sa-ti dau un sfat. Lasa-te de pescuit si mai fa emisiuni d-alea cu culesu` de informatii despre nade, monturi, tehnica s.a. Erau singurele cu care convingeai.
Urban culture.

Avatar utilizator
ReMuS
Mesaje: 181
Membru din: Vin Apr 18, 2008 23:30
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de ReMuS »

:D :D :D
Remus Lenghel

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de Florentin Iuga »

miyagi scrie:Imi permit sa-ti dau un sfat...
Pe forumurile pescăreşti primesc sfaturi numai de la pescari nu de la motoraşele de trafic. Cu asta punct, că ţi-ai luat viteză şi începe să-mi pară rău că am intrat din nou aici. Îmi aduci aminte de ce nu am postat vreo doi ani. :oops:
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
vioril
Mesaje: 627
Membru din: Vin Aug 06, 2010 13:18
Puncte: 0
Localitate: mihailesti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de vioril »

pt Miyagi :

Ce ai facut tu in pescuitul de competitie din Romania in comparatie cu Florentin ?

Dovedeste ca esti cu mult superior lui ! poti ?



Si aici nu incerc sa-i i-au apararea
catch & release DOAR DACA E CAZUL

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de miyagi »

vioril scrie:pt Miyagi :

Ce ai facut tu in pescuitul de competitie din Romania in comparatie cu Florentin ?

Dovedeste ca esti cu mult superior lui ! poti ?



Si aici nu incerc sa-i i-au apararea
Cine ejti tu sa-mi ceri mie socoteala?
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”