PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de miyagi »

Andrei I scrie:Chiar nu inteleg cum te-ai gandit tu BAH ca as putea sa fac aluzie la tine...te pomenesti ca ... ti-ai folosit capul?!
E simplu. Si pe mine m-ai diclit ca si pe Val. De ce nu mi-as folosi capu` can` dau de senatori?
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de miyagi »

RSC scrie:Trecerea la 2 divizii o sa duca la migrarea pescarilor din cluburile retrogradate catre cluburile din prima divizie. Anul urmator o sa fie o migrare de la cluburile retrogradate catre cele promovate: deci o sa avem aceeasi pescari, dar in cluburi diferite , in fiecare an. In felul acesta multe cluburi o sa dispara si, implicit, numarul pescarilor de competitie poate sa scada....SE URMARESTE OARE REDUCEREA NUMARULUI DE PESCARI DE COMPETITIE??!!
Reglementati intai statutul pescarului de competitie si apoi introduceti diviziile valorice,altfel osa ingropati jumatate din fenomen.
Io as prefera sa fiu mercenar decat traseist. De ce iti faci griji de masa de manevra? Vrei calitate? Cumperi lucruri bune.
Urban culture.

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de razvan u. »

miyago,
Sa imi vada postarea Ionita, daca inteleg de ce postezi tu pe aici.
Ai vreun motiv ascuns? Vrei la cn? Vrei la concursuri? Care o motivul pentru care postezi intr-un dialect de kakat ideii si solutii?
P.S. Faptul ca ai baut un sprit la copca cu baietii, nu inseamna absolut nimic. Ca sa stii asa.... Iar Iuga a facut ceva in pescuit. Tu ce dreaku ai facut? Lasa ca ai dormit la un concurs, altceva......
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
vioril
Mesaje: 627
Membru din: Vin Aug 06, 2010 13:18
Puncte: 0
Localitate: mihailesti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de vioril »

miyagi scrie:
vioril scrie:pt Miyagi :

Ce ai facut tu in pescuitul de competitie din Romania in comparatie cu Florentin ?

Dovedeste ca esti cu mult superior lui ! poti ?



Si aici nu incerc sa-i i-au apararea
Cine ejti tu sa-mi ceri mie socoteala?



Prietene , sincer nu-mi permit sa mai continui acest dialog cu tine si sa ma cobor la nivelul tau . Cu tot respectul : esti limitat la calculatorul tau . Fire intinse in cazul in care te apuci de pescuit ! ! !
catch & release DOAR DACA E CAZUL

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de Sionut »

Razvan Ulmeanu scrie: Lasa ca ai dormit la un concurs, altceva......
A dormit si la un arbitraj. :D
CS APS

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de miyagi »

Sionut scrie:
Razvan Ulmeanu scrie: Lasa ca ai dormit la un concurs, altceva......
A dormit si la un arbitraj. :D
Daca n-ai fost acolo Ionut nu faci altceva decat sa raspandesti niste barfe. La primul concurs in care ma vei arbitra o sa-ti spun povestea deciziei mele de a renunta la arbitraj, in acel moment. Da` ai dreptate. E destul de savuroasa.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de miyagi »

Razvan Ulmeanu scrie:miyago,
Sa imi vada postarea Ionita, daca inteleg de ce postezi tu pe aici.
Ai vreun motiv ascuns? Vrei la cn? Vrei la concursuri? Care o motivul pentru care postezi intr-un dialect de kakat ideii si solutii?
P.S. Faptul ca ai baut un sprit la copca cu baietii, nu inseamna absolut nimic. Ca sa stii asa.... Iar Iuga a facut ceva in pescuit. Tu ce dreaku ai facut? Lasa ca ai dormit la un concurs, altceva......
Cam asa e Razvane. Am mai multe interese personale care ma fac sa postez pe-aici. Pentru ca sunt personale n-am sa dau socoteala nimanui. Daca n-as fi vrut la cn n-as fi postat. Destul de logic si-ntr-un limbaj adecvat? Daca nu zi-mi si ma mai straduiesc atata timp cat interlocutorul merita. Daca vreau la concursuri?!!!!!!!! Am participat la acel concurs despre care s-a facut tam tam pe banii mei, iar daca as fi dormit as fi facut-o pe banii mei. Tu ai fost acolo? Bineinteles ca nu ca ai alt nivel. Te felicit si invidiez pentru asta, dar la fel cum i-am spus si lui Ionut, arunci si tu cu niste vorbe auzite ca sa-ti aperi colegul. Iarasi punct pentru tine. De data asta, insa. Pana atunci mai participasem la cateva concursuri de casa. De atunci incerc "sa ies din casa" ca sa joc si eu intr-o oarecare liga. "Divizia B" sa-i zicem. Pentru asta: anul asta am participat si eu la Castingul Hakuyo, in iarna. Sa vad cam ce presupune lansatul de performanta. Apoi am participat la Crapmania unde, multumita partenerului meu care a fost leader am avut si sansa la un moment dat sa conducem balta totodata sa detinem si captura baltii. Uita-te pe topicurile respective daca nu esti la curent cu asta. Bine! Au fost niste simple experiente in viziunea unora, dar pentru un debutant ca mine conteaza la fel cum conteaza absolut toata viata competitionala de la noi din tara. Au mai fost inca vreo 3 concursuri, dar tot de casa si nu le mai detaliez, dar la fel, pe mine ma dezvolta ca pescar de competitie.
Vis a vis de Florentin Iuga pot spune ca nu ma intereseaza ce a facut in pescuitul competitional al crapului, pe care il vizez si eu de catva timp incoace si-ncolo, atata timp cat a incercat sa acrediteze federalizarea carpfishingului in varianta " Popescu ", iar la discutiile avute cu el pe seama acestui fapt s-a folosit de autoritatea de administrator de site ca sa-mi inchida gura. Voi spune asta totdeauna daca va mai pune cineva problema asa. Cand am intrat la voi pe site am intrat la sugestia cuiva sa cumpar niste mulinete. Trebuia sa-mi fac cont. Asta s-a sesizat, iar Andrei si m-a luat la misto, desi se vorbise sa nu fac aceeasi bascalie. Ei bine nimeni nu face bascalie cu mine, iar eu sa fiu absent. Am inteles ca sunt oaspete la voi pe site si ca un oaspete cu bun simt am luat decizia sa nu va mai deranjez. Mai ales ca trebuia sa accept un anumit fel de bascalie. Ti-amintesti Ionita? Pac! Si Pac banu` lu` Miyagi :| :| .
In concluzie. Sunt un pescar debutant in carpfishing si asta nu ma deranjeaza. Ce m-ar deranja in schimb? Sa suport capriciile, furtisagurile sau traseele pe care mi le-ar impune unii sau altii, functie de interesele lor materiale. La CN-ul asta am si eu, ca toti observatorii de pe forum din perioada asta, simpatiile mele, dar si sustinatori. Asta e. Din pacate n-am reusit inca sa ma pregatesc corespunzator pentru campionat si-mi cunosc lungul nasului.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de miyagi »

vioril scrie:
miyagi scrie:
vioril scrie:pt Miyagi :

Ce ai facut tu in pescuitul de competitie din Romania in comparatie cu Florentin ?

Dovedeste ca esti cu mult superior lui ! poti ?



Si aici nu incerc sa-i i-au apararea
Cine ejti tu sa-mi ceri mie socoteala?



Prietene , sincer nu-mi permit sa mai continui acest dialog cu tine si sa ma cobor la nivelul tau . Cu tot respectul : esti limitat la calculatorul tau . Fire intinse in cazul in care te apuci de pescuit ! ! !
Sunt mai limitat decat atat "prietene". Sunt limitat la propriile mele interese in pescuitul asta competitional, iar daca tu esti la un nivel superior mie te felicit. La timpul potrivit poate voi invata ceva de la tine in mod direct si nu de la cei carora le iei tu apararea, indiferent de motivele pe care le ai. Nu ti-am zis degeaba ca nu-ti dau socoteala chiar daca esti membru CarpZone.
Urban culture.

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de RazvanG »

Myiagy te sustin neconditionat.
Vioril :ESTI UN SECTANT TU SI SECTANTII TAI DE LA CARP ZONE IN FRUNTE CU MAXX :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
In rest......NUMAI DE BINE
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de miyagi »

shimanobig scrie:Myiagy te sustin neconditionat.
Vioril :ESTI UN SECTANT TU SI SECTANTII TAI DE LA CARP ZONE IN FRUNTE CU MAXX :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
In rest......NUMAI DE BINE
:lol: :lol: :lol: .
Bai ce bine ie cand mai auzi si voci prietenoase ( iar nu-mi place ca n-avem tavaliciu` ala cu berile ). Las` ca-i trece si lu Ulvan. Era firesc sa-si sustina colegul, prietenul etc la fel cum am gasit firesc sa-i spun si eu llui Andrei ce am pe suflet si sa ma descarc.
Cat de CarpZone n-as vrea sa fiu inteles gresit. Am cunoscut si eu cativa super baieti acolo, fata de care am tot respectul.
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”