PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 14.06 - 17.06

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 14.06 - 17.06

Mesaj de gor965 »

gabisandu scrie:
gor965 scrie:Valoarea unui lot trebuie urmarita a fi scoasa la inaintare, nu constanta lui
Cum stabilesti valoarea unui lot daca nu prin prisma rezultatelor?
La noi nu rezultatele sunt problema, ci interpretarea lor ! Cand ajungi sa preferi un mod de calcul al clasamentului care sa favorizeze si echipele cu sanse mai mici dupa o etapa sau doua, sunt ceva neconcordante in a aprecia care-i cel mai bun lot ! Parerea mea e ca doar prin sistemul eliminatoriu ajungi sa vezi care-i cel mai valoros lot !...ca sa nu mai spun ca, ca si suporter, ptr. CM, mi-i se parea mai normal sa avem o selectionata nationala , nu un lot de club care sa ne reprezinte !
gabisandu scrie:
gor965 scrie:La fotbal daca s-ar premia constanta, ar iesi capioana echipa care face cele mai multe rezultate de egalitate...nu bate pe nimeni, dar nici nu ia bataie...e cea mai constata echipa ! :D
Daca acea echipa obtine cele mai multe puncte facand doar rezultate de egalitate, atunci merita sa castige CN. In cazul nostru lotul care obtine cele mai putine puncte chiar daca nu castiga nici-o etapa merita sa ne reprezinte la CM. Parerea mea.
Echipa de fotbal cu cele mai multe rezultate de egalitate n-are nici o sansa sa faca cele mai multe puncte...poate sa faca cel mult acelasi numar de puncte cu alte echipe. De constanta nu se mai pune problema... doar ca n-o sa fie niciodata cea mai valoroasa echipa. Legat de pescuit, loturile care castiga o etapa (sau o mansa eliminatorie) trebuiesc ferite de riscul de a lua bataie in final de la loturile clasate mai slab. In actualul sistem de calcul, cred ca o finala intre cele mai bine 3 clasate din cele 3 manse, ar da cel mai valoros lot ... dintre cele mai constante ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 14.06 - 17.06

Mesaj de Dan Mitranescu »

gor965 scrie:
gabisandu scrie:
gor965 scrie:Valoarea unui lot trebuie urmarita a fi scoasa la inaintare, nu constanta lui
Cum stabilesti valoarea unui lot daca nu prin prisma rezultatelor?
La noi nu rezultatele sunt problema, ci interpretarea lor ! Cand ajungi sa preferi un mod de calcul al clasamentului care sa favorizeze si echipele cu sanse mai mici dupa o etapa sau doua, sunt ceva neconcordante in a aprecia care-i cel mai bun lot ! Parerea mea e ca doar prin sistemul eliminatoriu ajungi sa vezi care-i cel mai valoros lot !...ca sa nu mai spun ca, ca si suporter, ptr. CM, mi-i se parea mai normal sa avem o selectionata nationala , nu un lot de club care sa ne reprezinte !
gabisandu scrie:
gor965 scrie:La fotbal daca s-ar premia constanta, ar iesi capioana echipa care face cele mai multe rezultate de egalitate...nu bate pe nimeni, dar nici nu ia bataie...e cea mai constata echipa ! :D
Daca acea echipa obtine cele mai multe puncte facand doar rezultate de egalitate, atunci merita sa castige CN. In cazul nostru lotul care obtine cele mai putine puncte chiar daca nu castiga nici-o etapa merita sa ne reprezinte la CM. Parerea mea.
Echipa de fotbal cu cele mai multe rezultate de egalitate n-are nici o sansa sa faca cele mai multe puncte...poate sa faca cel mult acelasi numar de puncte cu alte echipe. De contanta nu se mai pune problema... doar ca n-o sa fie niciodata cea mai valoroasa echipa. Legat de pescuit, loturile care castiga o etapa (sau o mansa eliminatorie) trebuiesc ferite de riscul de a lua bataie in final de la loturile clasate mai slab. In actualul sistem de calcul, cred ca o finala intre cele mai bine 3 clasate din cele 3 manse, ar da cel mai valoros lot ... dintre cele mai constante ! :D
Alta este treaba cu "constant" :
"Locul unu este o intamplare , locurile doi si trei constant inseamna valoare !" :wink:

Ca in Formula1 ( :D ) : poti sa nu castigi nicio etapa dar poti sa castigi detasat competitia .

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 14.06 - 17.06

Mesaj de gor965 »

Dan Mitranescu scrie:
Alta este treaba cu "constant" :
"Locul unu este o intamplare , locurile doi si trei constant inseamna valoare !" :wink:

Ca in Formula1 ( :D ) : poti sa nu castigi nicio etapa dar poti sa castigi detasat competitia .
Si in Formula 1, castigatorul unei manse are puncte bonus, fiindu-i rasplatita valoarea la momentul ala ! Daca se luau rezultatele asa ´la intamplare´, nu aveau nici un motiv sa acorde puncte mai multe celui care castiga !
Daca un lot face 1-1-5 si ia bataie de la unul care face 2-2-2 ce trebuie sa apreciem...intamplarea ca primul lot castiga 2 manse din trei sau constanta celui de-al 2-lea lot ? ... intreb ptr. ca mie mi-i se parea ca 5-ul ala obtinut e o intamplare (nefericita) si lotul asta a batut celalat lot de 2 ori din 3 !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 14.06 - 17.06

Mesaj de Zarguzon Adi »

Cine este arbitru sef ?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 14.06 - 17.06

Mesaj de Dan Mitranescu »

gor965 scrie:
Dan Mitranescu scrie:
Alta este treaba cu "constant" :
"Locul unu este o intamplare , locurile doi si trei constant inseamna valoare !" :wink:

Ca in Formula1 ( :D ) : poti sa nu castigi nicio etapa dar poti sa castigi detasat competitia .
Si in Formula 1, castigatorul unei manse are puncte bonus, fiindu-i rasplatita valoarea la momentul ala ! Daca se luau rezultatele asa ´la intamplare´, nu aveau nici un motiv sa acorde puncte mai multe celui care castiga !
Daca un lot face 1-1-5 si ia bataie de la unul care face 2-2-2 ce trebuie sa apreciem...intamplarea ca primul lot castiga 2 manse din trei sau constanta celui de-al 2-lea lot ? ... intreb ptr. ca mie mi-i se parea ca 5-ul ala obtinut e o intamplare (nefericita) si lotul asta a batut celalat lot de 2 ori din 3 !
Intram intr-o discutie fara limite. Si 1-1 ala poate sa fie cu noroc ... si 2-2-2 la fel ... , dar aici nu trebuie sa apreciem deoarece au hotarat altii in locul nostru mult mai motivati ( CIPS FIPS ).
Clasamentul pe o etapa este clar. Problema este cum le acorzi puncte pe mai multe etape !? Si la noi poti sa dai bonus castigatorilor de etapa ( nu pot sa apreciez in acest moment motivul ... ) , dar pentru mine este mai importanta situatia din sfarsitul clasamentului care in absolut toate variantele ( mai putin clasamentul gen Formula1) este dezastruoasa pentru cei care termina de la jumatatea clasamentului in jos dupa prima etapa ... :?

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 14.06 - 17.06

Mesaj de gor965 »

Dan Mitranescu scrie:
gor965 scrie:...................
Daca un lot face 1-1-5 si ia bataie de la unul care face 2-2-2 ce trebuie sa apreciem...intamplarea ca primul lot castiga 2 manse din trei sau constanta celui de-al 2-lea lot ? ... intreb ptr. ca mie mi-i se parea ca 5-ul ala obtinut e o intamplare (nefericita) si lotul asta a batut celalat lot de 2 ori din 3 !
Intram intr-o discutie fara limite. Si 1-1 ala poate sa fie cu noroc ... si 2-2-2 la fel ... , dar aici nu trebuie sa apreciem deoarece au hotarat altii in locul nostru mult mai motivati ( CIPS FIPS ).
..................
Pai or fi hotarat altii mai motivati...dar au hotarat-o pentru o singura mansa care dureaza 72 de ore ! Cum am mai spus-o dupa concursul din primavara, de la Moara, cand incepi sa faci permutari si combinatii intre echipe, sectoare si manse, cu regulamentul CIPS (la crap) in mana, tot un draq iese ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Mihai_L
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Feb 12, 2011 20:03
Puncte: 0
Localitate: Deva

Re: PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 14.06 - 17.06

Mesaj de Mihai_L »

daca tot cautam asemanari intre modul de desfasurare al cn-ului cu alte sporturi am gasit un sport cu care cred ca se aseamana cel mai bine :D se numeste "sanie pe echipe" :D stiu ca poate parea o prostie dar si acolo lotul e compus din trei echipe(simplu fete,simplu baieti si dublu mixt,parca)care concureaza in trei curse diferite.timpul tuturor da pozitia in clasament.cred ca similitudinile sunt evidente :D poate stie cineva ce sistem de calcul au si ne inspiram de acolo :wink:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 14.06 - 17.06

Mesaj de Vladut Mateianu »

ARBITRII

ETAPA I CAMPIONAT NATIONAL DE PESCUIT LA CRAP

14 – 17.06.2012



1. IONIŢĂ MARIUS MĂDĂLIN

2. JINGA ROBERT

3. SAVA STELUŢA CAMELIA

4. SPÎNU DENISA

5. STANCIU MARIA CRISTINA

6. TAPALAGĂ CRISTIAN

7. STANCU NICOLAE

8. CĂCIULAN MARIAN

9. VĂRZARU MARIANA CRISTINA

10. BOCA TRAIAN CIPRIAN

11. CĂCIULIŢĂ DANIELA

12. JURAVLE ANDREI

13. PĂDURARU ANDREI

14. FLOREA EDWARD GABRIEL

15. PANTAZICĂ GEORGE

16. STĂNILĂ ADRIAN

17. BENEDEK ALPAR

18. POP ALEXANDRU

19. PANĂ CĂTĂLIN

20. SIMION ANGELA

21. CICERONE SERBANESCU

22. NEACSU AUGUSTIN EMANUEL

23. CIOTLOS EMANOIL

24. TATU CONSTANTIN

25. MIHAI VASILE

26. ION ION

27. PAUNESCU CONSTANTIN

28. BAICU GHEORGHE

29. VASILE VICTOR

30. ADRIAN GAVRILENCO

31. IULIAN COMANESCU

32. GABRIEL CALOTA ( ARBITRU SEF)

33. NITU GICA

34. VICTOR DOBRESCU

35. MARIUS RUS

36. ALEXANDRU CIOCAN

37. DUMITRU GIUREA

38. POPA DUMITRU

39. LIVIU SISU

40. TONESCU MIRCEA
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 14.06 - 17.06

Mesaj de Madalin Dirla »

Cativa din arbitri sunt cei(de la APS) de anul trecut.

Avatar utilizator
the mover
Mesaje: 677
Membru din: Mie Noi 10, 2010 16:19

Re: PROGRAM PRIMA MANSA A C.N. 2012 AGVPS - 14.06 - 17.06

Mesaj de the mover »

Madalin Dirla scrie:Cativa din arbitri sunt cei(de la APS) de anul trecut.
Da Madaline cred ca Denisa, Mariana ,Angela ,Daniela............... :lol: :lol: :lol: :lol:
Dan Stoica
CLUBUL GREEN LAKE
4Carphttp://www.crapmania.ro/forum/marele-bazar-f8/ ... 25664.html
Dacă vrei să ştii cine este un om, dă-i o funcţie de conducere.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”