Propunere CN 2013

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Propunere CN 2013

Mesaj de Andrei I »

eu zic sa se faca un CN intre selectioneri cu 5 etape: mitocanie, furaciune, injurii, smecherie si durere-n p,,a . Al de ia mai putine puncte sa fie selectioner :))
Milionar excentric

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Propunere CN 2013

Mesaj de Andrei I »

Si mai propun ceva, serios de data asta...daca Energy castiga anul asta Campionatul MONDIAL, tot ei sa ramana reprezentativa Romaniei si in 2013, chiar daca se mai organizeaza un CN pentru stabilirea titlului de campioni national. Oricum in sportul asta nu se dau premii, ar fi corect din toate punctele de vedere sa ramana tot ei si in 2013 cu conditia pastrarii echipei.
Milionar excentric

Avatar utilizator
Cristi_Ionita
Mesaje: 307
Membru din: Mar Apr 01, 2008 10:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Propunere CN 2013

Mesaj de Cristi_Ionita »

Daca Energy castiga CM, mai mult ca sigur ca vor castiga si calificarile din 2013. Iar daca va exista un club care ii va bate, atunci clubul ala e mai bun decat Campioana Mondiala en-titre...Deci eu zic ca n-are rost sa gandim asa departe... Mai intai sa-i bata pe africani! :mrgreen:
In viata sunt lucruri mult mai importante decat banii...doar ca iti trebuie o grama' de bani ca sa le cumperi.

BARICADA CARP CLUB

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2006
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Propunere CN 2013

Mesaj de Claudiu Garlea »

Sa masluim balta :))))

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Propunere CN 2013

Mesaj de Andrei I »

Cristi_Ionita scrie:Daca Energy castiga CM, mai mult ca sigur ca vor castiga si calificarile din 2013. Iar daca va exista un club care ii va bate, atunci clubul ala e mai bun decat Campioana Mondiala en-titre...Deci eu zic ca n-are rost sa gandim asa departe... Mai intai sa-i bata pe africani! :mrgreen:
Propunerea asta era facuta si pentru a te proteja pe tine in 2013 de alte saptamani pierdute pe balta:))
Milionar excentric

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Propunere CN 2013

Mesaj de oanavictor »

ce am propus eu mai sus este sistemul de competitie din Croatia ,diferenta dintre ei si noi este aceea ca ei au 120 cluburi ,campionatul national se desfasoara in 5 etape plus o finala cu 10 echipe ,cluburile cotizeaza la federatie cu 800 euro anual iar lotul national are buget foarte solid .
ei au si un antrenor in persoana lui zapan investit cu puteri depline ..........si culmea acest sistem este mai vechi de 10 ani iar de rezultate nu prea se plang fiind de vreo 3 ori campioni mondiali .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Propunere CN 2013

Mesaj de RSC »

Cristi_Ionita scrie:...Deci eu zic ca n-are rost sa gandim asa departe...
Eu zic ca n-are rost sa gandim deloc...mai bine "vazand si facand", ca "merge si asa" la noi...la romanika...
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Propunere CN 2013

Mesaj de RSC »

GClaudiu scrie:Sa masluim balta :))))
:D ...chiar daca declari in scris, la semnatura, ca: "Singurul lucru pe care vreau sa-l pacalesc in viata, e pestele !"...
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Propunere CN 2013

Mesaj de Albert »

GClaudiu scrie:De ce nu puneti la punct un sistem si sa-l tineti o "viata"? Aveti o perioada in care nu se va pescui si puteti sa puneti la punct un sistem care ar multumi pe toata lumea.
Pai si iarna asta au avut diiiitai perioada. Prin primavara s-a promis, s-a garantat s-au facut apeluri la uniune nationala(lol) apoi iar s-a garantat si iar s-a promis...si ai vazut ce-a iesit :lol:
Mai gandeste-te ca anul asta totul a fost moca(balta, arbitrii, tarusi, protocol, etc, etc).Tot ce trebuia stabilit erau niste grilele si punctajul. Ce-a iesit? Stim, mai mult sau mai putin , toti :lol:

...si au promis...au garantat...au facut apeluri..... :lol:

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Propunere CN 2013

Mesaj de miyagi »

gor965 scrie:In mod normal, aspiratiile la un lot national valoros ar trebui sa duca spre o selectionata nationala formata din cele mai bune 4 echipe ! Incercati sa mentineti CN-ul pe loturi (chiar si cu astea 2 divizii create) dar lotul national e mai indicat sa fie format din cele mai bune 4 echipe individuale ! Determinarea celor mai bune 4 echipe individuale se poate face in diferite moduri :
- clasament individual in functie de poztia obtinuta pe sector, in mansele in care lotul lor concureaza la CN
Cam asta cred si eu. Daca va uitati in subsolul clasamentelor / zile si-sau cantare veti gasi destule aspecte relevante. Un pescar performant sau o echipa este cea care prinde peste. Au fost baieti care au prins niste cantitati considerabile si nici bagati in seama n-au fost. Nimeni n-a scos o vorba despre ei. In asta consta valoarea unei echipe si de la asta trebuie plecat. Nu poti trimite la un CM decat pe cei ce se bat cu adevarat pentru acel CM si nu pe cei ce se bat pentru alte interese materiale.
Pe de alta parte, anul asta s-a mers pe cluburi si Energy a confirmat ca se poate. Ca sa impaci si capra si bulanul zic eu ca ar trebui doua structuri paralele din care sa se califice la CN pescarii cu cele mai bune performante la individual ( dupa concursuri de genul "Rezistentei" ). Dintre acestia cei mai buni x sa participe in echipe ( cluburi, ca sa aiba si ele "numarul" lor ) la 3 etape eliminatorii, iar dintre acestia sa rezulte cele 4 echipe cu cele mai bune rezultate in finala.
Asa s-ar reda pescuitul inapoi pescarilor.
Ce inseamna aia, votat la nivel de manageri cine participa si cine nu?! Prostul de ce mai se chinuie atata ca sa ajunga in top?!
Deci solutia pe care o vad eu acum ca sa fie toata lumea impacata asta e. Doua structuri de precalificare-calificare la CN cu finalizare intr-o competitie din care sa se aleaga cele 4 echipe. Mai avem in tara campionate pe deplin functionale si se poate inspira oricine. Uitati-va si la stationar nu numai la spinning.
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”