Propunere desfasurare finala CN 2014

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Rep
Mesaje: 160
Membru din: Mar Mai 01, 2012 17:09

Re: Propunere desfasurare finala CN 2014

Mesaj de Rep »

Carp United sustine sectorizarea propusa de Carping pentru finala.

Carp United propune urmatoarea sectorizare:
A-10 -----A-15
B-3 ------B-8
C-17 -----C-22

Rep
Mesaje: 160
Membru din: Mar Mai 01, 2012 17:09

Re: Propunere desfasurare finala CN 2014

Mesaj de Rep »

Vladut, la sedinta de omologare a rezultatelor din prima etapa, toti am fost in asentimentul lui Sorin cind i-a cerut d-lui Orhei pentru finala, o sectorizare cu standurile situate cit mai liniar si fara agatatura.
Dupa parerea mea AGVPS-ul trebuie sa faca prima mutare, daca tot propunem noi nu mai ajunge nimeni la CM.
As avea urmatoarele propuneri :
-la sedinta tehnica sa fie prezentate cele trei cintare, care sa fie verificate si inscriptionate A,B,C.
-pr ezentarea certificatelor de omologare.
- cum se face cintarirea (la unii se facea invint, la altii dupa casuta, pe altii ii punea sa aduca un scaun de-al nostru ca avea spatarul mare si tinea dos )
-punerea sacilor la vedere pe cuie, nu agatati si in stg (unde nu ai vizibilitate)
-circulatia masinilor noaptea,interzisa,chiar si masinilor de la RIG.(doar d-l Calota sa aiba acces la masina si d-l Orhei)
-ziua, masinile managerilor, rezervelor si cei care fac aprovizionarea cu mincare, apa suc sa fie lasate la casuta arbitrilor, sectoarele fiind mici ne deplasam mai repede (nu ca mi-ar fi trecut piciorul dar voi face si eu efortul asta )
-nu cred ca e bine ca managarii sa intre noaptea pe sector, avem t elefoane si ne putem informa
-cintarele suplimentare se pot afisa si ele.
In privinta grilelor nu ne putem pronunta pina nu se face sectorizarea.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Propunere desfasurare finala CN 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

Regulamentul dupa care ne-am inscris trebuie respectat. Punct. Si anume cel Cips, care prevede clar ca noaptea managerii au voie pe balta.

Pai ce am face daca fiecare se trezeste cu propuneri si modificari ale regulamentului ?

PS Treaba cu cantarele este o mare prostie, hai sa-l lasam pe Gabi mai bine sa-si faca treaba, a demonstrat ca stie bine ce are de facut...

PS 2 Eu as propune sa fie prezentate si certificatele de inmatriculare ale masinilor care vor circula pe balta, precum si ale concurentilor ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Rep
Mesaje: 160
Membru din: Mar Mai 01, 2012 17:09

Re: Propunere desfasurare finala CN 2014

Mesaj de Rep »

Nu inteleg postarea ta.Tote propunerile mele (care erau mai mult de ordin tehnic ) sunt prevazute in regulament. Tocmai pentru ca am incredere in d-l Gabi si arbitri,nu suntem de acord ca menegerii sa asiste la cintarele suplimentare.noaptea. Conform regulamentului managerul nu are acces in zona B.
Ca poate intra in standul lui,insotit de arbitru, OK,dar iese tot insotit de arbitru si nu se plimba pe sector cu arbitru dupa el.
Daca managerul este pe A, cum afla el de un cintar suplimentar pe C?
Daca trbuie ascultate doar parerile unora ce rost mai are sa mai discutam.

Rep
Mesaje: 160
Membru din: Mar Mai 01, 2012 17:09

Re: Propunere desfasurare finala CN 2014

Mesaj de Rep »

Apropo certificatele de inmatriculare ale concurentilor conform regulamentului, sunt ecusoanele si vesta punct.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Propunere desfasurare finala CN 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ideea este ca nu se mai "voteaza" nimic. Ne-am inscris pe un regulament, cu el defilam pana la capat ! Iar daca sunt suspiciosi sa-si plateasca arbitrii suplimentari, ca sa nu avem discutii apoi.... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Propunere desfasurare finala CN 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

Vin si eu cu o sugestie pentru cluburile participante la finala:
Nu vreti sa sponsorizam si noi lotul national cu o suma. Acum , inainte de finala. Ca la sfarsit, se gaseste mai greu.
Fiecare cat il lasa inima. :)
Lotul castigator primeste la sfarsit exact "cat l-a lasat inima" sa sponsorizeze la inceput. Cine da mai mult la inceput si pierde finala , primeste diferenta inapoi , cine da mai putin , aia este tot.
Lista se inchide inainte de tragerea grilelor. Se pot primi sponsorizari si din exterior, daca cineva are un lot favorit, in care are incredere si vrea sa il ajute cu o deplasare cat mai bine pusa la punct in Italia.
Astept din partea reprezentantilor loturilor un raspuns.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Propunere desfasurare finala CN 2014

Mesaj de oanavictor »

Dan Mitranescu scrie:Vin si eu cu o sugestie pentru cluburile participante la finala:
Nu vreti sa sponsorizam si noi lotul national cu o suma. Acum , inainte de finala. Ca la sfarsit, se gaseste mai greu.
Fiecare cat il lasa inima. :)
Lotul castigator primeste la sfarsit exact "cat l-a lasat inima" sa sponsorizeze la inceput. Cine da mai mult la inceput si pierde finala , primeste diferenta inapoi , cine da mai putin , aia este tot.
Lista se inchide inainte de tragerea grilelor. Se pot primi sponsorizari si din exterior, daca cineva are un lot favorit, in care are incredere si vrea sa il ajute cu o deplasare cat mai bine pusa la punct in Italia.
Astept din partea reprezentantilor loturilor un raspuns.
Foarte interesanta propunere .........trebuie sustinuta
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”