pt adi zarguzon&bogdan guguianu

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

pt adi zarguzon&bogdan guguianu

Mesaj de mirceaef »

oanavictor scrie: 1.Daca au fost inexactitati de aplicare a-le regulamentului ,acestea au fost acceptate de concurenti ,inclusiv de tine .

2.In privinta unghiului de pescuit la Hobaia sa luat mot-a-mot regulamentul talmacit iar la Darvari sa aplicat varianta moderna privind regulamentul cips actual
ma adresez voua pt ca voi ati fost cei care ati redactat practic textul de regulament si l-ati supus la vot comitetului de organizare.

1. avand in vedere ca se admite existenta unor "variante" de regulament, fie ele perimate sau moderne, si avand in vedere ca inainte de inceperea competitiei niciunul din membrii organizatori ai turneului, observatori avp, reprezentant agvps, arbitrii sau director de arbitraj, nu a pomenit niciunde de existenta mai multor variante de regulament de desfasurare a competitiei, va rog sa ne raspundeti si noua participantilor:
A. cand au fost discutate, analizate si aprobate de comitetul de organizare aceste variante de regulament?
B. cand au fost aceste variante de regulament aduse la cunostinta participantilor?
C. cine hotaraste dupa care varianta de regulament se pescuieste intr-o mansa anume si cu cat timp inainte trebuie adusa la cunostinta participantilor?
D. intrebare suplimentara pt gabisandu: la lates, dupa care varianta de regulament vom pescui, cea veche sau cea moderna? daca se poate poti posta pt participanti varianta moderna ca sa stim si noi ce alte modificari mai exista fata de varianta postata de adi zarguzon? multumesc anticipat.

doua intrebari pt directorul de arbitraj al turneului:
1. consideri ca in cele doua manse de la darvari a fost respectat acest alineat din regulamentul de desfasurare a competitiei: Art.I. AMPLASAREA STANDURILOR:
"-culoarul pe care se pescuieste este de 8 metri"
te rog frumos sa raspunzi prin da sau nu. iti multumesc si tie anticipat.
2. cine trebuie sa se sesizeze la aparitia unor "inexactitati" in aplicarea regulamentului de desfasurare a competitiei. consideri ca aceste inexactitati pot face parte din acele situatii neprevazute pe care trebuie sa le analizeze ctda?

inca o data iti multumesc pt raspuns.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pt adi zarguzon&bogdan guguianu

Mesaj de mirceaef »

mirceaef scrie: doua intrebari pt directorul de arbitraj al turneului:
1. consideri ca in cele doua manse de la darvari a fost respectat acest alineat din regulamentul de desfasurare a competitiei: Art.I. AMPLASAREA STANDURILOR:
"-culoarul pe care se pescuieste este de 8 metri"
te rog frumos sa raspunzi prin da sau nu. iti multumesc si tie anticipat.
2. cine trebuie sa se sesizeze la aparitia unor "inexactitati" in aplicarea regulamentului de desfasurare a competitiei. consideri ca aceste inexactitati pot face parte din acele situatii neprevazute pe care trebuie sa le analizeze ctda?

inca o data iti multumesc pt raspuns.
adi, revin cu rugamintea de a raspunde la aceste intrebari, in special datorita faptului ca nu astept nici un raspuns oficial din partea celorlalti organizatori de turneu. si as vrea sa-ti mai reamintesc cateva lucruri. in primul rand numirea ta ca director de arbitraj al turneului a fost privita cu multa simpatie de probabil majoritatea participantilor la aceasta competitie. ai fost privit drept garant, alaturi de arbitrii aps, al desfasurarii corecte, dincolo de orice dubiu sau indoiala, a acestui turneu. ai fost unul dintre participantii in competitiile de crap care de ani de zile ai semnalat sau ai luat atitudine impotriva neregulilor sau posibilelor fraude. probabil ca de multe ori te-ai simtit nedreptatit sau neputincios in a schimba lucrurile. sa-ti spun ceva, adi. acum ai ocazia sa demonstrezi ca esti omul cu coloana vertebrala in care si-au pus speranta toti participantii acestui turneu. cand ai spus ca pana nu vor disparea din competitiile de crap din romania conducatorii cu comportament de sef de trib, aveai perfecta dreptate. daca ti-ai dorit vreodata sa schimbi ceva in pescuitul de competitie din romania, acum ai ocazia.

din pacate, oricat ti-ai fi dorit ca aceasta competitie sa decurga fara incidente si probleme, iata ca nu se mai poate.
daca acum cateva ore, eu personal, as fi fost multumit doar cu intrunirea ctda si analiza incalcarilor de regulament semnalate in mansele de la darvari, acum, odata cu demisia lui sorin rudeanu din consiliul de organizare a turneului si din functia de capitan al nationalei, voi considera ca s-a facut dreptate doar in momentul cand oana victor, directorul turneului, va fi demis si i se va interzice macar pe o perioada de cativa de zile sa mai faca parte din orice comitet de organizare a unui cn.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: pt adi zarguzon&bogdan guguianu

Mesaj de Cristian Rudeanu »

Sunt convins ca Adrian mai are putin pana la a deveni actionar al operatorilor de telefonie. Si eu am vorbit cu el 20 min. ceva mai devreme, cand a trebuit sa astept pentru a incheia o alta convorbire. Sunt convins ca este supus multor presiuni, dar un singur compromis intr-un turneu este suficient.

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pt adi zarguzon&bogdan guguianu

Mesaj de mirceaef »

mirceaef scrie: doua intrebari pt directorul de arbitraj al turneului:
1. consideri ca in cele doua manse de la darvari a fost respectat acest alineat din regulamentul de desfasurare a competitiei: Art.I. AMPLASAREA STANDURILOR:
"-culoarul pe care se pescuieste este de 8 metri"
te rog frumos sa raspunzi prin da sau nu. iti multumesc si tie anticipat.
2. cine trebuie sa se sesizeze la aparitia unor "inexactitati" in aplicarea regulamentului de desfasurare a competitiei. consideri ca aceste inexactitati pot face parte din acele situatii neprevazute pe care trebuie sa le analizeze ctda?
inca o data iti multumesc pt raspuns.

adi, vad ca ai avut amabilitatea sa raspunzi pe cateva topicuri deschise recent. sincer, nu cred ca mi-as dori sa fiu in pozitia ta in acest moment. de aceea cred ca este de apreciat efortul pe care il faci. revin cu rugamintea, cand ai tu timpul si nervii necesari, sa-mi raspunzi macar la prima intrebare. eu iti multumesc inca odata anticipat.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: pt adi zarguzon&bogdan guguianu

Mesaj de Zarguzon Adi »

[quote="mirceaef"][quote="mirceaef"] doua intrebari pt directorul de arbitraj al turneului:
1. consideri ca in cele doua manse de la darvari a fost respectat acest alineat din regulamentul de desfasurare a competitiei: Art.I. AMPLASAREA STANDURILOR:
"-culoarul pe care se pescuieste este de 8 metri"
te rog frumos sa raspunzi prin da sau nu. iti multumesc si tie anticipat.
2. cine trebuie sa se sesizeze la aparitia unor "inexactitati" in aplicarea regulamentului de desfasurare a competitiei. consideri ca aceste inexactitati pot face parte din acele situatii neprevazute pe care trebuie sa le analizeze ctda?
inca o data iti multumesc pt raspuns.[/quote]


adi, vad ca ai avut amabilitatea sa raspunzi pe cateva topicuri deschise recent. sincer, nu cred ca mi-as dori sa fiu in pozitia ta in acest moment. de aceea cred ca este de apreciat efortul pe care il faci. revin cu rugamintea, cand ai tu timpul si nervii necesari, sa-mi raspunzi macar la prima intrebare. eu iti multumesc inca odata anticipat.[/quote]

Am incercat sa aplic regulamentul nu numai in litera lui ci si in spiritul lui.Dupa prima mansa cand toti eram pe val nu exista nici o obiectie.Dupa mansa a doua cand unii s-au scufundat au aparut problemele. TI SE PARE NORMAL?
P.S. de fapt in timpul primei manse am primit un telefon si mi s-a comunicat "cunosc toate incalcarile de regulament dar nu voi face scandal decat daca echipele mele nu ies bine". Nu comentez...doar relatez.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pt adi zarguzon&bogdan guguianu

Mesaj de andrei vladeanu »

Zarguzon Adi scrie:[ Am incercat sa aplic regulamentul nu numai in litera lui ci si in spiritul lui.Dupa prima mansa cand toti eram pe val nu exista nici o obiectie.Dupa mansa a doua cand unii s-au scufundat au aparut problemele. TI SE PARE NORMAL?
da
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pt adi zarguzon&bogdan guguianu

Mesaj de andrei vladeanu »

Zarguzon Adi scrie: P.S. de fapt in timpul primei manse am primit un telefon si mi s-a comunicat "cunosc toate incalcarile de regulament dar nu voi face scandal decat daca echipele mele nu ies bine". Nu comentez...doar relatez.
adrian,
tu nu esti concurent, esti seful arbitrilor. omul te intreaba ceva punctual. este atat de greu sa raspunzi concret, fara deviatii de genul "am primit eu un telefon...."?
The One Team

Sorin Rudeanu
Mesaje: 75
Membru din: Vin Iul 10, 2009 20:07

Re: pt adi zarguzon&bogdan guguianu

Mesaj de Sorin Rudeanu »

Adi dupa cum vezi nu ma ascund precum altii. Daca am spus ca in interpretarea ta sunt cu atat mai vinovat ca am dorit sa tainui deci imi merit soarta.Eu stiu ca am spus ca daca Victor mai abereaza mult cu regulamentele(la finalul primei manse nici sistemul final de punctare nu il cunostea iar multi ii tineau isonul) o sa fac toate eforturile ca Victor sa nu mai faca parte din organizare si o sa spun totul .
Daca gresesc corecteaza-ma
TARI IN BILE - JUST BITE ME !

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: pt adi zarguzon&bogdan guguianu

Mesaj de Zarguzon Adi »

mirceaef scrie:
mirceaef scrie: doua intrebari pt directorul de arbitraj al turneului:
1. consideri ca in cele doua manse de la darvari a fost respectat acest alineat din regulamentul de desfasurare a competitiei: Art.I. AMPLASAREA STANDURILOR:
"-culoarul pe care se pescuieste este de 8 metri"
te rog frumos sa raspunzi prin da sau nu. iti multumesc si tie anticipat.
2. cine trebuie sa se sesizeze la aparitia unor "inexactitati" in aplicarea regulamentului de desfasurare a competitiei. consideri ca aceste inexactitati pot face parte din acele situatii neprevazute pe care trebuie sa le analizeze ctda?
inca o data iti multumesc pt raspuns.

adi, vad ca ai avut amabilitatea sa raspunzi pe cateva topicuri deschise recent. sincer, nu cred ca mi-as dori sa fiu in pozitia ta in acest moment. de aceea cred ca este de apreciat efortul pe care il faci. revin cu rugamintea, cand ai tu timpul si nervii necesari, sa-mi raspunzi macar la prima intrebare. eu iti multumesc inca odata anticipat.
1.NU, dar nici nu a fost contestat acest lucru
2.Habar n-am ce poate sau nu sa faca CTDA.

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: pt adi zarguzon&bogdan guguianu

Mesaj de Cristian Rudeanu »

@ Adrian Zarguzon

Urmeaza sa discutam de fanta de lumina si pozitia nefireasca. In spiritul regulamentului esta sa permiti pastrarea pestelui la o adancime mai mare a apei decat pana la genunchiul concurentului in caz de canicula sau furtuna. Reinventarea metrului sau a cifrei 2 nu au legatura cu nici un fel de spirit. Intelege ca nu vom mai permite sa pierdem echipe din cauza incalcarii regulamentului.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”