RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de miyagi »

Anti FRPS scrie:
Florin Pata scrie:Eu imi voi infiinta propriul SRL cu numele de "Federatia Internationala" !!! In numele acestuia imi voi acorda singur, diplome semnate de mine,cu stampila "cele mai glorioase titluri posibile" in toate sporturile existente!!! :lol:
In functie de buget o sa-mi cumpar si cupe !!! :wink:
PS - Cei care nu le vor recunoaste sunt "niste rautaciosi"!!! :lol:
Te poti inspira de aici

F.R Gimnastica
F.R Gimanstica Ritmica

F.R. Arte Martiale
F.R. Arte Martiale de Contact

F.R. Karate Kyokushin
F.R Karate Kyokushinkai–IKO 2
F R Karate Tradiţional
F.R Karate WKC

F.R. Taekwondo I.T.F.
F.R. Taekwondo W.T.F.

Ai inteles ideea ? La fel se pot infiinta legal "n" federatii pentru pescuit , aviz amatorilor !
Si iti pot da si un exemplu de Federatie Internationala , infiintata absolut legal in Romania , ce-i drept ca nu are legatura cu pescuitul dar este un precedent :wink:

Mai sunt. Mai pot adauga si eu, insa cand va fi cazul ca someru` sapa sa se inspire ca sa repare una-alta.
Urban culture.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de Florin Pata »

Anti FRPS scrie:
Florin Pata scrie:Eu imi voi infiinta propriul SRL cu numele de "Federatia Internationala" !!! In numele acestuia imi voi acorda singur, diplome semnate de mine,cu stampila "cele mai glorioase titluri posibile" in toate sporturile existente!!! :lol:
In functie de buget o sa-mi cumpar si cupe !!! :wink:
PS - Cei care nu le vor recunoaste sunt "niste rautaciosi"!!! :lol:
Te poti inspira de aici

F.R Gimnastica
F.R Gimanstica Ritmica

F.R. Arte Martiale
F.R. Arte Martiale de Contact

F.R. Karate Kyokushin
F.R Karate Kyokushinkai–IKO 2
F R Karate Tradiţional
F.R Karate WKC

F.R. Taekwondo I.T.F.
F.R. Taekwondo W.T.F.

Ai inteles ideea ? La fel se pot infiinta legal "n" federatii pentru pescuit , aviz amatorilor !
Si iti pot da si un exemplu de Federatie Internationala , infiintata absolut legal in Romania , ce-i drept ca nu are legatura cu pescuitul dar este un precedent :wink:
Ce am scris in mesajele anterioare reprezinta "un proiect" :P pe termen scurt !Cand ma voi plictisi de toate diplomele si cupele, intentionez sa ma autointitulez "IMPARATUL INTERNATIONAL AL PESCARILOR!!!" :lol:
Si atunci voi fi seful d-lui Popescu !!! :lol: - "Aviz amatorilor!!!" :lol:

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de Anti FRPS »

Ideea nu-i chiar de luat in ras , daca cineva vrea sa-l faca pe impostor de boala copiilor , are la dispozitie o gramada de oportunitati absolut legale :wink:

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de Cristi Y »

Stefan Popescu scrie:Ar fi de interes dacă cineva deține documente ale răposatului Cornel Roșioru. Pentru tot ce a făcut pentru pescuitul sportiv din România, ar merita un titlu post mortem!

ti-as spune-o iar pe aia cu coliva dar se supara Vladeanu iar pe mine..

LV-ul a inchis ochii cu o neimplinire , ca nu ti-a spart dintii , asa ca iti transmit in numele lui

mai dute-n .......de mamuțoi
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de miyagi »

Jegule de trei ani ma chinui sa gasesc o legatura (legala) de cauzalitate intre informatiile postate de tine ce tin de infiintarea federatiei si existenta asociatiilor alora. N-am gasit decat ca sunt out of RC. In lista MTS-ului iarasi nu le-am gasit. Deci?
Urban culture.

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de Anti FRPS »

O alta informatie preluata de pe site-ul Rapitori suna cam asa
Datorită faptului că România este singura ţară din Uniunea Europeană care a recunoscut în mod formal pescuitul ca sport, prin încălcarea flagrantă a Convenţiei Europene privind Drepturile Animalelor, la Parlamentul European se pregăteşte o interpelare (semnată până în prezent de 67 de europarlamentari din toate familiile politice) care va fi adresată Guvernului României.
Sunt şi europarlamentari care susţin votarea unei moţiuni, care să recomande Comisiei Europene instituirea de sancţiuni financiare la adresa României.
Din partea României au semnat europarlamentarii Marian-Jean Marinescu, Corina Creţu, Traian Ungureanu, Elena Băsescu şi Cristian Preda.
Procesul de semnare continuă până pe data de 27 noiembrie a.c.

Pare cam costisitoare pentru România constituirea federaţiei, nu vi se pare, domnule presedinte ?
Nu stiu cat este de reala :?:

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de Cristi Y »

@ fane balamuc scria marti 16 . 09 urmatoarele :

Curtea de apel București a respins acțiunea AGVPSR împotriva MTS și FRPS și cică Autorizația de afiliere internațională a FRPS este legală. O să trimit la CIPS această decizie a unei instanțe de judecată ca să vadă ce minciuni le-a turnat Bentu la Congres.
Asta însă nu este nimic față de ce estimez eu ca va fi joi.


prezidentul constipat a estimat un pic eronat :lol: :lol: :lol:

lotul Carp United se afla deja la aeroport de unde in 2 ore decoleaza spre Italia iar prezidentul mitoman de la Alba zace intr-un nefericit Rigoris Mortis mulat pe closetul haznalei din sediul tristului srl ce-l conduce in singuratate :lol: :lol: :lol:

bye-bye fecalom deshidratat , urmareste-ne evolutia in Italia pe TVR 3 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Razvan Mihuta
Mesaje: 13
Membru din: Mie Iul 06, 2011 23:50

Re: RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de Razvan Mihuta »

Tribunalul Bucuresti a respins ieri DEFINITIV actiunea federatiei fantoma, prin care se cerea ca instanta sa interzica AGVPSR si LRS sa organizeze campionate nationale de pescuit sportiv si sa interzica participarea sportivilor selectionati in aceste competitii la campionatele mondiale organizate de FIPS/CIPS, a fost respinsa DEFINITIV !!! :oops: :oops: :oops:
Solutia poate fi vazuta aici:

http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar ... &id_inst=3

Felicitari lui Costica Cojocaru, avocatul care a reprezentat LRS in fata Tribunalului Bucuresti pentru inca o victorie judiciara in fata lui Popescu. :respekt:

Baietilor din loturile nationale, concentrati-va pe pescuit la campionatele mondiale din Italia si Franta si intoarceti-va in tara cu titlul de campioni mondiali. De popescu si faderatia lui fantoma are cine se ocupa !!! :respekt:

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de george tomescu »

Fire intinse tuturor pescarilor care ne reprezinta in strainatate !!!

Lasati nebunul in legea lui ! :evil:
CS APS

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de bogdan5 »

22.09.2014
Ora estimata: 08:30
Complet: Apel U 1
Tip solutie: Nefondat
Solutia pe scurt: Respinge apelul ca nefondat. Obliga apelanta la plata catre intimata AGVPS ROM a sumei de 2000 lei si catre intima ALRS a sumei de 868 lei, chelt jud. Def. Pronun?ată în ?edin?ă publică, astăzi, 22.09.2014.
Document: Hotarâre 22.09.2014
Inca o nota de plata, dezaxatul este pe tobogan rau de tot. :lol: :lol: :lol: :lol:
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”