RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de Stefan Popescu »

Federația Română de Pescuit Sportiv, prin Comisia de istorie și statistică a federației și Comisia de competiții și clasificări sportive, inițiază o acțiune de recunoaștere a meritelor sportive ale pescarilor sportivi din România, care au obținut medalii și clasificări în competiții naționale și internaționale prin identificarea acestora și înscrierea lor în istoricul pescuitului sportiv din România. Cei care sunt în această situație, sunt rugați, în condițiile în care doresc acest lucru, să trimită pe adresa federației datele de identificare și copii după diplomele obținute sau orice alt înscris doveditor. Recunoașterea meritelor sportive pun sportivii recunoscuți în situația de a obține titluri de maeștrii ai sportului, maeștrii emeriți ai sportului sau sportivi cu rezultate deosebite și primii categorii sportive. De asemenea, cei clasificați în primele șase locuri la campionate mondiale și europene pot beneficia de înscriere fără examen la cursurile de antrenor de pescuit sportiv, organizate de Centrul Național de Formare și Perfecționare a Antrenorilor din subordinea Ministerului Tineretului și Sportului, cu avizarea favorabilă a federației.

Adresa pe care se pot trimite solicitările este:

Federația Română de Pescuit Sportiv, str. Octavian Goga nr. 7, jud. Alba

Analizați și temeiul de drept pentru recunoașterea meritelor sportive pe acest linck:

AUTO: Linkurile sunt permise doar partenerilor Crapmania.ro/regulament-de-clasificare-sportiva/

Președinte,

Ștefan Popescu

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de Cristi Y »

poponeț , daca nu sunt recunoscute rezultatele de tine ce se intampla ??? oxideaza ??? :lol: :lol: :lol:

doar doar reusesti sa pacalesti , sa te umfli in pene prin hartii cu pescarii de valoare care s-au inscris in federatia ta

acum cu cine sa te mandresti ??? cu clubul Reinvierea , Renasterea , Readormirea , etc ??

apropos , de ce nu exista nicaieri o lista a sportivilor din clubul Renasterea Bucuresti ???

dar fac referire la pescari nu la copy-paste al listei de intretinere de la scara blocului
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de Val »

@Tatae

Nu iti ascund ca eu am facut o astfel de cerere , fix acum 10 minute . Sa vedem ce se intimpla si ce implica .
Ultima oară modificat Joi Noi 14, 2013 11:45 de către Val, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de miyagi »

Problema e ca prin intermediul vostru, odata dandu-i acceptul va "spala" uzul de fals de la infiintare. Ramane la latitudinea voastra daca-l scoateti sau nu din mizerie. Acum trebuie sa i se faca oferta pe care n-o poate refuza.
Urban culture.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de Stefan Popescu »

Val scrie:@Tatae

Nu iti ascund ca eu am facut o astfel de cerere , fix acum 10 minute . Sa vedem ce se intimpla si ce implica .
Confirm primirea. Cererea a fost înregistrată sub nr.194/14.11.2013 și repartizată la comisii. Se va întâmpla ce este normal să se întâmple și ce AGVPSR nu a fost abilitată pentru a face!

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de Cristi Y »

Val scrie:@Tatae

Nu iti ascund ca eu am facut o astfel de cerere , fix acum 10 minute . Sa vedem ce se intimpla si ce implica .

pe mine personal nu ma intereseaza sa-mi fie recunoscute rezultatele de un impostor sau de o institutie condusa de un demagog
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de Val »

Stefan Popescu scrie:
Val scrie:@Tatae

Nu iti ascund ca eu am facut o astfel de cerere , fix acum 10 minute . Sa vedem ce se intimpla si ce implica .
Confirm primirea. Cererea a fost înregistrată sub nr.194/14.11.2013 și repartizată la comisii. Se va întâmpla ce este normal să se întâmple și ce AGVPSR nu a fost abilitată pentru a face!
Astept cu interes . Cu stima ,

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de Stefan Popescu »

Ar fi de interes dacă cineva deține documente ale răposatului Cornel Roșioru. Pentru tot ce a făcut pentru pescuitul sportiv din România, ar merita un titlu post mortem!

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de miyagi »

Stefan Popescu scrie:Ar fi de interes dacă cineva deține documente ale răposatului Cornel Roșioru. Pentru tot ce a făcut pentru pescuitul sportiv din România, ar merita un titlu post mortem!
Vaaaaaaaai! Ejti de nerecunoscut!
Urban culture.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RECUNOAȘTEREA MERITELOR SPORTIVE

Mesaj de Florin Pata »

Eu imi voi infiinta propriul SRL cu numele de "Federatia Internationala" !!! In numele acestuia imi voi acorda singur, diplome semnate de mine,cu stampila "cele mai glorioase titluri posibile" in toate sporturile existente!!! :lol:
In functie de buget o sa-mi cumpar si cupe !!! :wink:
PS - Cei care nu le vor recunoaste sunt "niste rautaciosi"!!! :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”