Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de buhac constantin »

Pescarii intreaba daca Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?
In ce perioada ?
Pe ce lacuri ?
Din cate am auzit ar fi doua propuneri ;
1 - Sarulesti
2 - Tancabesti 1 - Tancabesti 2 si Moara Vlasiei 2

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de oanavictor »

in mod clar amandoua alegeri alegeri sunt nefericite .
Sarulestiul cu 60 ,70 echipe si pescuit din mana ar insemna ca mai mult de jumatate din echipe sa nu puncteze .
Cat priveste Tancabestiul fata ........IMPOSIBIL DE CAMPAT PENTRU 21,23 ECHIPE ,iar Moara imposibil de pus 23 echipe la cerintele cips fips ........dar ma rog ........marele strateg Vladeanu gaseste el o varianta sa ne facem de cacao ............
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de buhac constantin »

Domnul Oana dumneavoastra sunteti unul dintre primii pescari din Romania care ati pus bazele pescuitului sportiv in Romania si participarea la Campionatele Mondiale pentru care pescarii de competitie va apreciaza [ cei care cunosc inceputurile ] .
Eu personal am un singur regret ca nu ati reusit sa depuneti actele pentru constituirea FEDERATIEI cand erati ales democratic Presedinte .
Stiti ca se cer niste conditii ; transpor ,cazare ,dimensiuni intre standuri etc .Totul depinde de numarul tarilor participante .
Mai multe detalii le voi afla astazi de la domnul Presedinte Popescu la sediul Federatiei !

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de viorel dulamita »

buhac constantin scrie:...Stiti ca se cer niste conditii ...!
...iar varianta propusa de d=voastra nu cred ca le poate indeplinii...
ps.D=l presedinte Popescu s-ar putea sa fie la Orastie :wink: , asa ca fa o halta...acolo :wink: :D .

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de Popescu Stefan »

M-am întâlnit cu dl. Buhac la Orăștie. Dânsul a vizitat șantierul federației și probabil o să posteze și câteva impresii.

sergent odorhei
Mesaje: 23
Membru din: Joi Dec 03, 2009 20:40

Re: Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de sergent odorhei »

:lol: :lol: :lol: cat au costat tarusii de la santier ?

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de arsinel »

Ar fi chiar frumos sa se organizeze la noi si cred in varianta Sarulesti .A fost si in 2002 si tot din mana sa pescuit daca mai tin eu bine mine . Care este problema ca unele echipe este posibil sa nu puncteze sau sa puncteze slab ? Asta este viata cine se pricepe si are si o doza de noroc puncteaza .NU POATE SA ZICA NIMENI CA Sarulesti NU ARE PESTE .
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Trebuie in primul rand sa ne vedem interesul national. Si anume, sa ajutam echipa Romaniei sa castige CM, prin alegerea unei piste cat mai cunoscuta si cat mai egala. Tancabesti ar fi o pista excelenta.

Pe Sarulesti castiga cine trage mai bine la sorti, plus ca pescuitul din mana nu s-a practicat deloc in ultimii 15 ani !

PS Oricum, CM se va tine la Sarulesti daca tot Apcr va fi desemnat cu organizarea.....deja a fost antamata "lucrarea" .... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de razvan u. »

arsinel scrie:Ar fi chiar frumos sa se organizeze la noi si cred in varianta Sarulesti .A fost si in 2002 si tot din mana sa pescuit daca mai tin eu bine mine . Care este problema ca unele echipe este posibil sa nu puncteze sau sa puncteze slab ? Asta este viata cine se pricepe si are si o doza de noroc puncteaza .NU POATE SA ZICA NIMENI CA Sarulesti NU ARE PESTE .
Ai pescuit acolo anul asta? Pescuit la fata locului, nu pe net.....
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:Trebuie in primul rand sa ne vedem interesul national. Si anume, sa ajutam echipa Romaniei sa castige CM, prin alegerea unei piste cat mai cunoscuta si cat mai egala. Tancabesti ar fi o pista excelenta.:
ai protestat o jumatate de an impotriva tancabestiului cum ca ar fi INEGALA in regim de concurs cips. intre timp a devenit egala. :)
dar apropo de ce trebuie, afla ca trebuie in primul rand ca romania sa prezinte o pista pe care pot intra minimum 25 de natiuni. asa zice regulamentul de organizare.


Vladut Mateianu scrie: Pe Sarulesti castiga cine trage mai bine la sorti, plus ca pescuitul din mana nu s-a practicat deloc in ultimii 15 ani !:
serios? afla ca in toamna anului trecut regretatul kurt grambayer organiza un concurs international in care s-a pescuit din mana.

http://www.crapmania.ro/forum/viewtopic.php?f=3&t=6531
Vladut Mateianu scrie:PS Oricum, CM se va tine la Sarulesti daca tot Apcr va fi desemnat cu organizarea.....deja a fost antamata "lucrarea" .... :oops:
si? care e problema ta? a fost antamata vreo lucrare de viol sau talharie?
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”