Romania organizeaza CM 2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Romania organizeaza CM 2012

Mesaj de Dan Mateianu »

In curand detalii...

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Romania organizeaza CM 2012

Mesaj de Popescu Stefan »

România organizează CM 2012? :roll:
România cică nu știe nimic.
PS Sper că nu confundați o societate comercială sau o asociație de vânători cu România.
PPS Federația a notificat deja RIG SERVICE că se află într-o situație de nelegalitate. Ca și pe cei care se implică într-o activitate fără a fi autorizați. Pentru cine nu crede, să ceară detalii de la AGVPSR și RIG SERVICE.

pascu corneliu
Mesaje: 7
Membru din: Lun Ian 31, 2011 17:36
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI,GHENCEA

Re: Romania organizeaza CM 2012

Mesaj de pascu corneliu »

nu cumva vrei sa organizezi tu ? nu iti ajunge cat te-ai facut prin romania, acum vrei sa te vada si strainii ?
asculta un sfat, acorda-le sprijinul si stai pe langa baietii astia care organizeaza, poate se prinde si ceva de tine. si mai iti speli si imaginea.
In GOD we trust !

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Romania organizeaza CM 2012

Mesaj de Popescu Stefan »

pascu corneliu scrie:nu cumva vrei sa organizezi tu ? nu iti ajunge cat te-ai facut prin romania, acum vrei sa te vada si strainii ?
asculta un sfat, acorda-le sprijinul si stai pe langa baietii astia care organizeaza, poate se prinde si ceva de tine. si mai iti speli si imaginea.
Nu-mi permit luxul să girez o activitate ilicită. Îți recomand același lucru. Dacă cineva mă poate contrazice, îl rog să o facă.

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Romania organizeaza CM 2012

Mesaj de florian »

Popescu Stefan scrie:România organizează CM 2012? :roll:
România cică nu știe nimic.
PS Sper că nu confundați o societate comercială sau o asociație de vânători cu România.
PPS Federația a notificat deja RIG SERVICE că se află într-o situație de nelegalitate. Ca și pe cei care se implică într-o activitate fără a fi autorizați. Pentru cine nu crede, să ceară detalii de la AGVPSR și RIG SERVICE.
atunci cine il organizeaza?

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Romania organizeaza CM 2012

Mesaj de florian »

florian scrie:
Popescu Stefan scrie:România organizează CM 2012? :roll:
România cică nu știe nimic.
PS Sper că nu confundați o societate comercială sau o asociație de vânători cu România.
PPS Federația a notificat deja RIG SERVICE că se află într-o situație de nelegalitate. Ca și pe cei care se implică într-o activitate fără a fi autorizați. Pentru cine nu crede, să ceară detalii de la AGVPSR și RIG SERVICE.
atunci cine il organizeaza?
si daca AGVPSR și RIG SERVICE nu au dreptul sa il organizeze,il organizeaza Federtia?Pe site-ul FIPS este data ca tara organizatoare Romania si locatia este Corbu.Cred ca decat sa discutam fara rost pe forumuri mai bine ar fi sa vedem cum facem sa iasa cat mai bine si sa nu ne facem de cacao....
Are Federatia un proiect mai bun?daca da vrem si noi sa il vedem.....de vorbe suntem ne-am cam saturat!

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Romania organizeaza CM 2012

Mesaj de Popescu Stefan »

În primul rând AGVPSR nu are dreptul să organizeze competiții sportive, nefiind structură sportivă înregistrată în Registrul Sportiv și neavând autorizație în acest sens.
Cred că ar fi timpul ca și cluburile sportive să reacționeze și să renunțe la această poziție de „dolce farniente”. Locul lor este în federație, nu în altă parte. Dacă nici acum nu înțeleg acest lucru, înseamnă că s-au constituit degeaba.
Federația nu-și permite luxul să renunțe la atribuțiile pe care legea i le conferă în favoarea unei structuri care încalcă cu voioșie legile din acestă țară și va face toate demersurile legale pentru acest lucru. Mă refer la AGVPSR.
Cât despre proiectul federației, acesta va fi făcut public după terminarea tuturor formalităților de înregistrare în registrul Sportiv. Nu vrem să încălcăm legea, așa cum face AGVPSR.

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Romania organizeaza CM 2012

Mesaj de florian »

Cât despre proiectul federației, acesta va fi făcut public după terminarea tuturor formalităților de înregistrare în registrul Sportiv. Nu vrem să încălcăm legea, așa cum face AGVPSR.[/quote]

si daca aceste formalitati or sa dureze pana la sfarsitul lunii august(stiind birocratia din Romania)calificarile or sa se faca la in septembrie sau echipa nationala va fi ceva de genul "cine achita taxa de participare primul merge in echipa nationala"....
eu cred ca trebuie gasita o cale de mijloc...asa ca sa nu iasa un mare circ...cu toate ca noua romanilor ne place circul...

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Romania organizeaza CM 2012

Mesaj de Popescu Stefan »

Nu vor dura. Demersurile au fost deja demarate.

Avatar utilizator
the mover
Mesaje: 677
Membru din: Mie Noi 10, 2010 16:19

Re: Romania organizeaza CM 2012

Mesaj de the mover »

Popescu Stefan scrie:Nu vor dura. Demersurile au fost deja demarate.
Ai fi avut mari sanse sa faci ceva cu federatia ,,ta'',daca ai fi strans ceva cluburi inainte de a o infiinta,dar cum tu vrei sa fi un mic ,, Voiculescu'' (care-si trecuse in statutul primului partid ca el este presedinte pe viata)'',n-ai nici o sansa sa-ti iasa actele,le mai vrei si repede :lol: :lol: :lol: :lol:
C.I.P.S-F.I.P.S- de ce crezi ca ti-a spus ,,cand o sa ai toate actele,sta de vorba'',pentru ca si ei sunt constientii,ca o sa le obtii la sfantu asteapta :o :o :o
Dan Stoica
CLUBUL GREEN LAKE
4Carphttp://www.crapmania.ro/forum/marele-bazar-f8/ ... 25664.html
Dacă vrei să ştii cine este un om, dă-i o funcţie de conducere.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”