Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
dan _city_center
Mesaje: 683
Membru din: Lun Oct 31, 2011 18:11

Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de dan _city_center »

cine va reprezentata Romania in luna august in amicalul cu Slovacia?


ce pista de concurs a fost aleasa?...de pariuri nu intreb .
BARICADA CARP CLUB

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de Dan Mateianu »

va rog sa postati in continuarea acestui mesaj doar ON TOPIC.

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

dan _city_center scrie:cine va reprezentata Romania in luna august in amicalul cu Slovacia?


ce pista de concurs a fost aleasa?...de pariuri nu intreb .
Dane , daca provocarea a fost lansata Federatiei , normal pe site-ul Federatiei ar trebui sa apara anuntul cu toate detaliile acestui eveniment .
<°))))))><
><((((((°>

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de Vladut Mateianu »

Vor aparea toate informatiile si pe acest site, doar ca trebuie postate de cei implicati.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de buhac constantin »

D-le Claudiu Cozma cat de curand tot ce se leaga de pescuit va functiona sub umbrela si interesul Federatiei inclusiv patronii de site-uri ,balti si magazine !
Nu observi ca totul se misca intr-o singura si sigura directie ?
Sari in barca ca locurile sunt limitate .

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de Popescu Stefan »

buhac constantin scrie:D-le Claudiu Cozma cat de curand tot ce se leaga de pescuit va functiona sub umbrela si interesul Federatiei inclusiv patronii de site-uri ,balti si magazine !
Nu observi ca totul se misca intr-o singura si sigura directie ?
Sari in barca ca locurile sunt limitate .
Locurile nu sunt limitate, dar în federație nu se va intra ca în autogară. Cei care au ezitat până acum să o facă, or să se convingă.

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

buhac constantin scrie:D-le Claudiu Cozma cat de curand tot ce se leaga de pescuit va functiona sub umbrela si interesul Federatiei inclusiv patronii de site-uri ,balti si magazine !
Nu observi ca totul se misca intr-o singura si sigura directie ?
Sari in barca ca locurile sunt limitate .
Domnule Buhac Constantin , tocmai pentru ca am observat ca in curand site-ul si magazinul meu ( balta inca nu am ) sunt in pericol sa fie preluate , am considerat imperios necesar sa scriu o oda catre noua oranduire care se misca intr-o singura directie si care sper sa i-mi aduca iertarea pacatelor .

Oda , catre noua oranduire :D

Fratilor v-a spun deschis , am avut asera'un vis
Se facea ca in sfasit , la ciolan eu am razbit
M-i sa implinit destinul , repede'a mai trecut chinul
Acum stau si meditez , cum dracu sa-i mai fentez
Sa le pun capastru'n gura , sa-i indrum prin batatura
Toata lumea doar ma stie , ca sunt Fane ... meserie

M-am trezit extaziat , de ce bine am visat
Si-am trecut la tastatura , sa le bag pumnul in gura
Ma pun frate pe postat , peste tot unde's logat
Mai fac o intampinare , mai cer cate-o dizolvare
Poate-i bag in sperieti , pe toti acesti natafleti
Ce vor cu'n capatanare , sa ramana in picioare

Acum chiar nu mai conteaza , cine pe cine streseaza
Postez frate in prostie , toata lumea vreu sa stie
Ca eu sunt predestinat , sa conduc acest regat
Regula este doar una , eu ... negociez intr-una

Trebuie sa ies in fata , lume-a de ma agreaza
Este simplu pentru mine , sa conduc cum i-mi convine

Sa conduc aceasta casta , spre mari culmi ... de performanta
Trofee sa cucerim , pe toti sa i-i dovedim
Raportat la ce a fost , v-a pun botinata la toti
Este clar si dovedit , ca sunte-ti ne-pregatiti
Sa ne fie cu iertare , acum eu sunt cel mai tare
Este limpede ca apa , ca eu o sa v-a trag clapa
Acum fara suparere , e pamflet mai fratioare
Zau asa , nu v'activati , de mine sa v-a luati
Asta este adevarul , s-al cunoasca tot poporul .
<°))))))><
><((((((°>

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

Popescu Stefan scrie:
buhac constantin scrie:D-le Claudiu Cozma cat de curand tot ce se leaga de pescuit va functiona sub umbrela si interesul Federatiei inclusiv patronii de site-uri ,balti si magazine !
Nu observi ca totul se misca intr-o singura si sigura directie ?
Sari in barca ca locurile sunt limitate .
Locurile nu sunt limitate, dar în federație nu se va intra ca în autogară. Cei care au ezitat până acum să o facă, or să se convingă.
Uau...asta suna un pic a amenintare :oops: este un aviz catre mine sau catre toti cei care vor dori sa adere la federatie si nu au facut-o deja.
<°))))))><
><((((((°>

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de Val »

buhac constantin scrie:D-le Claudiu Cozma cat de curand tot ce se leaga de pescuit va functiona sub umbrela si interesul Federatiei inclusiv patronii de site-uri ,balti si magazine !
Cam mult spus cu aceasta afirmatie . Pare ceva PCR ... din anii de glorie . Nu va suparati - dar federatia de table nu certifica magazinele care vind cutii de table si zaruri , federatia de tenis nu certifica mingille , rachetele si fileurile din parcul Moghioros si nici federatia de hipism nu acorda atestate pentru toti caii din Romania . Iar slava domnului mingii de fotbal "de piele"se vind la orie taraba din tara asta . Si nu l-am vazut pe Mircea Sandu sa doreasca sa le puna sub umbrela FRF .....Plus pe patronii de stranduri sau bazine de inot nu i-am vazut stresati de Federatia noastra de natatie .....
Hai sa avem limita la ce scriem - si sa nu cadem intr-un santaj dorit subtire , dar facut cu barda ... pentru ca nu e cazul . Si chiar daca am dat exemple derizorii , cred ca s-a inteles ce vreau sa spun cu federatia asta sau alta ....
Poate asta va doriti , la federatie , dar una este sa vrei si alta este sa ai si legalitatea dorintei . Poate in Africa subsahariana sa mearga afirmatiile astea .......Acolo POATE merg si cele de genul - "eu cu ma-ta te-am facut , tot noi te mancam ...", dar zau ca la noi in tara nu e cazul .

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de Popescu Stefan »

CLAUDIU COZMA scrie:
Popescu Stefan scrie:
buhac constantin scrie:D-le Claudiu Cozma cat de curand tot ce se leaga de pescuit va functiona sub umbrela si interesul Federatiei inclusiv patronii de site-uri ,balti si magazine !
Nu observi ca totul se misca intr-o singura si sigura directie ?
Sari in barca ca locurile sunt limitate .
Locurile nu sunt limitate, dar în federație nu se va intra ca în autogară. Cei care au ezitat până acum să o facă, or să se convingă.
Uau...asta suna un pic a amenintare :oops: este un aviz catre mine sau catre toti cei care vor dori sa adere la federatie si nu au facut-o deja.
Este în fapt o tristă realitate. Am mai relatat faptul că moda cluburilor sportive a fost, după părerea mea, o asociere de prieteni, pentru că dă bine, nu pentru a înființa (cum era normal) o federație sportivă. Astfel, mare parte din ele nu au CIS-uri (și am nominalizat câteva), multe au statute care trebuie modificate, multe nu se știe dacă mai există (dacă mai au membri, sportivi legitimați, etc.)
Ori federația nu-și permite să fie o adunare populară, ci un for serios cu drepturi și obligații egale pentru fiecare membru. Ce voi spune acum o să pară dur, dar cred că adevărul trebuie spus clar de la început. Cred că peste jumătate din cluburile existente la ora actuală vor dispărea, întrucât cei care le conduc habar nu au ce înseamnă cu adevărat un club sportiv. Dacă se va merge în continuare cu susținerea cluburilor din banii pescarilor, pescuitul sportiv va ajunge în faliment. Unii poate chiar și-o doresc. E momentul să sune deșteptarea la cluburi. Federația le poate sprijini, dar nu se poate face bine cu forța.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”