sa ajutam echipa nationala!!!

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de RazvanG »

Vladut Mateianu scrie:Vad ca multi vorbesc in necunostiinta de cauza, asa ca vreau sa lamurim putin treaba. Am reprezentat Romania la 5 campionate mondiale, o singura data ne-a platit Agvps-ul taxa de participare de 1200 euro ! Banii de deplasare si de nada i-am avut mereu din sponsori proprii si din taxele de participare ale echipelor la CN. Anul acesta toata lumea a dorit taxa mica la CN, asa ca acesti bani nu au existat. Dar nici nu trebuie bani ptr deplasare, CM este in Romania ! De altfel, Florin Carstocea va sponsoriza din buzunarul propriu echipa nationala cu 10.000 de euro, bani care vor asigura o mare parte din nada.
Si, atat timp cat Vali Martoiu, presedintele clubului Energy nu se vaita de lipsa banilor, nu inteleg de ce va faceti atatea probleme ! Vreti sa ajutati ca sponsori ? Foarte bine, de apreciat chiar..... :wink: In rest, vorbele goale chiar ca nu isi au rostul, echipa Romaniei are toate atuurile ptr a deveni CAMPIOANA MONDIALA. Chiar daca unora nu prea le convine... :oops:

PS Iar cei care au probleme personale cu Agvps-ul mai bine ar deschide un topic separat, repet, de-a lungul timpului NU s-au implicat financiar niciodata...ma rog, o data.. :mrgreen:
ATUNCI SPUN INCA O DATA: SA SE NUMEASCA LOTUL ENERGY,NU LOTUL NATIONAL ,DACA NEA VALI NU SE PLANGE DIN CAUZA BANILOR.
TI SE PARE NORMAL CA ENERGY CA SI CLUB SA-SI ASIGURE ABSOLUT TOT IN MOMENTUL IN CARE REPREZINTA ROMANIA?
EU SI-AU ASIGURAT TOT DOAR PE TIMPUL CAMPIONATULUI NATIONAL SI A FOST UN EFORT FINANCIAR IMENS.
SI MAI INTREB INCA O DATA:AGVPS-UL ISI VA ATRIBUII MERITELE IN CAZUL IN CARE ENERGY VA CASTIGA CAMPIONATUL MONDIAL?
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de bogdanpesc »

nu are rost sa mai intrebi...agvps_ul isi va asuma toate meritele
pana una alta deschieti un cont....sa vedem ce se va intampla?
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de Vladut Mateianu »

Eu nu iau apararea Agvps, doar am facut o paralela despre cum a fost la CM timp de 5 ani,cat am reprezentat Romania alaturi de lotul Senzor ! Repet, mereu ne-am gasit sponsori care sane ajute cu bani ptr deplasare....noi singuri, nu Agvps ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de Genes Florin »

Vlade ce primesti de-i lingi pe cei de la agvps?
Cum poti spune tu ca agvps-ul nu are obligatii, pana acum un an apcr-ul era injurat si tras la socoteala, de fapt injurati au fost Stanila si Vladeanu, oameni care au adus bani pt cn si echipa nationala.
Martoiu nu a postat niciodata pe aceasta tema si nici nu cred ca o va face, este un om preacumsecade sa intre in polemici nesfarsite.
Zi tu vlade cum trebuie sa fie sa ascultam de imparatie si de ce nu sa te puna pe tine cei de la agvps presedinte la pescuit.
Sa auzim de bine....
Balta Puiesti

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de Val »

Problema este un pic schimbata , in acest an . Sunt de acord cu Vladut ca niciodata AGVPS nu a achitat ceva pescarilor de crap , basca , cel putin in Italia a asigurat si costurile de deplasare ale d-lui Teodor Bentu . Nu comentez , era pina la urma vorba de a consolida obtinerea CM in Romania in 2012 . S-a obtinut , deci deplasarea a fost cu folos .
Concret , AGVPS-ul nu incasa nimic , nu platea nimic - APCR-ul se ocupa de fonduri . A mers sistemul multi ani si niciodata nu a lipsit macar un carlig echipei nationale .
Anul asta e ca dracu .
AGVPS-ul incaseaza 1200 EUR / echipa nationala si tot nu plateste nimic . Macar un rind de echipament sa le fi dat baietilor astora si tot insemna un gest , ceva .
Si asta o spune unul care de-a lungul timpului a sponsorizat mai mereu echipa nationala . Venea saracu Cornel cu facturierul si chitantierul si nu puteai sa-l refuzi .

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de andrei vladeanu »

adevarul istoric e altul. posed documente in acest sens, nu vorbesc ca sa ma aflu in treaba.

2004 - agvps a platit taxa de participare
2005 - agvps a platit taxa de participare
2006 - agvps a platit taxa de participare + cazare hotel intreg lotul (bani pt care ne-am rugat indelung, eu si saracul lv)
din 2007 incoace nu au mai platit nimic. mai mult, in serbia 2007 APCR (citeste LV) a platit si cotizatia anuala CIPS a agvps-ului. banii nu s-au mai recuperat.

insa, in perioada 2004-2011 lotul national a avut mereu un buget solid, construit - ATENTIE! - inca de la inceputul anului. LV-ul incepea din luna ianuarie sa bata la porti pt. a obtine bani.

in perioada 2004-2009, LV-ul a fost singura persoana care a atras fonduri pt echipa nationala, ma refer la sponsorizari. alti componenti ai lotului nu au adus niciun euro.

in perioada 2010-2011, stanila c-tin si subsemnatul au fost persoanele care au atras fonduri pt. lot. in rest, nicio alta persoana sau club nu au facut acest lucru.

in 2010 si 2011 s-a lucrat legal, pe proiectii de buget. echipa nationala a fost prioritatea nr.1 a apcr-ului si de aici am plecat intotdeauna intr-un an nou competitional.

-va urma-
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de andrei vladeanu »

cat despre taxele tarilor participante, lucrurile au stat f simplu.
(proiectele depuse exista si stau marturie)

pe masa agvps au stat in iarna 2 proiecte.

1. rig & corbu - in care scrie ca pe organizator cm nu-l intereseaza taxele tarilor

2. apcr&sarulesti - in care scrie ca vom colecta taxele pt cheltuieli lot national, printre altele.

ei bine, judecatorul, adica agvps, a avut de ales intre a pastra vreo 25 000 euro (basca evenimente vanatoresti) si a nu primi decat dreptul de reprezentare.

si a ales.

la vremea respectiva nimeni nu s-a aratat interesat de aspectele astea. mai mult, multa lume a spus ca a castigat proiectul mai bun.
The One Team

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de Genes Florin »

Andrei, daca se facea o asociere si un proiect rig service si apcr totul era ca la carte.
Sunt sigur de asta.
Sa nu uitam un singur amanunt
Daca iesea carping campioana nationala totul era cum trebui.
Deoarece:
- carping = producator de nada
- carping= initiatorul acestui proiect sigur pe interese propri...
- carping= vesnic contestatar al apcr-ului
Sa nu uitam si faptul ca la o importanta intrecere i ternationala un marcant membru al clubului carping ca demonstrat frustrarile acestui club sarind la Andrei Vladeanu....
Sa spun sincer SUNTETI DE MARE .....
Nu am refer la oameni din club si la conducatori acestuia...
Hai ROMANIA ...
Hai BRASOVU...
Mult respect pt Vali Martoiu care a sustinut acest club prin mari eforturi personale.
Sunt sigur ca agvps-ul isi va rupe gatul in urmatori ani....
Balta Puiesti

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de Genes Florin »

Primesc la m..e pana maine dimineata
Noroc mare pe echipa nationala cu domnul carstocea...
Se va satura si omu de asa zisi binevoitori ai pescuitului.
Pana anul asta toata lumea se inghesuia la concursurile lu mateeianu(premi modeste)
De anu lasta se cam muta treaba la corbu......
Asa DA.
Balta Puiesti

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de Genes Florin »

.
Balta Puiesti

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”