sa ajutam echipa nationala!!!

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de Val »

Nu va luati de Orhei , se loveste si el ca si mine , ca si Andrei si la vremea lui si Rosioru , de aceeasi obtuzitate a AGVPS . Intelegti si voi ca este o asociatie care usor - usor se destrama , din lipsa nu de pescari ci de vanatori . Finantele veneau din vanatoare ... iar legea actuala este nefavorabila ...nu te mai obliga nimeni sa fii vanator si membru al unei asociatii apartinind AGVPS . Adica poti fi vinator si atit si sa vinezi acolo unde vrei si unde poti suporta pretul vanatului. Concret - piata libera .
Sistemul poate merge pe inertie inca 2-3 ani , dupa care fie cineva tipa si se se schimba ceva acolo , fie ramine fara membrii . Nu ascund ca si acum se fac presiuni la Guvern sa revenim la vechea chestie comunista , poti fi vinator NUMAI daca esti membru al AGVPS printr-o asociatie . Este cert ca o astfel de impunere nu are succes .
DPMDV este ultima reduta .... poate la vanatori a facut ceva reguli si a intervenit pe aici pe acolo ( mai ales la urs ) , dar la pescari a facut numai rau , prin subfinantare . S-a ajuns ca dupa 10 ani de participare internationala , la prima ocazie furnizata de APCR - AGVPS-ul sa faca si ceva profit . Pur si simplu a pus curul pe bani si ii numara inca de acum ... Ce echipa nationala , ce obligatii fata de pescari ? Banii ...... sunt ochiul dracului .
Scriam cindva , ca toate scandalurile din lumea crapului , nu ne fac bine si doar ridica la fileu mingea AGVPS , sa ne subjuge prin FIPS/CIPS , mai rau si mai rau . Uitati-va la Carping Club , au crezut ca la AGVPS vor gasi lumina si vor scapa de Vladeanu , Stanila sau Rosiroru ( RIP ) si acum , dupa numai 1 an , i-au dat in judecata , ca membrii deplini ......, cu toate consecintele . Cind eu mi-am dat demisia dupa Floreasca , ati zis ca e la misto .....
Nu am nimic de impartit cu nimeni , dar poate cei care au stat pe linga fenomenul AGVPS si numai au comentat cu ..... legal , inteleg ce inseamna acum coabitarea ... grea , cu ursul sovietic .... Si sa- vazut si acum la Corbu ce inseamna sa iti schimbe AGVPS-ul prin nu stiu ce Comisie rezultatul din teren . De asta mi-a fost frica si la Floreasca si la fel s-a facut .... Ce m-a diferentiat de unii din ziua de astzi , este faptul ca in ciuda ..... ....legal , eu mi-am dat demisia a 2-a zi !

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de Val »

Dar cine citeste postarile unuia care este categorisit deja de Oana Victor drept betiv .... ??? Din scarba fata de sistem m-am indepartat , ca sa nu ii bag bani in buzunar lui Vladut , ca sa nu fiu parte din sistemul de calificare imaginat de AGVPS , sa nu ii mai explic lui Victor Oana nimic , sa nu cer chitanta unui prieten ...samd , samd ....
Mi-am refacut pontonul acasa la Ghermanesti si chiar daca am abonament la Tincabesti , incerc sa prind acei 1-2 crapi din Snagov . Asta ma preocupa acum ....pina cind competitia va reveni la ceea ce a fost acum multi ani de zile . Adica respect intre pescari . Deocamdata vad multa infamie , interse si lipsa de orice bun simt .
M-a impresionat gestul lui Adi Burada , care dupa 5-6 ani de lipsa din pista de concurs a venit sa ii aduca un ultim omagiu lui Cornel , colegul sau de echipa la 2-3 calificari nationale. Altii care i-au preluat concursurile si fac bani frumosi acum nu au gasit timp ......

Cu stima pentru cei care merita si sa nu uitati ca ceea ce cautam fara minte , ne va fi servit pe indestulate . Eu am probleme de deglutitie ....si nu maninc orice rahat , indiferent de cum este ambalat .

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de Genes Florin »

Val, ai dreptate in ceea ce spui tu de orhei.
Dar macar sa transmita agvps-ului nemultumirea pescarilor.
Suntem o nstiune de natarai......
Balta Puiesti

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de Val »

Genes Florin scrie:Val, ai dreptate in ceea ce spui tu de orhei.
Dar macar sa transmita agvps-ului nemultumirea pescarilor.
Suntem o nstiune de natarai......
Si ce sa faca ? Pleaca si asta si o sa ajunga altul . Crezi ca va fi altfel ? SCuza-ma , dar deja ai 4 exemple de oameni .... Rosioru , Pangica , Vladeanu , Orhei ....nici unul nu a putut trece peste nimic din ce doreste sa faca AGVPS ... Ai alte propuneri mai bune ? Chiar toti am fost prosti si numai un altul e destept ? Ca sa ce ? sa le ia bomboana din gura si sa nu simta .... eram aproape cu Vladeanu ... dar au venit altii si le-au trezit simturile . :roll: :twisted:

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de Val »

Singura varianta viitoare cu AGVPS-ul este urmatoarea ...stiu ca este utopica , dar daca o citesti poate nu mai pare asa ...

- se string toti pescarii de crap , cluburi , pescari , proprietari de balta , etc ..etc ...si se inchid in chilie ( nu la Darvari !) si stau acolo INCHISI pina iese fum alb pe cos ( ca la Vatican )
- isi aleg conducerea , isi aleg programul de lucru pentru 2-3 ani , stabilesc bugete , samd
- sa nu se mai permita sub nici o forma derapaje gen Liga de Crap , Carping , Baricada , samd , care au crezut ca la AGVPS isi gasesc dreptatea si s-a dovedit ca au cazut din lac in put . Discutiile trebuie sa ramina in comunitatea crapista si nimic nu va avea legatura cu AGVPS ... Amarnic au gresit cei care au cautat si ai fortat decizii AGVPS facute la botul calului . Pe de o parte au dovedit dispret fata de ceilalti pescari si pe alta parte au ridicat actiunile AGVPS la cote maxime in defavoarea pescarilor .
- Toti acesti pescari grupati se duc la AGVPS si spun ... este OK , de la o vreme ne-ati luat la misto , dar acum ori ne luati ca atare , cu bune si cu rele , nu ne judecati voi , noi ne ocupam de pescuitul de crap din tara asta ... ori mergeti Dvs la CM de pescuit .... Noi pescarii boicotam orice concurs in afara celor stabilite de noi . S-a vazut si la referendumul de certa actualitate cat inseamna vointa de a boicota ceva sau de a nu face parte dintr-o mojicie . Romanii nu sunt prosti !

Se va reduce din pretentiile actuale , AGVPS-ul va reveni la o baza legala ..cu care cel putin acum nu te poti bate in justitie , la rolul anterior , nu se baga , te inscrie . Nu incaseaza , nu se baga , inscrie lotul si atit . Cred ca banii incasati anul asta le asigura o liniste si lor ....pe termen mediu sau lung .
Intrebarea este ? Putem face noi chestia asta ? Chiar nu ati inteles ca tot ce se intinpla ni se datoreaza ? Si profita altii pe munca si pe banii pescarilor de crap ?

Este doar o idee ...nu criticati . Dar daca stii de unde pleci si unde vrei sa ajungi ... este o idee valabila .

Si pentru ca inclusiv Cezarica mi-a spus Valerica le-ai tinut partea ...da este adevarat . I-am pupat in c..ur ca sa schimb criteriile de calificare in 2004 . Dar pe masura ce si-au luat viteza fara sa se implice i-am crticat din ce in ce mai mult . Si inca o fac .

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de Val »

Si inca o precizare ....

daca nu se inscrie lot trei ani de zile la rind .... AGVPS este exclusa din FIPS / CIPS ..... dar asta e valabila pentru toti pescariii ...rapitori , stationar , ...samd , samd . Exista premize ca noi sa fim uniti si sa ne asiguram linistea pescuitului , asa cum vrem noi ...

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de razvan u. »

Legar de exprimarea ''derapaje gen Baricada''...sunt ferm convins ca nu stii ce si cu cine vorbesti.
Ai dincolo raspunsul nostru.
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Bogdan Corbu
Pescar de competitie
Mesaje: 121
Membru din: Mar Apr 21, 2009 16:59
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de Bogdan Corbu »

BAAAAAAAA, treziti-va, sunteti de rasul curcilor.

Care "comunitate carpista"?????????
Aia care atunci cand nu ii place unn rezultat intr-un concurs il contesta!!!!!
Hai s a fim seriosi, voi acum vorbiti doar vorbe.

P.S. Va spune unul care va priveste de afara!!!!
Cu respect,
Bogdan Corbu

pescaritza
Mesaje: 3
Membru din: Vin Iul 20, 2012 20:51

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de pescaritza »

Stimate domn Sorin Rudeanu de ce ati abandonat dumneavoastra cupa rig? Sper k nu din motive de sanatate, sau v-ati plictisit de pescuit? Nu mai aveati sanse la podium in momentul in care ati renuntat? Oare dak erati in lotul national si concurati la mondiale la fel faceati? Abandonati? sau terminati cu capul sus chiar dak aveati "bafta" de a nu iesi pe podium?!!!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: sa ajutam echipa nationala!!!

Mesaj de andrei vladeanu »

Val scrie:
Genes Florin scrie:Val, ai dreptate in ceea ce spui tu de orhei.
Dar macar sa transmita agvps-ului nemultumirea pescarilor.
Suntem o nstiune de natarai......
Si ce sa faca ? Pleaca si asta si o sa ajunga altul . Crezi ca va fi altfel ? SCuza-ma , dar deja ai 4 exemple de oameni .... Rosioru , Pangica , Vladeanu , Orhei ....nici unul nu a putut trece peste nimic din ce doreste sa faca AGVPS ... Ai alte propuneri mai bune ? Chiar toti am fost prosti si numai un altul e destept ? Ca sa ce ? sa le ia bomboana din gura si sa nu simta .... eram aproape cu Vladeanu ... dar au venit altii si le-au trezit simturile . :roll: :twisted:
valerica,
daca nu pt. mine, macar pt. raposatul lv evita te rog asocierile astea de nume, care nu au nimic in comun cu realitatea.
eu iti inteleg demersul fratesc, dar zau ca nu e cazul.
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”