Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de Val »

@Gabi

repet ca sa fie clar . Discutia cu Donald am purtat-o la o masa la care era si Piticu . Chiar Sorin a intrebat cum se face ca 80 % sunt aceeiasi pescari de atitia ani . Raspunsul a fost - sunt foarte buni pescari si se califica mereu , de aceea de la an la an apar numai putine fetze noi in lot .

Dar hai sa mai spuna cite ceva si cei care au pescuit . Ei sunt cei mai in masura sa va spuna elementele tehnice cu care s-au confruntat .

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de gabisandu »

Val scrie:Dar hai sa mai spuna cite ceva si cei care au pescuit . Ei sunt cei mai in masura sa va spuna elementele tehnice cu care s-au confruntat .
Asteptam cu interes informatii si date tehnice.

Avatar utilizator
Bogdan Corbu
Pescar de competitie
Mesaje: 121
Membru din: Mar Apr 21, 2009 16:59
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de Bogdan Corbu »

Val scrie:
Vladut Mateianu scrie:Val, dar cu ce nada pescuiesc africanii ? :roll: Ca schimba mereu echipa, schimba baltiile si tot ies campioni mondiali !
Din ce mi-a spus prietenul nostru din Italia , care scrie aici pe Forum , imi cer numele dar nu ii stiu nick-name-ul - au comandat nada la un magazin de pescuit din Perugia . Cred ca daca citeste aici te lamureste el mai bine . Pe scurt , nimic special , nimic secret .
Si toata lumea avea acolo nada , nu aici e cheia .


Val,
Magazinul se numeste Carp&Co si se afla in Rieti ori Roma (au 3 sucursale,web-site, carpeco.it), iar persoana lor de contact a fost Antonio di Rienzo, fieldtester de la Nutrabaits. Nada nu a fost una de marca (gen nutra, solar, dinamite) ci una aleasa de comun acord (fainuri) si apoi rulate bilele in baza cerintelor lor. NIMIC PARTICULAR, un fishmeal
Cu respect,
Bogdan Corbu

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de Val »

@Bogdan Corbu

profit de ocazia asta pentru ati multumi in numele lotului . Sa stii ca am apreciat cu totii efortul tau zilnic de a parcurge cca 300 km dus intors doar pentru a fi alaturi de noi .

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de buhac constantin »

Val istoricul prezentat de A.V aseara a fost mai cu lux de amanunte nu prea am auzit de tine !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”